Sayfa 188/786 İlkİlk ... 88138178186187188189190198238288688 ... SonSon
Arama sonucu : 6287 madde; 1,497 - 1,504 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1. Eregli ve isdemir oyak ta iken artık eskisi gibi mutlu etmez.
    Oyak orta uzun vade özellikle pandemi sonrası vizyon çizemiyor.
    Oyak ın yapacağı en iyi şey elindeki tüm tesisleri yerli iş adamlarına satıp naktini fon parayı bir havuz fon yaratıp fon yönetmek olmalı.100 kişilik fon yönetme ekibi ile dünyanın ve yurtiçinin şirketlerine yatırıp yapıp nakit akışı ile kazanç sağlaması ve ortaklarına pay etmesidir.
    Aynı düşüncem iş grubu için de geçerli.

Artık holdinglerin çevik dönüşüm ve karar alma mekanizmaları yavaşlığı sermaye azlığını kabul etmiyor.

Sektör ve şirketler kötü değil mantalite yavaş.
    Yatırım tavsiyesi değildir.
    Saygılar bol kazançlar.

2.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Eregli ve isdemir oyak ta iken artık eskisi gibi mutlu etmez.
    Oyak orta uzun vade özellikle pandemi sonrası vizyon çizemiyor.
    Oyak ın yapacağı en iyi şey elindeki tüm tesisleri yerli iş adamlarına satıp naktini fon parayı bir havuz fon yaratıp fon yönetmek olmalı.100 kişilik fon yönetme ekibi ile dünyanın ve yurtiçinin şirketlerine yatırıp yapıp nakit akışı ile kazanç sağlaması ve ortaklarına pay etmesidir.
    Aynı düşüncem iş grubu için de geçerli.

Artık holdinglerin çevik dönüşüm ve karar alma mekanizmaları yavaşlığı sermaye azlığını kabul etmiyor.

Sektör ve şirketler kötü değil mantalite yavaş.
    Saygılar bol kazançlar.
    çok doğru bir tespit sn uzunvade kesinlike katılıyorum ...

Alıntı Originally Posted by zars Yazıyı Oku
    Sn mzffr ve sn efe, kendimi bildim bileli yanlış olduğunu bile bile hep tek hisseye yatırım yaptım, belki de daha önce böyle bir dayak yemediğim için devam ettim...ancak Ereğli sağ olsun bir şeyler öğretti...bu nedenle yeni alımları farklı sektörde farklı hissede yapıyorum...ayrıca fırsat verirse Ereğli'nin bir kısmını geçmek istediğim hisseler var, umarım zor görünse de o fırsatı da verir bir gün...sizlerden ve bu forumdaki dürüst insanlardan bir şeyler öğrenmek mutlu ediyor beni, bakış açımı olumlu yönde değiştirdiğinize inanıyorum...umarım hepimiz hayal ettiğimiz bir gelecek yaşarız....bu arada sn mzffr müstakbel damada evlenmeden önce hisselerden söz etmeyin derim

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Haklısınız üstat. Gariban kayınpeder rolünü oynayacağız mecburen

Allah'a şükür boğazımızdan haram lokma geçmedi. Rahmetli babam senden çıkmasa çoluğundan çocuğundan çıkar derdi hep. 16 sene tedarik işi yaptım, yurtiçi yurtdışı milyar doları geçmiştir satın aldığım ürün ve hizmet tutarı. Evdeki laptop'ın birkaç tuşu çalışmıyor Halimize binlerce şükür. Allah sağlık versin, çalışır birikim ve yatırım yaparız. İnşallah sizin için de en iyisi olur.

Mittal devam ederse satışa bu hafta alım fırsatı yaşanabileceğini düşünüyorum. Ton başı 117 usd favök yaratan firmanın piyasa değerinden düşük fiyatlanması bana fırsat gibi geliyor.

4.  Alıntı Originally Posted by ece&efe Yazıyı Oku
    çok doğru bir tespit sn uzunvade kesinlike katılıyorum ...
    Eyv yanlıs anlasılmak istemem inş ben yanılırım.
    Ama oyak ve iş grubuna bakınca moralim bozuluyor.Hisse fiyatından bagımsız bu düşündüklerim.
    Gecmişte bu iki grubun da hisselerini çokça ve yıllarca almış biri olarak söylüyorum.
    (Moralim bozuk kırgın ve kızgınım.)
    Saygılar

jesse livermore anılarında der ki " bir değere sahip olmak, onu trade etmekten çok daha iyidir, karlıdır"

oyak da, iş bankası da hem değerlere sahipler hem de yatırım kuruluşu, aracı kurum vs işlerinde iyiler.

hem nalına hem mıhına vuruyorlar.

ama işte konjonktür bazen çok zor olabiliyor.

neyse işte. dün oturdum erdemir faaliyet raporunu okudum. bulabildiğim yeni bir bilgi yok.

bol kazançlar.

6. https://www.youtube.com/watch?v=k4iV...3%A7Kocabalkan

Ereğli Demir Çelik EREGL Ucuz Değil | Tankut Taner Çelik

Burada yer alan bilgi, yorum ve öngörüler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

8.  Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    https://www.youtube.com/watch?v=k4iV...3%A7Kocabalkan

Ereğli Demir Çelik EREGL Ucuz Değil | Tankut Taner Çelik
    Bilanço ve Mittal satışı öncesi herkes Ereğli yükselecek diyordu, ben de yükselecekse bu kadar belli eder mi kendini diye düşünüyordum...parametreleri düzelecekse ve insanları gerçekten yükseleceğine inandırırsa bence ondan önce zaten yeterince primlenmiş olur...

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 188/786 İlkİlk ... 88138178186187188189190198238288688 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •