Sayfa 600/788 İlkİlk ... 100500550590598599600601602610650700 ... SonSon
Arama sonucu : 6304 madde; 4,793 - 4,800 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1. Bayram öncesi parayı faize sokmak için fazla kıpırdamayabilirler ( 9 gün tatil) , belki o faiz ile temettüyü çıkaracaklar yüzde 1 faiz alsa bile yeter ( şahsi fikirlerim)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. Tahtacı bayaa tokatlanmış gibi , ne yapacağına karar veremiyor , en güvenlisi aşşağı çekmek diye aklına geliyor ilk olarak ( şahsi fikirlerim )

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Al sat mı yapıyor acaba o yabancı fonlar?
    Neden gidişattan rahatsız değiller?
    Demir çelik sektörü bütün dünyada çok kötü bir dönemden geçiyor fiyatlamalar çok kötü. Eregl şurada 1 sene öncesinde 2.5 dolar ile tarihi zirvesinde idi. Aşırı iyimser bir fiyatlaması vardı. Fon dediğiniz şey tek eregl taşımıyor ki. Hiç bir profesyonel fon yönetici çıkıpda GK gibi bir mekanda alooo bu fiyat neden böyle aslanım kendinize gelinnnn lannn demesini beklemiyorsun herhalde. Bu laflar KY ye has laflardır. Profesyonel fon yöneticileri ya alır ya satar yada beklerler. GK de bağırarak hisse senedi mi yükseltildiği nerede görülmüş.

4. KY sanıyor ki hissede işler çok iyi gidiyor aslında 5-6-7 dolarlarda olmalı fakat iş bilmez yöneticiler kap map atmayarak falan işte hisseyi baskılayarak ellerindeki 5-10 20 30.000 lotu almanın derdindeler. Bütün işi gücü bırakmış oyak yönetimi bunların peşine düşmüş. Çünkü başka türlü düşünse kendisi hatalı bir yatırım yaptığını yanıldığını itiraf etmiş olacaktır. Onun için suçlu hep şirkettir. Neden geri alıp hisse fiyatını yükselmiyorsunuz sorusu çok komiktir mesela. Şirket buna mecburmuş gibi. İşlerin kötü veya iyi gideceğini tahmin edip araştırıp yatırım yapmak KY nin görevidir. Şirket orada sektör orada tahta orada ister alırsın ister satarsın. Şikayet etmeye hakkın yok.

5. Haklılık payınız var ancak fon yöneticilerinin gevşek yönerime karşı işe yaramasa da bir durusu olmalı.
    Yoksa şirket yönetimleri kendi çalar kendi oynar.
    En son Haydar Bey yasar holding in toplantısında tavır göstermişti yumuşak tonda.Etkili olmadı diye duydum kendisinden.
    Ama bu şirketlerin ve yönetimlerin yatırımcıları iplemeyen tavrına ayar oluyorum.
    Hiç olmazsa soru yoluyla tepki gösterilmeli.

Ben böyle düşünüyorum bilemiyorum.

Şişe de de gecen Ahmet Bey sizden para istemediğimize şükredin demiş yatırımcıya.(Bu mealde)
    Böyle bir yaklaşım olabilir mi ya?
    Hisse senedini takip etmezsin ama şirket bilgi akışı ile yatırımcısını iyi bilgilendirir.
    (demir çelik sektörünü az çok tanıyorum geçmişteki işim sebebiyle ama burda global gidişattan ziyade vizyon ve aktarım sorunu olduğunu hissediyorum.Hektas ta ne yaptıklarını gördük.Onun için merak ediyorum anlamaya da çalışıyorum.)
    Beğenmeyen satsın mantıgında yaklasıyor sanırım şirketler yatırımcıya….

6. Hisseye Citi Bofa üzerinden yön veriyordu, 1 aydır bu durum değişti, Mittal sonrası değişti de diyebilirim. İlk defa da %17 ve 300 milyon lotun altına bu kadar çok miktarda ve bu kadar uzun süre düştüğünü görüyorum.

Aylık 50 milyon civarı İş yatırım alımı var.

Şimdi iş yatırım sağ tarafa geçince sol tarafta bofa da olsa bir şey yapamıyor, en azından bir süredir bu şekilde gözüküyor.

Geçen gün sol da bofa vardı İş 13 milyon alım yaptı.

7. İş alıyo citi satıyo bulls ne yapıyo izliyo mu? Lebron un işi bu sezon zor

8. HSBC ordinosu var 2 gundur... Bagacaaazzz..

Sayfa 600/788 İlkİlk ... 100500550590598599600601602610650700 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •