Sayfa 755/823 İlkİlk ... 255655705745753754755756757765805 ... SonSon
Arama sonucu : 6578 madde; 6,033 - 6,040 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by berkimcans Yazıyı Oku
    Yok Benim

EREGL günlük, Dinamik Menkul en iyi satıcı olmuş,
    "Dinamit" menkulün en iyi satıcı olduğu bir tahta da görmek varmış... Nereden nereyeeee... breh breh breh

2.  Alıntı Originally Posted by osisa Yazıyı Oku
    İsdmr piyasa değeri 3.1 milyar dolar.

Eregl piyasa değeri 4.5 milyar dolar.

Eregl stok 12/2023 2 milyar dolar.

4.5-3.1= 1.4 milyar dolar

1.4 -2. = -.0.6 milyar

Piyasanin hisseyi fiyatladiğı rakama bakin

Ozsermaye 5.2 milyar dolar.

Defter degeri 1.63 usd..

İslem gördüğü fiyat 1.28 usd..

Neymiş kâr etmiyormuş

Zaten istenilen karı elde etse bu fiyatlama olurmu
    Hodjam zaten o kar olamayacağı için bu fiyatta. Neden buna şaşırıyorsunuz anlayamıyorum.

150 usd ton başı karı gördüğünüz zaman yapışın, öncesi nanay. Teknikmiş, stop losmuş, o madik atmış, bu ucundan kesmiş, jöle hakan almış da adamlarını salmış falan bunlar boş, boş oğlu boş.

Bilançoda 150 gördüğünüz zaman yükselecek. Daha nasıl anlatayım bilemiyorum altan..

3.  Alıntı Originally Posted by YASAKSANA Yazıyı Oku
    Mantık arama diyorsunuz geçerli olan ters mantıkdır diyorsunuz sonuç ta tersde olsa düzde olsa mantık vardır oda herkesin bildiği beklenti satın aldırır gerçekleşen sattırır.
    Ters mantık düz mantık falan yok. Piyasa kar marjına bakar ereğlide, ezelden beri bu böyle. 100 dolar altı sürün, 150 dolar üzeri oynama şıkıdım şıkıdım.

Aklınızı karıştırmaya çalışanlardan uzak durun, onların amacı farklı.

4.  Alıntı Originally Posted by kribensis Yazıyı Oku
    yeşil dönüşüm yatırımı kapasiteyi de öyle aman aman arttırmıyor bu arada onu da atlamayalım
    O yatırım kapasite artırmak için değil, global anlaşmalara uyabilmek için, mecburen yapılacak. Yapmazsa zaten batar, ne içeride ne dışarıda mal satabilir.

Dünya kömürle zehirlenmek için yaratılmadı, bundan yüz yıllardır nemalananlar artık bedelini ödeyecek. Ereğli de ödeyecek, bundan kaçma şansı 0.

5.  Alıntı Originally Posted by müzikal Yazıyı Oku
    Hodjam zaten o kar olamayacağı için bu fiyatta. Neden buna şaşırıyorsunuz anlayamıyorum.

150 usd ton başı karı gördüğünüz zaman yapışın, öncesi nanay. Teknikmiş, stop losmuş, o madik atmış, bu ucundan kesmiş, jöle hakan almış da adamlarını salmış falan bunlar boş, boş oğlu boş.

Bilançoda 150 gördüğünüz zaman yükselecek. Daha nasıl anlatayım bilemiyorum altan..
    Bir gunde 150 ye cikmayacak herhalde bu marj. Siz 150 gordugunuzde zaten is isten gecmis yukselmis olacak. Onemli olan marjlarda iyilesme baslayinca trene atlayabilmekte belki onada firsat vermeyecek.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. İnsanlar bosunami iron ore, coal, hrc fiyatlarini takip ediyor

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bu yatırımları yaptı ereğli buna rağmen geri alım yapıyor bir de temettü verdi az da olsa. bunları yapmayıp bedelli yapıyorum da diyebilirdi. keşke öyle olsaydı biz nispeten yeni yatırımcılara bir fırsat doğmuş olurdu. yurtdışında ortak olduğum bir şirket bırak bedelliyi havadan hisse basıp onu satıyor oyak kendi varlıklarını sulandırmak istemiyor şu anda demekki, borcun altından kalkacağını düşünüyor, hisse satmasının sulandırmasının da kendine bir bedeli olacak sonuçta. benim anladığım bu. ya da belki daha bonkör bir başka talip çıkacak şirkete ilerleyen senelerde her açıdan bakmak lazım. en kötü piyasa ereğliye hakettiği değeri vermeyecekse o zaman da geri alımlarına devam eder. bu da iş görür uzun süreli düşünen yatırımcılar için.

Sayfa 755/823 İlkİlk ... 255655705745753754755756757765805 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •