Sayfa 471/789 İlkİlk ... 371421461469470471472473481521571 ... SonSon
Arama sonucu : 6310 madde; 3,761 - 3,768 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1. Bu hissede yatırımcı olmak isteseydim stratejim şöyle olurdu:

35 - 60 arası mayınlı bölge, hiç işlem yapma uzak dur,

60 a çıkar da orada tutunursa yatırımcı şapkanı takıp alım yap, ilk etapta stop 54 TL (%10), kağıt çıktıkça her daim kovalayan türden %10 stop koy, böylece kağıt nereye çıkarsa çıksın o seni ilgilendirmesin ve kağıdın önü açık olsun, ne zaman düşmeye başlarsa oradan %10 düşer düşmez kağıttan çık, örneğin kağıt 110 TL ye çıkıp düşmeye başladıysa senin çıkış seviyen 99 TL dir,

35 in altına düşerse alım yönünde takip et, gördüğü en dip noktanın %20 üstüne geldiğinde alım yap örneğin 32 de dip yapmışsa alım seviyesi 38.40 dır ve 51 e çıkana kadar kağıdı serbest bırak stop koyma, 51 i aşarsa %10 luk kovalayan stopu devreye al
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

2. Yukarıdaki örneğin son şıkkında 38.40 - 51 arası stop koymama nedeni bu bölgenin yüksek ihtimalle whipsaw'lara yani silkelenmelere maruz kalması yüzünden gereksiz yere sizin pozisyondan çıkmanıza engel olmaktır.
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Ben yatırımcı değilim, spekülatörüm. Temel analizi kaale almam, her daim teknik analizi kullanırım. Tecrübeme istinaden konuşursam a) BİST bir yatırım ortamı olmadığı için temel analiz burada geçersizdir, b) teknik analiz temel rasyolardaki değişim ve beklentileri de zaten aynen yansıtır, c) piyasanın itici gücü olan psikolojiyi yansıtan da teknik analizdir, öte yandan temel analiz algı, beklenti, dürtüler ve duyguların toplamı olan psikoloji ile alakalı hiç bir fikir vermez.
    Tamaam, işte bu kadar. Bundan sonraki hiçbir mesajınızı okumamam için gerekli tüm bilgi bu mesajın ilk iki cümlesinde var.

4.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Şimdi fark ettim.

Eleman büyük ihtimalle indikatörle, grafikle vs o kadar haşır neşir olmuş ki; temel analizin ne olduğundan tamamen bihaber. Yani şirketin temettü politikası, yatırımları vs bu arkadaş için hiçbir şey ifade etmiyor. zero.

onun tek bildiği şey içimoku, ağırlıklı ortalama, rsi vs vs. O yüzden anlamlandıramıyor bir türlü olan biteni.

Klasik zarcı yani. yazı tura bul karıyı al parayı
    Ne diyosak o.

Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    Neymiş bu pembeli böyle
    pembeyi kötü dövdüler.. turkuaz üzerine çıkıp kalamayan bir ereğli şu an pembe altında alçak sürünme yapıyor..
    (turkuaz)45.36 üzeri kapanışlar yapsa bile adam olacak çocuk (ince pembe) 45.66 ve üzeri..

44.24 üzerinde kalamaz ise Chen Yuxı gereğini yapabilir..
    iyi çalışmalar..

Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve grafikler ''Yatırım Danışmanlığı'' kapsamında değildir ve kesinlikle al-sat tavsiyesi içermez.

6.  Alıntı Originally Posted by osisa Yazıyı Oku
    https://spk.gov.tr/data/65ea21db8f95...ea/2024-14.pdf

Açığa satış işlemlerinden dolayı ceza alan kurumlar kişiler.
    Çatır çatır aciga satıyorlar
    Her tahtada
    Aciga satış yasak sanılıyor 1 2 kuruma serbest
    4 nala enflasyonda bu hisseler yerde sürünür mu yasaklara uyulsa

7.  Alıntı Originally Posted by D83 Yazıyı Oku
    Çatır çatır aciga satıyorlar
    Her tahtada
    Aciga satış yasak sanılıyor 1 2 kuruma serbest
    4 nala enflasyonda bu hisseler yerde sürünür mu yasaklara uyulsa
    Bu kadar iddialı konuştuğuna göre elindeki deliller hukuki yönden oldukça sağlam olmalı. SPK'ya bu delillerle birlikte bir dilekçe ile başvurup bu delilleri sun ve yönetmeliğe aykırı bir şekilde açığa satış yapan kurumları ifşa edip bunların cezalandırılmasını talep et derim. Yasadışı açığa satışlardan olumsuz etkilenen KYlardan hayır duası almış olursun.

Ama eğer elindeki deliller hukuki yönden sağlam değilse hakkında kurumsal itibarı zedelemeye çalışmaktan tazminat davası açılabilir benden söylemesi.

8.  Alıntı Originally Posted by ric Yazıyı Oku
    Hisselerin fiyatları iner çıkar ama sen sadece ve sadece işkembeden sallıyorsun. Ne bir analiz ne bir somut done ne bir değerleme ne de başka bir veri.....

Sadece sallıyorsun, üstelik bunu insanların nasırına basarak yapmaktan keyif alıyorsun.

Ve sen bu işkembeciliği her hissede yapıyorsun, taşıdığında da taşımadığında da. İnsanlar haklı olarak düşüncelerinin altını analiz ve değerleme vs somut şeylerle doldur dediğinde de topu sürekli taca atıyorsun. Çünkü bomboş bir adamsın.

Sayın ric merhaba. Şirketin mittal sonrası hareketleri için ne düşünüyorsunuz. Hatırladığım kadarıyla Oyak la ilgili düşünceleriniz oldukça olumsuzdu

Sayfa 471/789 İlkİlk ... 371421461469470471472473481521571 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •