Sayfa 476/789 İlkİlk ... 376426466474475476477478486526576 ... SonSon
Arama sonucu : 6309 madde; 3,801 - 3,808 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1. Boş ver, arkadaş ağız ishaline yakalanmış, her topikte sürekli benzer mesajlar yazıyor. Allah şifasını versin ne diyelim ...

Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    Senin ağzın niye bozuldu, ilk zamanlar gayet efendi idin?

2.  Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    Boş ver, arkadaş ağız ishaline yakalanmış, her topikte sürekli benzer mesajlar yazıyor. Allah şifasını versin ne diyelim ...
    Amin!
    Üzüldüm onun adına gerçekten, iyi bilirdik...

3.  Alıntı Originally Posted by Crushing Yazıyı Oku
    Son bir yıl içerisinde gördüğü en düşük seviye mi...
    Hayır, 21 Şubatta gördüğü 51 tl den sonra oluşacak en düşük seviyeden bahsediyorum. An itibariyle bu seviye 44.04 dür, ve alım seviyesi de 1.2 x 44.04 = 52.90 dır. 44.04 ün altına inip yeni bir dip oluşursa alım seviyesi 52 nin altına iner ama ön şart gereği 52 nin (bir önceki zirvesi olan 51 artı %2 tolerans) inmemeli alım seviyesi. Çıkış trendinin teyidini almak için böyle yapıyoruz.
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

4. Arabanın iyice vitese geçmesini bekleyenler yani risk iştahı düşük olanlar 60 TL den alır, risk iştahı yüksek olanlar da 52 den alım yapar. İlkinde 6, ikincide ise 5 TL lik iz süren (hep yukarı çıkan, asla aşağıya gelmeyen) türden bir stop alım yapar yapmaz devreye sokulur, istediği yere kadar çıkması için hissenin önü açık bırakılır.
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

5. Stratejimizin ana prensipleri:

1- Çıkış trendi teyit edildikten sonra giriş yapmayı amaçlıyoruz, böylece hem güven içinde pozisyon açıyoruz hem de zaman ve para kaybının önüne geçiyoruz

2- Hissenin önünü açık bırakarak karı maksimize etmeye çalışıyoruz

3- İz süren stop sayesinde, işlerin ters gitmesi durumunda oluşacak potansiyel zararı minimuma indirgiyoruz

6.  Alıntı Originally Posted by D83 Yazıyı Oku
    Trendyol sistemin elemanı
    Aciga satış ile yatırımcıları soyuyorlar
    Gariban yatırımcı aciga satışın yasak olduğunu sanıyor
    Bu soygun düzeneğini farkındalık yazıları yazdığımda koşarak zıpladı
    Mailinizi çatır çatır satiyorlar
    Yasadışı açığa satış yapanlarla ilgili elinde hukuki yönden sağlam hangi deliller var, açıkla da öğrenelim. Elinde tek bir delil dahi olduğunu sanmıyorum. Tipik okuryazar olmayan türden bir KY tepkisi seninkisi. Bu hisseyi yukarılardan almışsın ve ciddi bir zararın var anladık ama bu hisseyi sana zorla mı aldırdılar yoksa sen özgür iradenle kendin mi aldın? Eğer kendin almışsan başkalarını boş yere suçluyorsun, burada tüm sorumluluk sana aittir. Oyunun kurallarını biliyor olman gerekirdi.

7. Muhtemelen bilmiyorsunuzdur, en azından D83 kesin bilmiyor. Dünyadaki tüm borsalar "caveat emptor" ana prensibi (latincedir) üzerine kurulmuştur yani buradaki tüm risk alıcıya aittir. Bu prensibe göre malın kalitesini, alıma uygun olup olmadığını, hukuksal bir sorun olup olmadığını alım yapmadan önce kontrol etmesi gereken taraf her daim alıcıdır yani tüm risk alıcıya aittir. Bunu bir kenara not edin.

Alıntı Originally Posted by memoli1953 Yazıyı Oku
    Fedoramca, 45 tl bir seferde değil,yıllar sürecek bir temettü alacağından bahsediyor. ve 45 krş tan başladım diyor.ortalama temettü verimi %8-10 kabul edersek 5-10 senede toplam 45 tl alabilir.(enflasyonuda hesap ederek)
    Günaydın,

En muhafazakar tahmin bile yıllık 250 milyon USD kar artışından bahsediyor peletleme tesisi/maden tam kapasite işletmeye alınınca. Standart bir senede konsolide karı 450 milyon dolar olsa hisse başı 0,2 usd kar yaratır. Şu anki dolar kuru ile 6,5 lira eder ki seçim sonrası TL'nin değer kaybedeceği konusunda hem fikiriz. Yani maden sonrası doların 60-70 TL bandında olduğu bir dönemde hisse başı 4-5 TL tüm bu yatırımlara rağmen rahat dağıtır. Yeni bir döngü başlamazsa da her sene TL bazlı döviz artışı kadar temettü miktarı artar. Bugün pozisyon açan için toplam 45 TL temettü alması 6 seneyi geçmez diye öngörüyorum.

Sayfa 476/789 İlkİlk ... 376426466474475476477478486526576 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •