Sayfa 291/828 İlkİlk ... 191241281289290291292293301341391791 ... SonSon
Arama sonucu : 6620 madde; 2,321 - 2,328 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1. 47 TL işlem gören hisseye 17 TL hedef fiyat vermek nedir yahu. Hem de böyle bir enflasyonist ortamda !!! 12 ay içerisinde 17 liraya düşecek diyor deyyus analist. Yani USD bazında %80 falan düşecek diyor embesil af edersiniz. Yahu zaten hisse defter değerinin %20 altında işlem görüyor. Böyle bir hedef fiyat olmaz. Bu kadar kötümser isen, şirket batacak ya da likidite olacak de. Bu da bir fikirdir deriz küfür etmeyiz en azından. Ha likidite olursa hisse başına 47 TL den daha fazla bedel düşer o ayrı. YTD.

2. 25 milyonu paket yapan ykbnk cılar ne tür küfürler saydırmışlardır bu bofaya acaba. Piyasanın tersine yüzen boğulur.

3. Kocaer dediğiniz Ereğli ölçeğine göre küçük firma üşenmemiştim dış ticaret verilerine baktım çeliği ithalat ile fiyat kıran çekik gözlülerden alıyor , sonrada güneş paneli ayağı yapıyor katma değeri budur. Güneş paneli hikayesi patladı bu da ihya oldu devlet devlet olsa , sen bu ayakların hammaddesini nerden alıyorsın ben sana güneş santralı kurarken yerlilik oranına bakıyorum ama sen gidip sahtekarlık yapıyorsun gideceksin mallarını mümkün olduğunca yerli kaynaktan kullacaksın , yoksa sana ek ithalat vergisi koyarım diyeceksin ama demezler çünkü malları hepsi yediği için kimse düzeni bozmak istemiyor. Ben Ereğlinin yerinde olsam şu temettüyü vermem , 5-6 milyara şu kocaerin ıvır zıvırın ürettiği çelik portföyünü üreten tesisi kurarım sanırım 6 ayda kurulur , sonra şirketi hizaya çekerdim. Bu ne yaaa valla bu Oyak kuzu gibi ne karın ağrısı varsa herşeye he diyor bunlar...

4. Bir mail atın oyağa da kendilerine bir çekidüzen versinler. Olmuyor böyle. Ayaklar baş oldu resmen. Teheyyyy...

Sektör ile ilgili hiçbir bilginiz/öngörünüz yok. Tek bildiğiniz rasyolar. Sürekli rakam vererek umarım insanların kafasını karıştırmıyorsunuzdur. BoFa' nın Türkiye temsilcisi gibisiniz. Çok sabrettim size cevap yazmamak için ama sizi illaki kale alanlar sürekli var. Sektöre hakim olmayan amatör arkadaşların çelik sektörüne daha geniş açıyla bakmasını temenni ediyorum. Sektör derinliğinin, sadece rakam veren sığ mesajlar ile anlatılamayacağını belirtmek istedim.

Alıntı Originally Posted by Mathias Yazıyı Oku
    Adam o zaman 50 cent dibini bekliyor.2008 global krizinde gördüğü nokta.Yurtdışı çarpan iskontosu yüzde 300 yalnız.Mital 80 milyar dolar ciro ile 4 de 1 i PD ine sahip.Eregl 17 tl de 60 milyar tl PD demek tir. eregl böyle ise mital neden böyle , yok mital neden böyle ise eregl böyle. Adamlar demek ki yurtdışı örneklerine bakıp fiyat biçmişler biraz da.

Şirket evet hatalı olabilir ama en büyük hata ticaret bakanlığında. Aşağıda paylaştığım linklerde anlatılanlar asıl sorunun ne olduğunu tam olarak göstermektedir. Çin hükümeti, şirketlerinin zararına (evet aşağıda gösterilen gibi zararına) çelik satmasını destekleyerek bizi çökertiyor ama bizim bakanlık ne yapıyor? Son 2-3 yıldır Çin' den ülkemize akan çelik ürünlerinin miktarını tarihte göremezsiniz.....

Alıntı Originally Posted by Laozi Yazıyı Oku
    Erdemir yönetimi uyumaya devam... Arada vizyonlarını, gelecek ile ilgili projelerini, sorunları nasıl aşmayı planladıklarını anlatırlardı ama işte sahayı çakallara teslim etmek yerine kim uğraşacak bunlarla...
     Alıntı Originally Posted by olimpik forum Yazıyı Oku
    8 milyar finansman gideri öde,,karı törpülesin,,sonra kalk temettü öde,,,,,var mı böyle bir mantık.
    Mittal neden satıyor zannediyorsunuz,,işte bu yüzden,,,,,ereglide yönetim değişmeli.

BoFa' yı dikkate almak bana göre hata olur. Bu tür tartışmaları Temmuz 2022 başlarında bu forumda bol bol tartışmıştık. O zamanda Bofa "bilgisizleri" 18TL hedef vermişti. (dolar bazlı 1$ diyelim). Çok zaman geçti ama o fiyatı hiç görmedik. Üstelik adamların tahminlerinden sonra deprem felaketi, Rusya ve Çin' den rekor mal akışı gibi çok büyük sıkıntılar çekmemize rağmen....

Alıntı Originally Posted by dmrcelik Yazıyı Oku
    Yahu bu nasıl rapor kardeşim akıl var izan var... adamların tahmini Eps (earnings per share) 3.4 TL. 3500×3.4 yaklaşık 12 milyar yapar. Eregl 12 milyar zarar yazsa 17 TL olmaz... Rakam tamamen saçmalık.

https://gmk.center/en/posts/what-is-...-steel-market/

https://news.metal.com/newscontent/1...-outlook%C2%A0

6.  Alıntı Originally Posted by KaaN- Yazıyı Oku
    Şirket evet hatalı olabilir ama en büyük hata ticaret bakanlığında. Aşağıda paylaştığım linklerde anlatılanlar asıl sorunun ne olduğunu tam olarak göstermektedir. Çin hükümeti, şirketlerinin zararına (evet aşağıda gösterilen gibi zararına) çelik satmasını destekleyerek bizi çökertiyor ama bizim bakanlık ne yapıyor? Son 2-3 yıldır Çin' den ülkemize akan çelik ürünlerinin miktarını tarihte göremezsiniz.....

BoFa' yı dikkate almak bana göre hata olur. Bu tür tartışmaları Temmuz 2022 başlarında bu forumda bol bol tartışmıştık. O zamanda Bofa "bilgisizleri" 18TL hedef vermişti. (dolar bazlı 1$ diyelim). Çok zaman geçti ama o fiyatı hiç görmedik. Üstelik adamların tahminlerinden sonra deprem felaketi, Rusya ve Çin' den rekor mal akışı gibi çok büyük sıkıntılar çekmemize rağmen....

Devletin hataları konusuna girmek istemedim ancak o konuda da Erdemir ' in proaktif önlemlere başvurması gerektiğini düşünüyorum. Bunu Erdemir yapmaz ise kim yapabilir?

7.  Alıntı Originally Posted by Laozi Yazıyı Oku
    Devletin hataları konusuna girmek istemedim ancak o konuda da Erdemir ' in proaktif önlemlere başvurması gerektiğini düşünüyorum. Bunu Erdemir yapmaz ise kim yapabilir?
    oyağa bırakacağına bofa pekala yapar

8.  Alıntı Originally Posted by KaaN- Yazıyı Oku
    Sektör ile ilgili hiçbir bilginiz/öngörünüz yok. Tek bildiğiniz rasyolar. Sürekli rakam vererek umarım insanların kafasını karıştırmıyorsunuzdur. BoFa' nın Türkiye temsilcisi gibisiniz. Çok sabrettim size cevap yazmamak için ama sizi illaki kale alanlar sürekli var. Sektöre hakim olmayan amatör arkadaşların çelik sektörüne daha geniş açıyla bakmasını temenni ediyorum. Sektör derinliğinin, sadece rakam veren sığ mesajlar ile anlatılamayacağını belirtmek istedim.

Kardeş ağır ol. Geçen seneden beri ne yazdık ise oldu! Ben 17 tl mi bekliyorum dedim. Nasıl okuyorsunuz.BOFA nın nasıl bir kafada bu raporu yazmış olabileceğini açıkladım. Kaldıki çok biliyorsunuz bu demir çelik işlerini o zaman bana açıklar mısınız Mital neden toplam cirosunun 4 de 1 i fiyattan işlem görüyor.?

Sayfa 291/828 İlkİlk ... 191241281289290291292293301341391791 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •