Sayfa 721/810 İlkİlk ... 221621671711719720721722723731771 ... SonSon
Arama sonucu : 6475 madde; 5,761 - 5,768 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1. Evvela borsacı kendini tanımak zorundadır. Sonra da düşmanlarını yani faal olduğu ortamdaki rakiplerini tanıyacak. Bunu başarabildiği taktirde zafere giden yolu bulmuş olur. Bundan 2500 yıl önce Sun-Tzu savaşlarda başarının anahtarı olarak bunları söyledi. Borsa da bir savaş ortamı olduğuna göre ayni prensip burada da geçerlidir. Yalnız borsadaki ortamın düzenli ordular arasındaki bir savaş ortamı olmaktan ziyade gerilla ve çete savaşlarının geçerli olduğu bir ortam olduğunu unutmayın.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

2. Borsacı her daim kendini bir ordu komutanı olarak görmeli ve stratejisini ona göre geliştirmelidir. Bu kapsamda da önce kendi ordusunu tanıyacak, sonra düşman ordusunu en ince detaylarına kadar analiz edecek, son olarak da savaş ortamının fiziki koşullarını göz önüne alıp savaş taktiğini geliştirip saldırı veya savunma zamanına karar verecek.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

3.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Şuanda mathias haklı pozisyonda, çünkü fedoramca sattıktan sonra hisse hiç düşmüyor, bu kadar tesadüf olamaz. Tabii bunu ilerleyen günlerde anca anlarız. Bi film döndüğü kesin.
    Yaşlandın iyice adam 40 üzeri sattı hisse 38 lere düştü.Dayi ilac kullaniyorsan kesme ilaclarini.

4.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Sen yazıya cevap verince Ben sildim alıntıladığın yazıyı fedoramca, bunak yerine koydu diye cevap yazmak zorunda kaldım senden özür dilerim amacım seni inciltmek değildi.
    Sn osisa takılmıştır... Kötü söz çıkmaz ondan

İncinmedim sana, senin de kötü niyetli biri olmadığını biliyorum Ben açıkladım sadece. Evet sattıktan 2 gün sonra sattım yazdım tam tarihleri hatırlamıyorum, senin aklında da o kalmış.

O iki gün hisse 38'lere düşerken, burada hep yabancı arkadaşlar vardı, benim de yazacak moralim yoktu idrak etmeye çalışıyordum. Yazdığım tarih ile sattığım arasında iki gün var.

Alıntı Originally Posted by esozcan Yazıyı Oku
    40.80 üzeri mesaj yasağı..
    yasaklar başlamadan bir direnç yazma hakkımı kullanayım.. 41.52
    Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve grafikler ''Yatırım Danışmanlığı'' kapsamında değildir ve kesinlikle al-sat tavsiyesi içermez.

6. Diyelim ki, 18 Eylül 2017 tarihinde toplam paramın %50 si ile 3,50 teleden 1 milyon dolar aldım. Bugün dolar 35 tele. Benim kaç dolarım vardır?

Bir laf etmeden önce "ne diyorum ben" diye bir kısım insan 1000 kere düşünse de, phd li bile olsa, vallahi zarar bin kere zarar.

Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Hiç bir işe yaramayacak olan hisse başına 50 kuruşluk brüt temettü vereceğine bunun için ayrılan 1.75 milyar tl %50 bedelsiz şeklinde ödenmiş sermayeye pekala aktarılabilirdi. Böylece ödenmiş sermaye 5.25 milyar tl ye çıkar, bilanço daha saygıdeğer hale gelir, PD/DD aşağı gelir, şirketin alacağı döviz bazlı kredilerin faiz oranı da 50 baz puanı aşağı çekilip daha düşük maliyetle yurtdışından krediye erişim sağlanabilirdi. Hadi bunu yapmak istemedin, o zaman hisse geri alımına kaydır bu parayı. Hadi bunu da yapmadın, yedek akçelerde dursun 1 milyar 750 milyon TL, net borçlar ve toplam yükümlülükler de aşağı gelsin.
    Bedelsiz sermaye artırımı yapınca PD/DD nasıl aşağı geliyor?

Sayfa 721/810 İlkİlk ... 221621671711719720721722723731771 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •