Sayfa 165/789 İlkİlk ... 65115155163164165166167175215265665 ... SonSon
Arama sonucu : 6309 madde; 1,313 - 1,320 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by tory Yazıyı Oku
    Stok detayları da şöyle olmuş son bilnçoda

İlk madde ve malzemeler: 15 milyar
    Yarı mamüller: 13 milyar
    Mamül stok: 12 milyar
    Yedek parçalar:10 milyar
    Yoldaki mallar: 13 milyar
    Diğer stoklar: 5 milyar
    Stok değer düşüklüğü:-2 milyar

Toplam:67 milyar
    Yani yoldaki mallar mamül stoktan fazla. Yoldaki malları sipariş etmeseler stok 54 milyara düşecek. Mamül stok 400 milyon dolar civarında. Bu miktar işlerin en hareketli olduğu zaman bile 300 milyon doların altına düşmedi diye biliyorum. 500-600 milyon dolar arasında dolaştığı çok oldu. Zaten sıfır mamül stok olmaz. 31.12.2023 tarihi itibari ile mamül depoya girdiği halde teslim edilememiş 100 milyon dolar sipariş vardır.

2.  Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    İtibar puanı veremedim, sn Tory, teşekkürler detaylar için... Emeğinize, zamınıza sağlık...Yine eksik etmediniz desteğinizi...

Her ne kadar canımız sıkkın olsa bile
    Rica ederim hocam.

3. Mittal'de demiş ki, ben geçen sene 2.40'lardan sattım, 1.50 ye verecek mal yok ben de demiş diye yorumlayalım

Her şeyi güzele yormak kadar güzel bir şey yok

4.  Alıntı Originally Posted by tory Yazıyı Oku
    Yani yoldaki mallar mamül stoktan fazla. Yoldaki malları sipariş etmeseler stok 54 milyara düşecek. Mamül stok 400 milyon dolar civarında. Bu miktar işlerin en hareketli olduğu zaman bile 300 milyon doların altına düşmedi diye biliyorum. 500-600 milyon dolar arasında dolaştığı çok oldu. Zaten sıfır mamül stok olmaz. 31.12.2023 tarihi itibari ile mamül depoya girdiği halde teslim edilememiş 100 milyon dolar sipariş vardır.
    Peki yönetim görmüyor mu? Yolda bu kadar mamül neden var? Hala stokluyorlar?

5. Kıtlıg geleceğü yiğenim insanlar marketlerde yassı çelik bulamayacag yemek için

6.  Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    Dedim ya önceki yazımda, hrc fiyatlarının artıcağı düşüncesi ile yapıyorlar. Hammadede ucuz kaldığı sürece kullanılanı yerine koyuyorlar. Ama 2023 de böyle bişey olmadı. Artarsa tabii ki faydası olur. Ama artmazsa dediğim gibi boşa finans gideri yapmış olursun. Doğru öngörü ile alakalı bişey. Risk analizleri yapılıyordur ama her zaman doğru olacak diye bişey yok.

7. şu an bile baya işlem oluyor..bugün ereğli meydan muharebesi olabilir tahtada.babayiğitleri alış tarafına beklerizz
    Buradaki görüşler kişisel görüşlerimdir. Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    İşin doğası gereği duramaz , fırın söndü mü tekrar yakmak uzun ve maliyetli iş …

Sayfa 165/789 İlkİlk ... 65115155163164165166167175215265665 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •