Sayfa 602/790 İlkİlk ... 102502552592600601602603604612652702 ... SonSon
Arama sonucu : 6313 madde; 4,809 - 4,816 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1. Önce aklımızı alacak, sonra tedavi edecek.

Uzm. Psikiyatrist Dr. Eregl diyeceksiniz

2.  Alıntı Originally Posted by osisa Yazıyı Oku
    Adama sormazlarmı senin ne isin vardi o zaman 2023 mart ayında bu hissede?

İnsanlarla dalgamı geçiyorsun?

Veya elinde hisse yoktu varmış gibimi davrandın?

Fedor tanıdığın iyi bir psikiyatrist varmı?
    Yine yazdım yazdım sildim... Konuşturma beni lütfen

3.  Alıntı Originally Posted by osisa Yazıyı Oku
    Adama sormazlarmı senin ne isin vardi o zaman 2023 mart ayında bu hissede?

İnsanlarla dalgamı geçiyorsun?

Veya elinde hisse yoktu varmış gibimi davrandın?

Fedor tanıdığın iyi bir psikiyatrist varmı?
    Sende art niyet var geçen se 36 dolardan froto aldığımı forumda yayma peşinde idin ki 40 kere anlattım Hadi ben sabırlı adamım 41 olsun.
    Ben aralık 2022 gibi 460 larda froto 41 lerden eregl aldım yüzde 80 ağırlığı oldu bu 2 hissenin. Froto hemen giderken eregl önce yerinde saydı . Bende her acemi ky gibi froto yu 560 lardan sattım. eregl de ise yine her acemi ky gibi froto gibi gider düşüncesindeydim. Sonra 580 lerden aptal olma diyip frotolarımı yerine koydum eregl de ise mital ın satışı bilanço açıklanmasında gecikme mital in yağmur gibi satışı 53 lerden gel gel yapılıp 40 a basılması sonucu 41 lerden yine hemen hemen aldığım değerde satıp çıktım. Bunların hepsi burada kayıtlıdır.
    Sonra oturup ciddi ciddi incelediğimde ciddi sıkıntıların olduğunu burada defalarca yazdım fikirlerimi paylaştım.Hatta temettü vermeyebilir yada bilanço cacık çıkabilir diye yazan da TEK adamdım.

Anladınız mı.1 hafta sonra sen 35 dolar da froto tavsiyesi veriyorsun millete kendin batmışsın haberin yok türü saçma yazılar ile forum sayfasını kirletmeyin bence.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,350
    [IMG][/IMG]
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

5. Kuzene dün, Ereğli'ye bulaşma, git Ford al dedim, dün tepeden almış.

Şimdi ford -2 ve paramı ver ben borsaya bulaşmayacağım bir daha diyor...

Kimseye yatırım tavsiyesi vermeye gelmiyor

6.  Alıntı Originally Posted by Mathias Yazıyı Oku
    Şirket kötü etkilenmesi farklı bir kavram bunun borsa yansıması farklı bir kavram Borsada işin işine duygusallık da girer . Hem çoşku dönemlerinde hemde düzeltmelerde düşüşlerde . eregl geçmişde 1 dolarlar civarında çok zamanlar geçirmiştir. 1 dolara düşmesi eregl nin battığı bittiği yönetimin berbat olduğu manasına gelmez. THY misal pandemide çok kötü fiyatlamala düşmüş ama şirket dimdik ayakda kalmış işler açılınca tekrar uçuşa gelmiş hatta dünyada elle gösterilen bir hava yolu şirketi olmuş idi. Şirketle ilgili en büyük eleştirim karbon yatırımları üzerine . Bu iş pandemide gündeme geldiğinde hiç planları rotaları yoktu sanırım. Şimdi yanıp tutuştular 3 sene sonra. Bu 3 senede yüksek temettü dağıtmak yerine dolar olarak karbon yatırımı için kaynak oluşturmaya başlasalar idi 3 sene içinde bu işin çok büyük bir kısmının maliyeti hazır olacak idi.
    Hisse performansına marjinal etki yapan duygusallık etkisine karşı toplam yatırımcı getirisi kavramını verdim sn. Mathias böylece yatırımcı öz sermaye ve temettü büyümesini de hesaba katarak uzun vadeli bir plan oluşturabilir. THY'yi örnek almamanızı size tavsiye ederim, başarılı ama o bir politik araç ve performansı zihinlerde fazla kalıcı olmamalı bence.
    Ereğli ölçeğinde ve daha önemlisi Oyak iştiraki bir şirket hem düzenli olarak temettü verebilmeli, hem de öz sermayesini büyütmeli ve zor dönemlerde çok istikrarsız duruma geçmemeli. Ford ile aynı anda Ereğli alırken ki düşüncelerinizi hatırlayın; kar marjı birbirinden çok farklı olan bu iki şirketi aynı sepete koymanızı sağlayan gerekçeler nelerdi? Bence buradaki hiç kimse geçtiğimiz yıllarda hatalı karar vermedi, sıradan bir benzin istasyon zincirini ve daha fazlasını nakit alabilecek olanaklara sahip bir yönetimin performansı da sorgulanmalı.

7. Bu arada bir KY nin önünde 3 seçenek vardır.
    1. max 5 hisse olacak şekilde (daha fazla da olabilir ama ağırlıkları iyi ayarlanmalıdır . tabi takibi de zor olur) portföy yapmak
    2. Tek bir hissede tek tabanca takılmak.
    3. Hiç anlamam borsadan ne alsam ki diyenler için borsa yatırım fonu.

Misal 2 sene evvel tuprs eregl bankalar ve froto ya eşit olarak 1 er dolardan 4 dolarlık bir portföy yaptığımızı düşünelim.
    son durumda
    eregl 0.5
    froto 1.75
    Bankalar 2
    tuprs 2.5

görüldüğü gibi 4 dolarlık portföy 6.75 dolara yükselmiş durumdadır. Bu durumda eregl de pozisyon yeniden değerlendirilebilir Tek hisse çok zor dur hele yüksek maliyetle bütün paranla girdin ise senelerce taş kemirir forum forum sabahlara kadar gezer bilançodaki dipnotları ezberler şirketin arazisi google map üzerinden metre kare hesaplayıp neden bunu bilançoya yansıtmadıklarını sorgular avustralyadaki kömür fiyatları ile kapalıçarşıdaki davlunbaz fiyatlarını takip eder davlunbazdaki yüzde 3 lük yükselişin neden hisseye yansımadığını sorgular herkesi düşman beller elindeki lotlara göz dikmiş ş.r. f s. ler olarak görmeye başlarsın.

Sayfa 602/790 İlkİlk ... 102502552592600601602603604612652702 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •