Sayfa 443/822 İlkİlk ... 343393433441442443444445453493543 ... SonSon
Arama sonucu : 6576 madde; 3,537 - 3,544 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Tamam, aynen devam et 😊
    Hocam sen aynı küçük gören tavrına devam edersen ederim. Nucor cirosu doğru ama son 4 yılda pd'si 3 kat artmış.

2. 2024 Beklentileri
    • Şirket, 2024 yılında finansal piyasalarda ve sektörde normalleşme beklediğini ifade etti. Bu çerçeveden Şirket, küresel çelik tüketiminin 2024 yılında %2 (2023: %1,8) artış göstermesini bekliyor.
    • Şirket, 2024 yılında ihracat oranının %15’in üzerinde olmasını bekliyor. Avrupa tarafının tekrardan oyuna giriyor olması ve Çin’in agresif ihracat politikasını 2024 yılı sonuna kadar sürdüremeyeceği beklentisi Şirket’in ihracat tarafında pozitif olmasını destekliyor.
    • Şirket, 2024 yılında 2023 yılına kıyasla daha yüksek bir FAVÖK bekliyor. Bu kapsamda Şirket, 2024 yılının ilk çeyreğinin 2023 yılının son çeyreğinden daha iyi gördüklerini ifade ettiler. Ayrıca Şirket, kaldıracın 2 oranının altına düşmesini projekte ediyor.
    • Şirket 2024 yılında 1 milyar dolar yatırım harcaması gerçekleştirmeyi planlıyor.
    • Şirket 2024 projeksiyonları çerçevesinde %90 kapasite kullanım oranıyla birlikte 8,2 milyon ton satış yapmayı öngörüyor.
    • Şirket tarafından temettü politikasında bir değişiklik olmadığı ifade edildi.
    • Sigorta ödemeleri kapsamında Şirket, bu yılın ilk yarısı bitmeden toplam tutarı kapamayı hedefliyor.
    (3 ay içinde kalan parayı da alacak, İNŞALLAH son parça 100 milyon dolardan daha fazladır ve buradan gelen parayı da hisse alımına aktarabilir, mevcut alımı nasıl yapacağını görmemiz biraz olsun ipucu verebilir bize)

Şirketteki değişim ortada ama hisseleri almak mı hisseyi yükseltmek mi istiyor anlayamadık henüz. Almak istiyorsa hissenin yükselmesini istememesi kadar doğal bir şey yok.

Temettü tarihini bence bilerek açıklamadılar. GK'da yukarıdaki bahsettiğim, ne istediği mevzusuna bağlı olarak bir şeyler çıkabilir.

Piyasanın tadı yok, niyet okuyoruz... Vergi hadisesi bir an önce gelmeli...
    Son düzenleme : fedoramca; 13-03-2024 saat: 02:07.

3. 420 milyon lotu alacaksa, bu hızda bu iş 1 yıl sürer...Zor iş yani ama satması kolay oldu...

4.  Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    420 milyon lotu alacaksa, bu hızda bu iş 1 yıl sürer...Zor iş yani ama satması kolay oldu...
    Programda Sermayenin enfazla %10 u alabilirim diyor,yani 350 milyonunu. Bunun üstü için farklı başvurular ve/veya alırsa 3 yıl içinde satması falan gerekiyor…

5. Şaka gibi ama cevher 104 dolar. İşler iyiye gidecek derken daha da mı kötüleşecek acaba.
    Çin’de durumlar fena…

6. Kömür de düşüşte ki bu iyi bir şey.

7.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Ne alakası var kardeşim...Samimiyetim yol...daha öncede takip ettim..Oda benim gibi eski bankacı...Oldukça da başarılıdır....Şahsen tanımam...

SM-A346E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Hocam, mesajımdan ne anladın da bu cevabı yazdın bilmiyorum ama benim demek istediğim, “trendhound iyi bir trend takipçisidir” demene istinaden öyle yazmıştım. Zira ben ereglinin iyi kötü bir trende girdiğini düşünüyorum. Trendhound da hiç uğramadığı bu topiğe gelip yazmaya başlaması, hisseye ilgi duymaya başladığını gösteriyor. (Şimdilik tersini söylese de)

Diğer yandan, trendhoundu taa platodata forumundan tanırım. (Sene 2002) Bilgi ve tecrübesini senden daha iyi biliyorum inan. Ben ona sadece, neden eregli topiğine yakın ilgi göstermeye başladığını sordum, net değil, kinayeli bir cevap vermeyi tercih etti. Saygı duyuyorum, bir şey demedim.

Tabii bu arada, benim yıllardır aşina olduğum, kendisinin biraz sivri dilli olması diğer arkadaşları rahatsız etti. O ayrı mevzuu

8.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Selam agha. Çoluk çocuk biraz yaygara yapıyor sadece. Onları mazur görmek lazım, alıştık bu tür davranışlara ve bana hiç garip gelmiyor. Bu yaygaracıların çoğu borsaya uygun değil zaten, ne bilgileri yeterli ne de tecrübeleri. 666 çok hakarete maruz kaldı, sürekli eleştiri yağmuruna tutuldu. Foruma bir süre ara verdi diye düşünüyorum. Geri gelir herhalde.
    Sn tengrihan bilgili olduğunu kendinin yazmasi kendini yetistiremediginin ispatıdır.

Bilgi den bahsedince sana bi 2008-2010 arasındaki dünya krizinde ki bi animdan bahsedeyim.

2008 krizi başlamıştı tek ekonomi kanalı var bende yeni başlamıştım borsa yatirimina ,cnbc kanalına 2 günde bir Anadolu yatırımdan arzu odabasi çıkıyor,tavsiyeler,sepetleri,v.s. ne öneriler veriyor,bu arada borsa dipten 2 katını geçti yükselişi,kadını hiç kacirmiyorum 1,5-2 yıl geçti spiker sordu arzu hanım borsanın katladigi bu sürede sizin şahsi portföyünüz ne getirdi diye cevap sok %28 ..

Sizlerin bilgisi bu yani.

Sayfa 443/822 İlkİlk ... 343393433441442443444445453493543 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •