Sayfa 386/798 İlkİlk ... 286336376384385386387388396436486 ... SonSon
Arama sonucu : 6381 madde; 3,081 - 3,088 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Eregl pişmanlıktır.

Yiyen bir pişman, yemeyen binnn pişman.

ytd
    Adamların argümanı bitmiyor anasını satim. Lot sayısı, hrc, karbon, cent dolar, bilmem ne derken şimdi de "dengi şirketlerin pd dd si", "arcelorun cirosu" falan çıktı meydana. Abi bist 100 komple 275 dolar. Adamlar hindistan abd şu bu borsa ve şirketleriyle kıyaslıyor. Orada belki x bir hisse 3 e fiyatlıyor, burada aynısı 5 oluyor. Erdemir bu ülkenin değeri. Froto, Thyao hepsi öyle. Ülke dinamikleri bile birer etken. Gelişmekte olan ülke endeksiyiz biz.

2.  Alıntı Originally Posted by dmrcelik Yazıyı Oku
    Adamların argümanı bitmiyor anasını satim. Lot sayısı, hrc, karbon, cent dolar, bilmem ne derken şimdi de "dengi şirketlerin pd dd si", "arcelorun cirosu" falan çıktı meydana. Abi bist 100 komple 275 dolar. Adamlar hindistan abd şu bu borsa ve şirketleriyle kıyaslıyor. Orada belki x bir hisse 3 e fiyatlıyor, burada aynısı 5 oluyor. Erdemir bu ülkenin değeri. Froto, Thyao hepsi öyle. Ülke dinamikleri bile birer etken. Gelişmekte olan ülke endeksiyiz biz.
    Hepsine cevap vermek zorunda değilsiniz. Herkes nasbini yer deyip kenara çekilmek en doğrusu.

Hisse iner çıkar herkes elindeki lot kadar kazanır ya da kaybeder...

3. Konvertor adlı kullanıcıya tekrar itibar puanı vermeden önce biraz diğer kişilere de puan vermelisiniz.

4.  Alıntı Originally Posted by Konvertor Yazıyı Oku
    Elinde eregli olmayıp eregli olandan daha çok tasa yapanlar var,hemde hep böyle kötü gününü yaşayan kagitlarda hiç bitmez.

DOAS Anımı anlatayım.

4-5 yıl önceydi heralde doas 16 dan 12 geldi izleme ekranıma aldım,10 liraya düştü ama çok sert acımasızca sattılar,patron f.sahenk geri alım yaptı tam 22 milyon lot,şimdiki para ile 6-7 milyar ama satış yine devam etti
    Doas 8,80 geldi bende patron 10 tl den dünya para gömdü,bende benim maliyet daha düsük oluyor diye full doas aldım.
    Satış acımasızca devam etti 3,80 kadar geldi,1,5 yılım geçti doasta temettü aldım ilave alimlarla 7,x ort . Maliyete düşürdüm,kağıdı epey Bi zaman sonra 4,50 dip yaptı sonra döndü, testere hareketi ile 13 liraya geldiğinde ben ayrıldım.
    Peşine kısa vade tofas,tofastan sonra orta vade thy,peşine tav,
    şimdide eregli %65 ve %35 kentsel donusum için başka hisse için ilk defa portfoyumu 2008 den bu yana uzun vade ikiye böldüm.

Niye anlattım bunu doasta 8,80 de ben aldığımda TENGRIHAN diye elinde doas olmayan buradakiler gibi biri hergun gelip olumsuzluk pompalardi, ne hakaretler v.s yerdi ama gitmezdi,ne zaman kağıt yükseliş trendine girdi kayboldu buradakiler de eregli duzeldiginde kaybolacaklardir.

Bu tipler hiçbir zaman bitmez adamların yapısı mazoşist maalesef ,eregli düzelir başka kağıt bulurlar yaşam tarzları bu.

Ha bu arada eleştiriye karşı değilim, hissenin kötü durumunu yazan arkadaşlara ne diyebiliriz,kötü niyetliler sözüm.

Eregli zaten bu şekilde kötü durumda olmasaydı, bilancolari bir kaç yil önceki gibi 1,5 milyar dolar kar gelse en az 10 tl temettü verse idi bizler 38,40,4x fiyatlardan nasil eregli alabilirdik.

Aynı kötü haberleri 13 tl den thy aldığımda thy batiyordu v.s.
    Aynı dönemde tupras bölünmeden önce 70 tl idi batiyordu örnek çok...

Y.t.degildir.
    DOAS PD 60 milyar 9 aylık karı 15 milyar.Senelik en kötü 20 gelse pd/3 kar rakamı var.
    Eregl nin 50 milyar yani 1.5 milyar dolar ciro açıklaması için.
    1.5 milyar ciro için ton başı favök ne olmalı bu favök ü elde etmesi için hrc fiyatları falan 2021 in ne kadar üzerine çıkmalı.
    Lütfen hesaplayabilir misiniz? Yada eregl yüzde 100 kapasite artışına mı gidecek 2 sene içinde 8 milyon tondan 20 milyon ton satış rakamına mı çıkacak.
    DOAS ne üretiyor sorabilir miyim.Bir kapasitesi var mı.
    Ki sizin dediğiniz süreçte DOAS 5-6 dolarlardan wolkswagen in almanyada soruşturma geçirmesi falan neticesinde 2015 den 2019 a gelindiğinde 1 dolarların bile altına inmiş idi. eregl de dolar bazlı 5 de bir kayıp mı yaşandı.

Dışarıdan müthiş bir bilgi içeren yazı gibi duruyor ama fos üzgünüm.

Keza tuprs 150 tl lerden 70 lere düşmüş dolar bazlı ise düşüş 3 de 1 idi 30 dolarlardan 10 dolarları gördü. Eregl batmaz kimse batar demiyor burada 1 dolardan 2.5 dolara ralli yapar yine dön dolaş düşer 1.5 dolara. 2.5 dolardan maliyet yapan adam da birşey kazanmaz avare kasnak gibi döner durur. tuprs için bu süreç 2017 2018 zirvelerinden 2023 e kadar 5 sene sürdü.
    eregl 1 dolara düşse 4 sene sonra 2.5 dolar olsa sevinir misiniz?? üff ne kazandık mı dersiniz.Bir mathias vardı sattırdı herkese sonra tüydümü dersiniz ?

5. oyak bile pişman

alan pişman almayan pişman

6. 1,5 milyar dolar kâr için 8,5 milyon ton üretim ile ton başı FAVOK "ün 300 $ üzeri olması gerek...Zaten biz şimdi beklemiyoruz, hayal mi...bence değil...Verimlilik artırıcı yatırımlar etkisini gösterdiğinde, en önemlisi sıra geldiğinde....

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Mevzu o değil, dönem dönem kötü haberler beklentiler vs oluyor ama geri dönüşler de oluyor. Tüpraş, türk traktör de batıyordu bir ara dediği gibi arkadaşın geldikleri yer ortada, Ereğli içinde yarın senaryo değişmez diyemezsiniz tabi herkes bekleyemez

8. Şu arkadaş olacakları görmüş şu ana kadar. Bakalım devamını tutturacak mı?

https://twitter.com/grafiksmuhendis/...ln9IrvbaQ&s=19

Sayfa 386/798 İlkİlk ... 286336376384385386387388396436486 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •