Sayfa 791/791 İlkİlk ... 291691741781789790791
Arama sonucu : 6324 madde; 6,321 - 6,324 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1. Bunları yazmaktaki amacım lineerlik tuzağına düşülmemesi için uyarıda bulunmak ve piyasa gerçeklerine dikkatinizi çekmektir. Arka planda buldozer çalışıyorken siz siz olun kepçenin önünde yerdeki bozuk paraları toplamaya kalkmayın çünkü her daim kepçenin altında kalma riskiniz var, bir kaç bozuk para uğruna hayatınız güme gidebilir.
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

2. TR ekonomisi Cumhuriyet tarihinin en şiddetli krizlerinden birini yaşıyorken, bu kriz ile ilgili hiç bir ciddi önlem alınmıyorken, ekonominin resesyona girme gereksinimi gündemdeyken, aylık hisse taşıma maliyeti %6 ya dayanmışken EREGL nin çeyreklik net kar beklentisi üzerine kafa yormak abesle iştigaldir.
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

3. Dünyanın lokomotif borsası ABD de sallantıda. SP500 F /K sı 25 e çıkmış durumda yani tarihi ekstrem seviyede şu anda. Temettü verimi yıllık %1.25 e düşmüş. Çin deseniz o da muazzam krizlere boğuşuyor. Küresel ekonomi iyi yolda değil. Sonuç olarak da küresel borsalar bıçak sırtındadır. Borsa oynamak, hisse hareketlerinden para kazanmaya çalışmak çok riskli hale geldi. Yerdeki bozuk paraları toplamaya çalışıyor millet ama hemen arkadaki dozeri görmüyor veya görmek istemiyor.

4.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    TR ekonomisi Cumhuriyet tarihinin en şiddetli krizlerinden birini yaşıyorken, bu kriz ile ilgili hiç bir ciddi önlem alınmıyorken, ekonominin resesyona girme gereksinimi gündemdeyken, aylık hisse taşıma maliyeti %6 ya dayanmışken EREGL nin çeyreklik net kar beklentisi üzerine kafa yormak abesle iştigaldir.
    Bir kaç sayfa geride EREGL için bir strateji açıklamıştım. Özetle, 38-47 arası mayın tarlası uzak dur, 47 yi aşarsa alıma geç ve %8 lik kovalayan stopu devreye al, hisse 47 yi aşmayıo tam tersine 38 in altına inerse indiği en düşük güniçi seviyenin %20 üzerine gelindiğinde alıma geç ve %8 kovalayan stopu aktive et.

Bu strateji "her daim borsa" diyenler içindir.

Ben şahsen mevcut şartlarda borsadan hisse almam, nakitte kalmaya devam ederim. Bu şartlar altında borsadan kesinlikle uzak durulmalıdır diye düşünüyorum (şahsi görüşümdür). Bunun nedenlerini de yukarıda detaylı olarak verdim. Ekonomik kriz çözümlenene kadar nakitte beklemeyi tercih ediyorum. Bu bekleme uzun bir bekleme olabilir pekala ama stopajsız net yılık getirinin %70 olduğu bu ortamda nakitte beklemek gayet güzel ve gerçekten de rekabetçi bir opsiyondur. Bu %70 net yıllık kazanç önümüzdeki aylarda daha da artabilir.

Sayfa 791/791 İlkİlk ... 291691741781789790791

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •