Sayfa 441/810 İlkİlk ... 341391431439440441442443451491541 ... SonSon
Arama sonucu : 6474 madde; 3,521 - 3,528 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    İşin diğer tarafı şu an Hrc Türkiye’de 630 dolarlara düştü!
    Cevher 110 mu 116 $ mı ne!
    İlk çeyrek aslında rakamlar iyi, İkinci çeyrek çok iyi değil! Üçüncü çeyrek için bir takım sinyaller olsa güzel olurdu!
    2 çeyrek ton başına favök daha yüksek bekleniyor diyordu bir kurumda yanılmıyorsam tahmin tabi...

2.  Alıntı Originally Posted by Crushing Yazıyı Oku
    2 çeyrek ton başına favök daha yüksek bekleniyor diyordu bir kurumda yanılmıyorsam tahmin tabi...
    Aslında tam tersi… Yani üçüncü çeyrek için faiz olur, Vergi olur, Çin’den bir şeyler olur ise güzel olur.

3. Yani tabi şimdi yanıltmak da istemem! Hrc fiyatlarına göre söylüyorum ve 1,5-2 ay önden giden sparişlere göre..

4.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Ne alakası var kardeşim...Samimiyetim yok... daha önce de takip ettim..O da benim gibi eski bankacı...Oldukça da başarılıdır....Şahsen tanımam...
    Human, senin de SPK'dan Düzey 3 "bankacılık ve finansal piyasalar lisansın" var diye hatırlıyorum. Ben SPK'dan Lisansımı alalı yıllar oldu, zaten o yüzden bana yaşlı diyorlar. Benim ayrıca CFA den de lisansım var. Finansal okuryazarlığı olmayanların cirit attığı bu ortamda konuştuğum dilden anlayanların da olduğunu görmek güzel bir duygu. Selamlar TH
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

5. Arcelor, Nippon, Thyssen ve Posco'nun yanında ABD nin en büyük demir çelik üreticisi Nucor'u da takip etmek lazım. Gerçi Nucor diğerleri kadar büyük değil, yıllık cirosu 35 milyar dolar, ama etkili bir şirket.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

6. Eski IMF baş ekonomisti Rogoff'un oldukça enteresan yazıları çıkıyor Project Syndicate'de. Adam yılın 2. yarısında küresel ekonomi büyük sürprizlere gebe diyor. Borsalarda balon olduğunu söylüyor. Takipteyim bu adamı. Onun beklediği gibi küresel ekonomi resesyona girerse bütün hesaplar alt üst olur.

7. Almanya zaten resesyonda. AB bloğunda ise büyüme çok cılız. Çin büyük problemlerle boğuşuyor. FED piyasadaki 7.5 trilyon dolarlık QE kaynaklı fuzuli basılıp piyasaya enjekte edilmiş parayı emmekle meşgul. Son 1.5 yılda 1.5 trilyon dolar emebildi sadece ve 9 trilyon dolardan 7.5 e çekti. Her ay piyasadan 100 milyar dolar para çekiyor FED. Bu gidişat iyi değil. Küresel resesyon sürpriz olmaz.

8. Selam THe,
    Ortalık karışmış yine
    Bu arada 666 nerde?
    Who, baby, Who Will Save The World?

Sayfa 441/810 İlkİlk ... 341391431439440441442443451491541 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz