Sayfa 376/789 İlkİlk ... 276326366374375376377378386426476 ... SonSon
Arama sonucu : 6309 madde; 3,001 - 3,008 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1. mittal'in 0.3 pd/dd'den işlem görmesinin en büyük sebebi ettiği karlar ile ne halt ettiğinin belli olmaması. (açıkçası incelemedim ve bilmiyorum)

O karları temettü olarak dağıtsa orada kalmayacağını herkes biliyor. En tiksindiğim şirket tipidir böyleleri. 1 fk, 3fk, 1% temettü verimi vs

Kağıt üzerinde ettiği karla kendini 2-3 senede amorti ediyor ama dağıttığı kar, ettiğinin 1% i. İğrenç.

2. 45,50 altına indirmiyorlar ya da en azından indirmemek için ciddi defans yapılıyor.artık buraları dip yaptı diyebilir miyiz ilerleyen günlerde görecez.
    Buradaki görüşler kişisel görüşlerimdir. Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

3. Verdiği temettüleri ekleyince bile (verdiği bir halt da yok da işte) bulunduğu yer 1998 yılındaki fiyatında... Eregl öyle mi... ara sıra tökezlese bile üzerine koya koya gitmiş. Niye? Çünkü temettü vermiş. Hem de çok vermiş. İstese de istemese de kazandırmış yatırımcısına.

4. https://ipc.sabanciuniv.edu/Content/...7-13093970.pdf

boş bir vaktinizde okumanızı tavsiye ederim, çelik sektörünün geleceği ile ilgili güzel bir rapor. özellikle pelet ve ges yatırımlarının önemi anlaşılabiliyor.

Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    Günaydın Muzaffer Bey

Valla beni gaza getiriyorsunuz. Aslında Oyak alıyorsa ben de alabilirim, ben bir kaç ayda bir alıma dönmeyi planlamıştım düzenli alım yerine ama OYAK kafamı karıştırdı... Bugün de alım yaparsa, şoka girerim, birileri müdahale edip çıkartırsa sevinirim.

Bu lotları alan yönetimin bir planı olmalı, bu kadar da plansız olunmaz ki? Yoksa GK öncesi isyan çıkmasın diye mi tüm bunlar
    Gerçi ben gidersem açıp ağzımı yummak istiyorum gözümü de bilemiyorum...
    (ASLA YTD, kendi içsel saçmalamalarım)

Bu arada ne alsam diye bakiyorum nvidia tepede, Bitcoin patlamış, Ford'da atı alan üsküdar misalı zaten her şey tepede, endeks zaten tatsız, dönüp yine Ereğli gözüme ilişiyor ama onunda hali ortada... 3-4 ayda bir ekleme yapmayı planlamıştım ama OYAK beni şüphelendiriyor.

Günaydınlar Herkese
    Serkan'ım bu akşam da pay geri alım haberi gelirse yarın portföyü %5 daha artıracağım.

6. Bilerek artida tutup aksama kadar bir anda 1 lira verdiler... Serefsiz o.clari

7.  Alıntı Originally Posted by mzffr Yazıyı Oku
    Serkan'ım bu akşam da pay geri alım haberi gelirse yarın portföyü %5 daha artıracağım.
    Bıraksınlar bizi yasımızı tutalım 😂

8.  Alıntı Originally Posted by Crushing Yazıyı Oku
    Geçen yıl o kara temettü vermeyip bu yıl vermesi baya bi saçmalık...
    Geçen yıl deprem vardı,hrc düşüyordu gidişatın kötü olacağını düşünmüş olabilirler,tedbir amaçlı olabilir.

Sayfa 376/789 İlkİlk ... 276326366374375376377378386426476 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •