Sayfa 825/825 İlkİlk ... 325725775815823824825
Arama sonucu : 6594 madde; 6,593 - 6,594 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1. Karbon Siyahı projesinde..
    kısmi olarak montajı süren ekipmanların
    tasarımları ve imalatları bazında yer alan
    INVENTOR kardeşiniz (TH Abii )
    Kardemir doğumlu olup,
    Erdemir okullu olup (1979-1986),
    İTÜ'lü bir mak. müh. olarak (TH Abiii )
    yıllarca cam, demir çelik, maden, alçı vb. sektörler içerisinde yer almıştır.
    En sevdiği profil NPU300'dür.
    Yassı mamül olarak ise A1 8,0 mm St52 tutkunudur.

Ama bir yelkenlisi bile yoktur..

İşin şakası, geyiği..

Satmıştım, henüz geri alamadım.
    Son hafta başka kağıtlarda 4 tavan
    ve 6 adet %4-%5 aralığında marjlar yakaladım
    gözüm çıksın ki, iyi oldu. (Ben var ya ben.. )
    son gün TOASO fena dayakladı.. ama olsun.

Haftalık ve günlük olarak bakınca; lineerlik (TH Abii ) dalgalarda batıp çıkmak değil midir?

Günlüklerde göstergeler peak (en tepe) değerlere yaklaşıyor. Güçlü ve öngörülemez bir ilerleme var.
    Haftalıkta görüntü muazzam.. gibi..
    (but..) ama uzun periyotlu regresyon kanalının alt hata bandı bölgesine doğru da bir süzülme var.
    Uzun vadedeki bu güç kaybı da bende tedirginlik yaratıyor.
    Onun için güçlü alımlarla 50'yi aşmalı yazmıştım.
    Rakamlarla telaffuz edersem; kabaca 40 lira altındaki seviyeler gündeme gelirse.. sakat.. gibi..

USD bazlı kapanış: 1,367
    Son dört senenin yüksek değeri (bi tane iğne bar var, o hariç) 2,4 - 2,5 seviyesinde.

Önümüzdeki süreçte TL/Dolar ne olur.. yukarı ya da aşağı yönlü fiyat nereye kadar gider.. göreceğiz.

Selamlar, saygılar, güzel bir yaz ve yelkenli sezonu olsun, iyi haftalar.

Haftalık

Günlük

Grafik resim dosyalarının boyutları büyük olduğundan yükleme ve görüntülemede sorun yaşayan olabiliyor..
    https://i.hizliresim.com/pn7a56w.png
    https://i.hizliresim.com/mbrd6bi.png
    Teknikte zorlama yoktur..

2.  Alıntı Originally Posted by müzikal Yazıyı Oku
    Bravo Karbon yakalama sistemleri hakkında daha önce bir kelime duymamıştım bu forumda, belki ben kaçırmışımdır. Bu sistemler geleceğin yeşil ve organik enerji sistemleri olacak. Kimse farkında olmayabilir ama yabancı mühendislerin ülkemizde bu projeleri üretip sattıklarını ve tamamen iyi niyetlerinden dolayı proje teslimi yaptıktan sonra ülkemiz civanları tarafından dolandırıldıklarını da dipnot olarak ekleyeyim.

Aslında içinde çok komplike teknolojiler barındırmayan ama uygulama süresi kapasitesi arttıkça zorlaşan ve alana ihtiyaç duyan sistemler bunlar. Kapasiteye göre farklı tekniklerle de yapılabiliyor. Ben anlatıp detaylarla kimseyi boğmayayım. İlgilenen arkadaşların yorumlarını ve bakış açılarını okumaktan keyif alacağımı belirterek, bilimum goygoycu ve yaygaracılar gelmeden hızlıca uzayayım buradan.

Sevgili zars, sizin iyi niyetli bir arkadaş olduğunuzu biliyorum, o sebeple bu konu hakkında yapacağınız derinlemesine araştırmaların yatırım yolculuğunuza katkıda bulunacağını belirtmekten çekinmiyorum. Ciddi potansiyel barındıran bir konu bu. Sadece adını andığınız için bile takdiri hak ediyorsunuz. Teşekkürler

Sevgiler, saygılar.
    Teşekkürler Sn. müzikal, bu forumda sizin gibi değerli forumdaşların yazılarını okuyarak sorgulama yeteneğimi zamanla artırdığımı düşünüyorum...Kalbi temiz tüm arkadaşlara teşekkürler...Ayrıca özellikle Sn Kaan ve Fedor a objektif bakış açıları yüzünden teşekkür ederim...
    CCS gerçekten bildiklerimizi unutturabilir, kat edilen her mesafe daha yeşil bir dünya için planlanan EAF ve DRI yatırımlarına gerek kalmadan karbon sorununu azaltacaktır... Bence ülkece bütün üniversiteleri bu konuda adım atmaları konusunda destekleyerek işe başlamalıyız...bunu çözen geleceği kazanacaktır...

Şahsen BOF ların tamamiyle kapatılacağına ihtimal vermiyorum, hem çelik kalitesi hem de hurda bulunurluk sorunu yüzünden, bu nedenle CCS ile ilgili gelişmeleri yakından takip edeceğim ( tabii ki sadece Çelik sektörünü değil üretim yapan tüm fabrikaları doğrudan ilgilendiriyor)

Saygılar...

TECNO CK7n cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 825/825 İlkİlk ... 325725775815823824825

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •