Sayfa 293/828 İlkİlk ... 193243283291292293294295303343393793 ... SonSon
Arama sonucu : 6620 madde; 2,337 - 2,344 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by ahsen2 Yazıyı Oku
    Bofa yapay zeka ile çalışıyor. Tam bir moron. Simply Wall diye bir site var. O da ereğliyi adil değer 17 lira gösteriyor. Simply Wallda isdemiri arattım isdemirin adil değerini 52 lira gösteriyor. Yapay zeka iste boyle moron zeka. Dikkate almayın.
    Doğru. Benim de biraz önce aklıma geldi aynı şey ama yazmaya üşendim. Simplywall.st de bazen güzel şeyler yakalıyorum aslında. Herhalde aynı algo ile değerleme yapıyorlar.

Froto 700 tl iken de 500 tl mi neydi o sitedeki hedef fiyat. Froto döndü geldi 1000 tl oldu. Büyük ihtimalle robota yaptırıyor bofa da analizleri aynı şekilde

2. Yüzlerce binlerce hisseyi kim tek tek inceleyip analiz kasacak. Hele hele okyanus ötesinden. O analize imzasını atan adam Türkiye nin yerini bulamaz haritada

3. Fiyatın yukarı yukarı gitmesi için ortam çok uygundu. Mittal in satışı bitti, hatta hepten çıktı hisseden. Bedelsiz açıkladı. Az da olsa temettü açıkladı. E bilanço da bir miktar ışık vardı... Lakin bir el ''dur'' dedi. Piyasanın doğal işleyişi gibi değil hiç. Bu gün böyle bir rapor!!!???

4.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Yüzlerce binlerce hisseyi kim tek tek inceleyip analiz kasacak. Hele hele okyanus ötesinden. O analize imzasını atan adam büyük ihtimalle Türkiye nin yerini bulamaz haritada
    Söyledikleriniz doĝru ama Ereğli demir çeliki bilmesem ve hakkında yaklaşık bir senedir çıkan haberlerin sonucunda değerlendirme yapıyor olsam ihtimal ben de benzer sonuca ulaşırdım. Onlar hatalı (veya manipülatif) ve öyle de olmaya durumları var da bizimkiler yani malın sahipleri ne yapıyor?

5.  Alıntı Originally Posted by Laozi Yazıyı Oku
    Söyledikleriniz doĝru ama Ereğli demir çeliki bilmesem ve hakkında yaklaşık bir senedir çıkan haberlerin sonucunda değerlendirme yapıyor olsam ihtimal ben de benzer sonuca ulaşırdım. Onlar hatalı (veya manipülatif) ve öyle de olmaya durumları var da bizimkiler yani malın sahipleri ne yapıyor?
    Bedelsiz yapıyor, milyar dolarlık yatırım yapıyor, temettü veriyor

6. ereğliye 17 lira veriyor, isdemire 56 lira veriyor. isdemirin yüzde 95 inin ereğlide olduğunun farkında bile değil..Moron..
    yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by ahsen2 Yazıyı Oku
    ereğliye 17 lira veriyor, isdemire 56 lira veriyor. isdemirin yüzde 95 inin ereğlide olduğunun farkında bile değil..Moron..
    Yapıştır başkan

Alıntı Originally Posted by Mathias Yazıyı Oku
    Kardeş ağır ol. Geçen seneden beri ne yazdık ise oldu! Ben 17 tl mi bekliyorum dedim. Nasıl okuyorsunuz.BOFA nın nasıl bir kafada bu raporu yazmış olabileceğini açıkladım. Kaldıki çok biliyorsunuz bu demir çelik işlerini o zaman bana açıklar mısınız Mital neden toplam cirosunun 4 de 1 i fiyattan işlem görüyor.?
    Sadece ve sadece rasyolara bakarak çelik sektörü takip edilmez. Farklı bir karakteri var bu sektörün. Diğer hisselere baktığınız gibi buna da bakarsanız sonuç kesin yanlış çıkar.

MT ile karşılaştırmak ne kadar doğru? Ereğli' yi illa ki farklı ülkelerdeki şirketler ile karşılaştıracaksanız Hindistan' a Brezilya' ya bakın en azından.

Bu şuna benziyor; Abd' deki teknoloji firmalarına bakıp Türkiye' dekileri fiyatlamak. Ya da Almanya' daki bankalara bakıp Türkiye' deki bankaları fiyatlamak.

Ereğli' nin pazarı farklı, pazardaki ağırlığı farklı, pazardaki yatırımcıların yatırım seçenekleri farklı.
    Mesela adamlar çelik hissesini satıp, muhteşem 7'liye girmiştir. Bizde var mı böyle bir pazar? Böyle büyük şirket seçenekleri? Sığ piyasamızdaki Ereğli ile dünyanın en büyük piyasasındaki şirketi karşılaştırmak ne kadar mantıklı?

Sayfa 293/828 İlkİlk ... 193243283291292293294295303343393793 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •