Sayfa 433/827 İlkİlk ... 333383423431432433434435443483533 ... SonSon
Arama sonucu : 6610 madde; 3,457 - 3,464 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Patrick hissenin düşmesini neden bu kadar istiyorsun? Elimde hiç mal olmamasına rağmen ben hissenin düşmesini istemiyorum. Tam tersine 60 tl ye çıksın da alım yönünde bir değerlendirme yapayım diyorum.
    Ben 60TL uzerinde bolunecegini dusunuyorum. Aliursiniz bence...

2. oyak gel de biraz can ver tahtaya bugün takıldık kaldık aynı yerde
    Buradaki görüşler kişisel görüşlerimdir. Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

3. 3 milyar tl lik ek geri alımla alakalı dün akşam büyük borsa oyuncusu fedor en başta olmak üzere çok gaz verdiniz. Bu arada 8 milyar tl ortalama günlük işlem hacmi olan bir hissede 3 milyar tl ek geri alımın etkisi ne olabilir ki diye düşünüyor ve bu adımın hissedeki baskıyı kırmaya hiç mi hiç yeterli olamayacağı sonucuna varıyordum. Hisseye suni prim yaptırma yerine tam tersine maldan çıkmak isteyenlere bir kolaylık sağlanmış oldu 3 milyar tl ek geri alım açıklamasıyla.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

4. İnşallah gazcılar haklı çıkar da hisse 60 tl ye gelir, ben de mallanma fırsatını belki bulurum. Eğer olur da hisse 60 tl ye çıkarsa bu illa da benim mallanacağım anlamına gelmez, sadece durumu masaya yatırır ve belirli bir strateji belirlerim o kadar. Benim param çok kıymetlidir. Siz KYlarda olduğu gibi bende sonsuz büyüklükte bir sermaye yok.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

5.  Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    Normal şartlarda yarın hissenin en az %3 -4 yapması lazım fakat bu eksi yakabilir. Aklımızda bulunsun da hayal kırıklığı olmasın
    Sana sözünü böyle yedirirler!

6. Gelişmekte olan ülkelerin Ereğli ile karşılaştırılabilecek demir-çelik kuruluşları tıpkı bizimkiler gibi son derece mütevazi değerlerden işlem görüyor, kimse bunlar için yüksek iskonto hayali kurmasın Bu tesislerin stratejik değerleri de var ve her zaman bu değer sonuç üzerinde etkisini gösterir. Sektörde küresel rekabet yüksek ve ölçek üretiminin önemini vurgulamıştım, Ereğli bunun dışında ürün çeşitliliği ve kalitesiyle de dünyada tanınan bir firma. Uzun vadeli projeksiyonlar oluşturup buna göre yatırım yapılmalı bence, detaylara dalıp büyük resmi kaçırmak pişmanlığa neden olur.

Havayolu şirketlerinde yaşanan hareketleri emsal kabul etmek hata, o sektör 60 yıldır çok sert dalgalanarak ve arkasında enkazlar bırakarak ilerlediğinden zaman zaman çok düşük fiyatlar görülebileceği gibi tersi de mümkün oluyor ancak geride kalan (ve ilerde göreceğimiz) yıkımlar-yapımlar herkesin altından kalkabileceği şeyler değil. ABD'de, Latin Amerika'da ve hatta Avrupa'da efsanevi hava yolu şirketlerinin hepsi ortadan kayboldu. Filmlerde gördüğünüz dev şirketlerin hiç biri yok şu anda. Sapla samanı birbirine karıştırmamak lazım.

7. Sonuç itibariyle sizin düşündüğünüz gibi değil durum, yani ben hissenin düşmesini kesinlikle arzulamıyorum. Tam tersine ciddi bir yükseliş yapmasını istiyorum. Dediğim gibi 60 tl benim için kritik bir seviyedir. Son güniçi zirvesi olan 51 tl nin yuvarlak %20 üstü burası. 60 a çıkıp burada tutunması hisse için çok çok olumlu bir gelişme olur. Aksi taktirde buna para bağlanmaz diye düşünüyorum (şahsi görüşümdür).

8.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    3 milyar tl lik ek geri alımla alakalı dün akşam büyük borsa oyuncusu fedor en başta olmak üzere çok gaz verdiniz. Bu arada 8 milyar tl ortalama günlük işlem hacmi olan bir hissede 3 milyar tl ek geri alımın etkisi ne olabilir ki diye düşünüyor ve bu adımın hissedeki baskıyı kırmaya hiç mi hiç yeterli olamayacağı sonucuna varıyordum. Hisseye suni prim yaptırma yerine tam tersine maldan çıkmak isteyenlere bir kolaylık sağlanmış oldu 3 milyar tl ek geri alım açıklamasıyla.

Forum kuralları Madde 11

"İspat edilemeyen/edilmemiş şahsi düşünceleri gerçek olarak öne sürmek, bu sayede isim vermeden birini/birilerini veya bir dini/milleti veya bir zümreyi karalamak, aşağılamak veya hakaret etmek kesinlikle kabul edilemez davranışlar arasındadır."

Lütfen arkadaşı mesajıyla birlikte şikayet edelim. Forum kuralları ihlaline ek olarak, şirket yönetimini de itham ediyor, töhmet altına sokuyor.

Sayfa 433/827 İlkİlk ... 333383423431432433434435443483533 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •