Sayfa 686/797 İlkİlk ... 186586636676684685686687688696736786 ... SonSon
Arama sonucu : 6374 madde; 5,481 - 5,488 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by ilhan1908 Yazıyı Oku
    Faizi düşürünce doların artacağını, bunun da kantindeki gofretin fiyatını artıracağını, yani enflasyona sebep olacağını ortaokul çocuğı bile biliyor. Ülkeyi 20 küsür yıldır bu yöneten Erdoğan da tabi ki biliyordu.

Peki Erdoğan ne yapmaya çalıştı? Faizi indirerek parasal bolluk yarattı ve işsizliği 2023 seçimi öncesi en aza indirdi. Asgari ücret dolar bazında rekor seviyeye çıktı. Amaç şuydu:

"Bu parasal genişleme ile seçimi kazanabiliriz. DSP gibi Ekonomik krizle gidersek bir daha hiç gelemeyiz. Olur da seçimi kaybedersek, biz bıraktığımızda bolluk vardı, CHP geldi, kıtlık oldu diyerek propaganda yaparız ve iktidarı geri alırız". Hatta seçimi kaybedeceklerini düşünüyorlardı. Ama Kılıçdaroğlu eşi görülmemiş bir beceriksizlikle seçimi hediye etti. Kıtlık dönemi AKP nin üstüne kaldı.

Bu politikanın ülkeye maliyeti büyük oldu ama siyaseten rte açısından akıllıcaydı. Sonuçta tekrar CB oldu. Nas söylemi de parasal genişleme yaparken islamcı kesime bir selam çakmaktan başka birşey değildi. Rte hafife alınabilecek bir politikacı değil. Faiz sebep enflasyon sonuç gibi bir söylemi, kendisi dahi yanlış olduğunu bildiği halde seçim başarısına çevirebildi. Tabi burada muhalefetin de beceriksizliği büyük. Demirel gibi bir muhalif lider olsaydı RTE en az on yıl önce seçimleri kaybederdi.
    Kesinlikle. Para ve kredi bolluğu piyasayı döndürdü. Nas mas işin görünen yüzü. Erdoğan öyle bir şeye inanmıyor. Seçim odaklı politikaların cefasını çekiyoruz.

2.  Alıntı Originally Posted by .bozoklu. Yazıyı Oku
    çok tşkkürederim bende ereğliye 38,38 tl maliyetle girdim inşallah pişman olmam çok iyi bir kar,temettü ve bedelsiz olayı gerçekleşirse 53 tl üzerine çıkmasını umut ediyorum.. bu fiyatlarda ereğliyi çok ucuz buldum. defter değerinin altında işlem görüyor.
    Nasıl 300 bin zararınız var? 1 ay da olmadı diyebiliyorum.

3. 1 gün bile duramadı 1.2 dolarda. adam 1 günde 10 yazı yazdı 50 bin lotlu adamı maldan çıkarttı keyfinden kına yaktı şimdi de düzeltmeler olabilir deniyor ttkomda da aynısı oldu burada aynısı olacak demiştim bakalım görelim
    her yerden demettü kazandırır mı?
    29.01.2024:brisa 900m$ , ttrak 2500m$ ,ons 2050usd ^^ ilk checkup: 29.07.2026

4.  Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    Nasıl 300 bin zararınız var? 1 ay da olmadı diyebiliyorum.

tüpraşta kalsaydım elime şuan gecen para x tl iken ereğliye geçtiğim için bu değer x-300 bin çok yaklaşık olarak.niye yalan söyleyim kardeş yalan söylemek karaktersizliktir. böyle giderse ereğlide bir yıl kalsam milyonlarca lira zarara uğrayacam zarar kes yapmak zorunlu gibi duruyor.

5.  Alıntı Originally Posted by .bozoklu. Yazıyı Oku
    tüpraşta kalsaydım elime şuan gecen para x tl iken ereğliye geçtiğim için bu değer x-300 bin çok yaklaşık olarak.niye yalan söyleyim kardeş yalan söylemek karaktersizliktir. böyle giderse ereğlide bir yıl kalsam milyonlarca lira zarara uğrayacam zarar kes yapmak zorunlu gibi duruyor.
    Daha dün geldin kardeş hayırdır Methiyeler düzüyordun

Alıntı Originally Posted by .bozoklu. Yazıyı Oku
    Yaklaşık 1 buçuk yılın ardından, seçimlerden sonra 1 Nisan da 12,94 maliyetle Halkbank ile borsaya döndüm; hatırı sayılır bir miktarla..

4 Nisan’da çıkarak başka 3 hisse aldım; eğer çıkmasaydım senin rakamın yaklaşık 5 katı karda olacaktım..

Eğer borsadaysan bu tür durumlarla çok sık karşılaşıldığını bilirsin; sattığın kağıt gitti diye, aldığın kağıda; hakaret etmezsin, edemezsiniz sayın bozoklu,

“Ereğli batmalı, batacak gibi cümleler kurmak” Ereğli’ye hakarettir, Türkiye’nin sanayine, üretimine hakarettir..

Üstelik önceki yazınızla 180 derece çelişir bir haldesiniz ?

Bence de “en kısa zamanda sektör git”

Al-sat tut değildir.
    İnsanlığın gerçekliği algılaması, çıkarlarından ve değer yargılarından bağımsız değildir..

7. Aynen katılıyorum. Bence de hemen sektör git. Yani hangi sektöre istiyorsan oraya git anlamında...

Alıntı Originally Posted by beski Yazıyı Oku
    Yaklaşık 1 buçuk yılın ardından, seçimlerden sonra 1 Nisan da 12,94 maliyetle Halkbank ile borsaya döndüm; hatırı sayılır bir miktarla..

4 Nisan’da çıkarak başka 3 hisse aldım; eğer çıkmasaydım senin rakamın yaklaşık 5 katı karda olacaktım..

Eğer borsadaysan bu tür durumlarla çok sık karşılaşıldığını bilirsin; sattığın kağıt gitti diye, aldığın kağıda; hakaret etmezsin, edemezsiniz sayın bozoklu,

“Ereğli batmalı, batacak gibi cümleler kurmak†Ereğli’ye hakarettir, Türkiye’nin sanayine, üretimine hakarettir..

Üstelik önceki yazınızla 180 derece çelişir bir haldesiniz ?

Bence de “en kısa zamanda sektör gitâ€

Al-sat tut değildir.

8. galiba maksadımı aştım insan zaaf içinde olabiliyor oruçta sinirler zayıf oluyor.bazan nefsinize yeniliyorsunuz kimseyi incitmek ve kırmak istemem.zarar ve kar iç içedir demekki gidecek varmış gitti. kimse kusura kalmasın hisseniz hayırlı olur inşallah. ben yine koç hisselerinden birine demir atmam gerektiğine inandım hepinize bol kazançlar dilerim bayramınız kutlu olsun.

Sayfa 686/797 İlkİlk ... 186586636676684685686687688696736786 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •