Sayfa 730/818 İlkİlk ... 230630680720728729730731732740780 ... SonSon
Arama sonucu : 6540 madde; 5,833 - 5,840 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1. Kan görünce alın demiş üstat. Akan kan kendi kanınız olsa bile

2. Genel secimlerden once dolara verildi
    Denizbank dan %14 primli DDKKM yapmistim 10 gun sonra %40 veren bankalar oldu hatta bu primleri pesin olarak odediler
    1 yil icin
    100.000$ yatiranlar 40.000$ pesin aldilar
    bu 40.000 ayni sekilde primli ddkkm yapan 16.000$ dah aldi vs vs

Alıntı Originally Posted by yelpaze Yazıyı Oku
    Sn. Mathias 2017'den beri dolara verilen mevduat faizleri çok düşük, %3-4 oranları bileşik getiri hesaplamalarında yanıltıcı olur. DDKKM'lerde de 3'er aylık dönemler için dolar veya faizin yüksek olanı, TL bazında verildi. Seçimlerden sonra kurlar hızlı yükselince kısa sürede güzel bir TL kazancı oluştu, dolara %30 verilmedi.
    ....

3.  Alıntı Originally Posted by zars Yazıyı Oku
    Bu forumun bana en büyük faydası tecrübeli arkadaşların söylemleriyle portföy yapmaya başladım... Ereğlileri satmadan ama 6 aydır yeni alım da yapmadan çeşitlendirmeye bsşladım... Bugün temettüler ile de Ereğli almadım... Tek hisseden vaz geçemeyen ben için kafam biraz daha rahat gibi... Ereğli oranım %95, 77...daha kat edecek çok yolum var...

TECNO CK7n cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Nasıl yani, gelişine çakmadın mı temettüleri? Hem de bu fiyattan? Gelişine çakmaktan aldığım zevki başka hiçbir şeyden almadım. Belki bilardo... ama yok lan çakmak daha güzel. Her hissemden gelen temettüyü gelişine geri çakıyorum. Çaak çaak çaak

4.  Alıntı Originally Posted by Culpable Yazıyı Oku
    Genel secimlerden once dolara verildi
    Denizbank dan %14 primli DDKKM yapmistim 10 gun sonra %40 veren bankalar oldu hatta bu primleri pesin olarak odediler
    1 yil icin
    100.000$ yatiranlar 40.000$ pesin aldilar
    bu 40.000 ayni sekilde primli ddkkm yapan 16.000$ dah aldi vs vs
    Ve Culpable vurdu Mathias'a gool olduuuu...
    Neymiş demek ki herşeyi biliyorum demiceksinmişşş...

5.  Alıntı Originally Posted by Barkley Yazıyı Oku
    Ve Culpable vurdu Mathias'a gool olduuuu...
    Neymiş demek ki herşeyi biliyorum demiceksinmişşş...
    Okuma özürlüsün adam beni doğruluyor . Hatta aynen o aldıkları dolarlar ile bir daha kkm yaptılar bir daha prim aldılar arkadaşın dediği gibi peşin ödendi çünkü. Biraz kahveden kafanı çıkarmak lazım yani. Bakmak etmek lazım dünyada neler oluyor falan sonra 2 dolardan aldın 0.5 dolara düştü bi kaybın yok falan diye yazar durursun.

6. Mathias onu bunu birakta kaç lottasin şu an eregli de delikanli gibi söyle hadi , bogazina kadar mal'dasin di mi

7.  Alıntı Originally Posted by Mathias Yazıyı Oku
    Hayır dolara verildi NET prim olarak yattı. Mevduat başlığında geçen sene bu oranlar rakamlar çok yazıldı çizildi.NET yüzde 40 yani 3 aylık net yüzde 10 dolar bazlı prim mayıs 2023 de seçim dönemi ben bizzat şahit oldum. 300.000 dolara 30.000 dolar prim alıp bunu da vadeliye ye koyup birde oradan kazananlar oldu.
    eregl 2 dolar 0.50 dolar yorumunuz ise komik olmuş 2 dolara eregl alan adama 0.50 dolara düşerse gidin bakalım" bir kaybın yok birader 100.000 lot ereglin hala 100.000 lot olarak duruyor" diyin ne cevap alacaksınız. Verdiğiniz örnekler son derece boş manasız örneklerdir tartışmayı geçtim burada bunları yazmanız bile abesle iştigal dir. Hani dıştan dolu gibi gözüküp de son derece boş derler ya işte o hesap.
    Yorumum komik değil sizin zaman yolcusu olduğunuzu sanmanız klinik bir durum. Anlayamadığınız şeylerin size boş gözükmesi ayrı bir klinik vaka, böyle devam edin. Her sabah gazeteyi açıp bir önceki günün en çok kazanan yatırım aracından gelir elde etmiş gibi mi hissediyorsunuz Beğenmediğiniz örnek şu; Ereğli dahil tüm hisseler neredeyse 2-3yıllık periyotlarda %50 düşüp çıkarken bunu ön görmenin ayrıcalığı. Eregli sizin dediğiniz fiyatın altına düşerse ne olacak diyorum tık yok. Tıpkı şu fiyat olacak dediğiniz kağıdın şu an o fiyatın 4 katına çıkmış olması gibi Aralarda bir yerlerde fiyat hedefi tutturmak başarı olsaydı şimdi hepimiz zengin olmuştuk. Size manasız gelecek bir örnek daha vereyim. Asırlık çınar United Steel hisseleri 1990'lardan beri, temettüler düşüldükten sonra 5-50$ aralığında defalarca dalgalanmış. Siz olsaydınız her defasında 5'den alıp 50'ye satardınız ama bizde öyle bir yetenek olmadığından 10 hatta 15'den alsak, 7,5 olunca ağlasak 5'de iflas dedikodularına maruz kalsak ama dişimiz sıkıp beklesek, 2 yıl sonra kazancı görünce dayanamayıp 30'dan satsak... Böylece piyasa ortalamasını katlasak çok mu şey istemiş oluruz? Tüm o rakamlar arasındaki farklar borsa dalgalanmaları, haber akışları, psikolojik travmalar, acelecilik, değer belirleme kıstaslarında farklılık, kısacası GÜVENLİK MARJI'nın bileşenleri.
    Bence herkese laf yetiştirmek yerine biraz okuyun, güvenlik marjı nedir öğrenin, her şeyi biliyorsanız zaten çoktan büyük paralar kazanmış olmalısınız ama Türkiye koşullarında düşüş tahminleri boş iştir. Hayatında borsanın ne olduğunu bilmeyen, çoğu tahsilsiz adamlar 2 haftada %150 kazanıyor, hem de arka arkaya ve defalarca yapıyor bunu.

Not: pd/dd ve F/K üzerine yapılan tüm analizler hatalıdır. Bunlar dikiz aynasından görünen ve gelecekle ilgili yeterli ipucu vermeyen oranlardır. Sadece sektörel karşılaştırma unsuru olarak işlevsellerdir. Bilanço analizleri tekil olarak yani 2 yıl için yapılırsa yetersizdir. 10 hatta 20 yıllık performanslar incelenerek net rakamlar yerine uzun dönem eğilimler anlaşılmalıdır. Temettü fiyatlama modelleri, serbest nakit akışları tahminleri en isabetli olanlardır ancak öngörü gücü gerektirir.

8.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    DD nin yarısından işlem gören BİST30 kağıdı EKGYO dün taban çekti, bugün de %5 ekside, satış baskısı hala devam ediyor. Temel analiz açısından bu kadar ucuz ve de kelepir bir kağıt ne oldu da böyle bir hareket çekti?
    Gerçi cevabı biliyorsunuzdur ama; Temel analiz açısından bugünün koşullarında ucuz denebilir. Önümüzdeki 5 yıl boyunca emlak fiyatları, enflasyon bazında dayak yiyecek diyen biri 5 yıl sonranın değerleme koşullarını bugünün fiyatına indirgerse çok pahalı da denebilir.

Sayfa 730/818 İlkİlk ... 230630680720728729730731732740780 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •