Sayfa 560/789 İlkİlk ... 60460510550558559560561562570610660 ... SonSon
Arama sonucu : 6309 madde; 4,473 - 4,480 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1. Bir diğer soru:

Ülkeler çeşitli teşvikler ile yeşil çelik sürecini yönetiyor. Elbette bu konuda mutlaka devletleri ile temas içindedirler ki, bu teşvikleri alıyorlar.

Geçen sene siz, biz de devletle temas halinde ve süreci birlikte yürütüyoruz demiştiniz ve bu sene 3 milyar dolarlık bir yatırım programı açıkladınız. Tüm bu süreçlerde devletin nasıl bir politikası olacağnı öngörüyorsunuz.

Eğer öngöremiyorsanız yurt dışındaki rakipkleriniz ile nasıl rekabet edeceksiniz? Altın arayışınız bu nedenle mı?

2. Eğer fırsat olursa ve uygun olabilecek bir soru olduğunu düşünüyorsanız ben şunu sormanızı isterdim:

Çelik sektörü stoklar, emtia fiyatları ve global gelişmeler sebebiyle çeşitli zamanlarda olumsuz etkileniyor ve kırılgan bir yapıya sahip. Buna önlem olarak, literatürde resilience strategies (dayanıklılık stratejileri) olarak adlandırılan hangi stratejileri uyguluyorsunuz? Şirket her küresel fiyat düşüşü veya ithalattaki bozulmada pazar payını, pazar gücünü ve karlılığını kaybetmeye mahkum mu? Bunun önüne geçmek için, küresel koşullardan daha az etkilenebilecek, niche ürünler gibi, ürün çeşitlendirmesine yönelik bir plan var mı? Şirketin bu koşullara karşı dayanıklılığını (resilience) arttırmak için ne gibi önlemler alıyorlar?

3. Dikkatimi çeken bir başka konu.
    Bu hisseyi Bofa alıp götürüyordu, takasa atmazsa Citi oluyordu çoğunlukla arkasında.

Citi 2 yıldır nerede ise %17 altına hiç düşmedi... Ta ki, Mittal'in satışından sonra İş'in devreye girmesine kadar.
    Şimdi bakıyorum bofa alıyor ama hisse yerinden oynatamıyor karşı bacağında İş karşısında duruyor ve bofa poff...

Bakalım sürekliliğine...

EREGL günlük, dün alan İs Yatırım satıyor,

5. [QUOTE=berkimcans;6763021]EREGL günlük, dün alan İs Yatırım satıyor,
    Enteresan bence... izlemek lazım.

Mecburen Bir EREGL yatırımcısı olarak tam destek
    Birde paçayı sıyırabilseydim başka da birşey istemem

fedoramca adlı kullanıcıya tekrar itibar puanı vermeden önce biraz diğer kişilere de puan vermelisiniz.

7.  Alıntı Originally Posted by berkimcans Yazıyı Oku
    Mecburen Bir EREGL yatırımcısı olarak tam destek
    Birde paçayı sıyırabilseydim başka da birşey istemem

fedoramca adlı kullanıcıya tekrar itibar puanı vermeden önce biraz diğer kişilere de puan vermelisiniz.
    Sen de kaptırmıştın paçayı değil mi! ALLAH kurtarsın!

8.  Alıntı Originally Posted by Hasan. Yazıyı Oku
    notlarımı aldım.

2. soru hakkımı da bunları sorarak dolduracagım hocam.
    İsdemir de yeni yapılan yüksek fırını ne zaman devreye alınacak? neden süreç yavaş gidiyor.(Depremi bahane etmesinler, depremden önce bitmesi gerekiyordu.)

Sayfa 560/789 İlkİlk ... 60460510550558559560561562570610660 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •