Sayfa 472/788 İlkİlk ... 372422462470471472473474482522572 ... SonSon
Arama sonucu : 6303 madde; 3,769 - 3,776 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1. Tarihe not 17/03/2024

45 lira olan ereğliden 45 lira temettü alacağım.

Enflasyonist ortamda bu durum kaçınılmaz bir durum.

Her temettüde bu yazımı alıntılanacağım bu yıl 45 kuruş ile başlıyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Ben yatırımcı değilim, spekülatörüm. Temel analizi kaale almam, her daim teknik analizi kullanırım. Tecrübeme istinaden konuşursam a) BİST bir yatırım ortamı olmadığı için temel analiz burada geçersizdir, b) teknik analiz temel rasyolardaki değişim ve beklentileri de zaten aynen yansıtır, c) piyasanın itici gücü olan psikolojiyi yansıtan da teknik analizdir, öte yandan temel analiz algı, beklenti, dürtüler ve duyguların toplamı olan psikoloji ile alakalı hiç bir fikir vermez.
    Sen spekülatör falan değilsin yanına bile yaklaşamazsın. Doğrusu ancak spekülasyona oynarsın.Oynarım demek istemişsindir sanırım. Yoksa bu yazın hisse nette yazılmış en fecaat yazılardan biri. Madem spekülatörsün HALKB de kitlediler sana malı çekseydin yukarı çıksaydın maldan? Bu nasıl spekülatörlük? Bir spekülatörsün Hisse nette niye yazarsın o zaman? Arada kendini tutamayıp yazdığın yazılarda nasıl ofsayta düştüğünün farkında ol bari biraz....Bir diğer konu yaw madem temelci değilsin HALKB ve ISCTR de yazdığın o temel yazıları neydi?

Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Bu hissede yatırımcı olmak isteseydim stratejim şöyle olurdu:

35 - 60 arası mayınlı bölge, hiç işlem yapma uzak dur,

60 a çıkar da orada tutunursa yatırımcı şapkanı takıp alım yap, ilk etapta stop 54 TL (%10), kağıt çıktıkça her daim kovalayan türden %10 stop koy, böylece kağıt nereye çıkarsa çıksın o seni ilgilendirmesin ve kağıdın önü açık olsun, ne zaman düşmeye başlarsa oradan %10 düşer düşmez kağıttan çık, örneğin kağıt 110 TL ye çıkıp düşmeye başladıysa senin çıkış seviyen 99 TL dir,

35 in altına düşerse alım yönünde takip et, gördüğü en dip noktanın %20 üstüne geldiğinde alım yap örneğin 32 de dip yapmışsa alım seviyesi 38.40 dır ve 51 e çıkana kadar kağıdı serbest bırak stop koyma, 51 i aşarsa %10 luk kovalayan stopu devreye al
    Bu strateji ile senin elini kolunu bacağını kırarlar hele sen bir spekülatörsün ya!!!! o pozisyon açtığın hissede hisse gidecekse ondan sonra gider daha önce hep olduğu gibi. Misal 45 e ereğli almayıp 60 a alıp bu enflasyon ortamında maliyete bir de % 30 eklerim diyorsun yani bir spekülatör olarak öyle mi? Böylesini ne duydum ne de gördüm bunca yıldır bu piyasada.

Konuşmayayım susayım diyorum. Bu yazıları görünce beni benden alıyor.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

3.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Trendyol un zırt diye ortaya çıkıp yardırması boşuna değil. Birisi canını acıtmış belli
    Trendyol sistemin elemanı
    Aciga satış ile yatırımcıları soyuyorlar
    Gariban yatırımcı aciga satışın yasak olduğunu sanıyor
    Bu soygun düzeneğini farkındalık yazıları yazdığımda koşarak zıpladı
    Mailinizi çatır çatır satiyorlar

4. Bu trendyol dönem dönem bazı hisse topiclerine dadanır mesela halkbank
    Hep ters yönlendirme yapar
    Ereğli topicine dadanmasinin sebebi
    Piyasa duzeldiginde Ereğli ok gibi fırlayacak
    Sebebi şirket üzerindeki yükü attı ve hisseye aşırı destek atıyor maddi manevi
    Resmen savaş açmış durumda düşürmek isteyenlere
    Piyasa duzeldiginde ilk roketleyecek hisse burası
    Engelleyin geçin trendyolu

5. Ooooo 1 USD temettü 1.5 USD ye çıktı hadi bakalım

Alıntı Originally Posted by hyayk Yazıyı Oku
    Tarihe not 17/03/2024

Alıntı Originally Posted by hyayk Yazıyı Oku
    Tarihe not 17/03/2024

2016 da 2,60 tl den aldığım ereğliden bu senede alacaklarımla 10 tl temettü almış olacağım.Şimdiye kadar aldığım temettülerle hisse alarak ,hisse sayımıda arttırdım.Bu sene itibarı ile temettüleri yemeye karar vedim.

7.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Sen spekülatör falan değilsin yanına bile yaklaşamazsın. Doğrusu ancak spekülasyona oynarsın.Oynarım demek istemişsindir sanırım. Yoksa bu yazın hisse nette yazılmış en fecaat yazılardan biri. Madem spekülatörsün HALKB de kitlediler sana malı çekseydin yukarı çıksaydın maldan? Bu nasıl spekülatörlük? Bir spekülatörsün Hisse nette niye yazarsın o zaman? Arada kendini tutamayıp yazdığın yazılarda nasıl ofsayta düştüğünün farkında ol bari biraz....Bir diğer konu yaw madem temelci değilsin HALKB ve ISCTR de yazdığın o temel yazıları neydi?

Bu strateji ile senin elini kolunu bacağını kırarlar hele sen bir spekülatörsün ya!!!! o pozisyon açtığın hissede hisse gidecekse ondan sonra gider daha önce hep olduğu gibi. Misal 45 e ereğli almayıp 60 a alıp bu enflasyon ortamında maliyete bir de % 30 eklerim diyorsun yani bir spekülatör olarak öyle mi? Böylesini ne duydum ne de gördüm bunca yıldır bu piyasada.

Konuşmayayım susayım diyorum. Bu yazıları görünce beni benden alıyor.
    2 durum var 2 sinide pas geçmişsiniz. Adam teknik analiz kitabının tam ortasından konuşmuş.TA de ilk soru trend var mı.Varsa ne yöne sorusudur. Şu anda eregl de dolar bazlı trend aşağı tl bazlı yerinde sayan bir trendsizlik var. Trend bir kere oluşsun o yöne pozisyon almak TA in 1 numaralı kuralıdır. Bu nedenle 45 den almayan 60 da alır ama sonra da TA nın belirttiği trend devam ediyorsa iz süren stop tekniğini uygula ve belli bir fiyatın altında "all stop" kuralı. Çok ilginç sağda solda devamlı TA diyip TA nın temel kurallarından bile habersiz o kadar insan okuyorum ki . Akıl alır gibi değil.
    45 den almadın 60 dan aldın hemde bu enflasyon ortamında diyorsunuz da şurada çok değil geçen sene de 42 43 den alanların durumundan hiç bahsetmiyorsunuz. Geçen sene ben 41 lerden alıp 53 den vermeyip mital satışları ve temettü vermiyorum haberleri ile aldığım fiyatı civarından 3 ay taşıdıkdan sonra stop olmuş idim. 1 sene sonunda dolarda durmam ve dolar faizi almam ile nerede ise 2 katı eregl alabilecek durumdayım. Tam tersine bekleyenlerde dolar bazlı yarı yarıya portföy kaybına uğradılar.
    Stop hayat kurtarır.

2. durumda TA burada 60 tl derken bir gerçeği pas geçmiş. O da doların değeridir. Belki doları 60 tl bekliyor adam.

Halkb konusuna gelince.Spekülatörden büyük spekülkatör vardır. Nice büyük tahta yapan spekülatörler in nice nice tahtalarda çok ciddi zararlar ettiğini hatta kaldıraçlı piyasalarda battığını biliyorum. Siz bütün spekülatörlerin kazandığını mı düşünüyorsunuz?

Teknik temel ve tahtanın takas durumu malın kimin elinde toplandığı / toplanmadığı , bunun üzerine ülke sektör ve global ekonomik şartlarında beraber izlenmesi gerektiğini düşünüyorum sağlıklı bir borsa yatırımında. Ve bu izlemeyi hisseyi ALMADAN önce yapmak lazım.

Burada açıkca belirtmek gerekir ki son 2 yüksek temettüsü ve eflasyon altı süper ucuz bedava krediler ile millet eregl ye ÇARPMAYA geldi. Ama ÇARPILAN kendisi oldu. Şimdi de bir çok lar uzun vade emeklilik ve temettü masalları söylüyorlar.

8. Mathias 60 TL de alım yapmanın nedeni kağıdın gerçekten de orta/uzun vadeli çıkış trendine girdiğine emin olmaktır. Bu seviye en son nominal güniçi zirvesi olan 51 tl nin yuvarlak %20 üstüdür ki genel kural bağlamında orta/uzun vadeli çıkış trendinin başladığına işaret eder. Bir çeşit emniyet sübabı gibi düşün. Ana prensip şu: Çıkış trendinin başladığına emin olalım ve bu trendi kovalayıp ekmeğini yiyelim. İşin bütün esprisi burada. Aksi taktirde gereksiz yere sermayeyi bağlayıp feyk hareketler sonucu hem zaman kaydedersin hem de paran erir gider.
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

Sayfa 472/788 İlkİlk ... 372422462470471472473474482522572 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •