Sayfa 631/804 İlkİlk ... 131531581621629630631632633641681731 ... SonSon
Arama sonucu : 6432 madde; 5,041 - 5,048 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by Culpable Yazıyı Oku
    Eregli 1.2$ a kadar dusmus
    Merak ettigim su . daha once 1.7-2$ dan islem gorurken 1.2$ a gelsin blok alim yaparim diyenler acaba suan blok alim icin elleri al tusuna gidiyormu ?[Bunu diyenlerden bir taneside kendim idim]
    Mevduat ve para piyasası fonu varken bırakın usd getiriyi tl getirisi yok Ereğli’nin , getiriyi geçtim dönüş emaresi de yok henüz

Bir diğer konu bunu diyenler geçmişteki ortalama 20 cent temettü getirisi nedeniyle diyordu 2 yıldır temettü de yok

2.  Alıntı Originally Posted by dmrcelik Yazıyı Oku
    Ben demiştimciler arasında nedir şimdi durum?Kim daha çok demiş? Mathias mı kazandı?
    2 usd üstünden alana sormak lazım ne kazanmış diye ama sorun yok lotlar artıyor

Sabah poğaça yeme Ereğli al diyen twitter temettücüleri daha iyi bilir tabi

3.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Ben tavır almadım,
    50 taleden sattığını kaçtan yerine koyacağını da yazmalısın dedim.
    Satmayanlara laf sokmanın kimseye yararı olmaz.
    Bol kazançlar

Haklısın ama olumsuz yazanları afaroz edenlere yazmış arkadaş

Lot okşamakla olmuyor işte...

4. Yılını hatırlamıyorum ama 2014 olabilir (Erdoğan'ın eyy MB dediği zamanlardı galiba), Erdemir rekor kar açıkladığında long poz açmıştım (yükseliş varantı), 3 hafta verdikçe verdiler.

Hisseleri herkesin korktuğu ve korkutulduğu zamanlarda toplayacaksın, gaza gelerek değil.

5. Altın sakıt olmaz yere düşmekle kadr ü kıymetten

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,350
    Ya kızacaksınız biliyorum ama bu günlerde geçecek.. Her şey çok güzel olacak... Sabredin.... Bu şirketin bu fiyatlarda gezmesi çok saçma....enflasyonu hesaplarsan reelde 13-14 tl değerinde... Ciddi diyorum..bu fiyatlar çok saçma..ama 2. çeyrekten sonra düzelme bekliyorum... 3. çeyrekle beraber...

HRC fiyatlarını ne zaman düzelir... ne zaman ithalata ek vergi gelir o zaman ereğli bütün kayıplarını telafi eder. Yani bunlar düzelmeden zor.Ama bence bunların da düzelmesi yakın...

FED le beraber metallerde yükselişlerin olması HRC fiyatlarını da yukarı çekecektir.. Çin en büyük etken şu anda.. Ama ABD bence hindistan'ı çinin yerine hazırlıyor. Yani kıyasıya rekabette Türkiye de anti damping soruşturmaları açacaktır diye düşünüyorum. Elimde çok yok ama demirleri az az topluyorum.. Tabi ki elimde 10 hisse daha var. Bu nedenle rahatım ama burada da iyi bir gelecek görüyorum.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,350
    Döngüsel şirketlerde hey 3-5 yılda bir yaşanan bir durumu yaşıyoruz. Bu nedenle bu döngüleri iyi takip etmek lazımdı.. Satarken de söylemiştim aslında. Fakat bende o döngüyü tam hesaplayamayanlardanım. Döngünün bittiği zaman inanın herkes demirleri konuşur.. Herkes temettü emeklisi olmak için sıraya girer ereğlide... Ama döngüsellik malesef sıkıntıları da beraberinde getirir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,350
    Demirlerdeki diğer bir şansızlık, yönetimin yeterliliği meselesi... Ben yönetimi beğenmiyorum.. Bu firmalar koç grubunda ya da iş grubunda olsaydı bence çok daha farklı olurdu... Arçelik döngüsel şirket olmaktan kurtulmaya çalışıyor.. GES işine girdi.. panel üretimi yapıyor.. Beyaz eşyada ki rekabeti ürün çeşitliliği ile aşmaya çalışmasına rağmen ek bir iş üretti.. Ve muhtemelen de payını bu sektörde artıracaktır.. Bizim demirlerde vizyon malesef çok kötü bence.

Sayfa 631/804 İlkİlk ... 131531581621629630631632633641681731 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •