Sayfa 478/789 İlkİlk ... 378428468476477478479480488528578 ... SonSon
Arama sonucu : 6309 madde; 3,817 - 3,824 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1. Her ne kadar KYlara yönelik olumsuz yorumlarda bulunuyor olsam da KYlere karşı cephe almıyorum, benim yaptığım yapıcı eleştiridir. Tecrübelerim kapsamında eksiklik veya hata olarak gördüklerimi dillendirip bir nevi kamu hizmeti yapıyorum. Tabii nana inanmayacak, komplo teorileri peşinde koşup kendi bildiğiniz yolda inat ve azimle yürüyeceksiniz bunun da farkındayım. Tipik KY davranışıdır bu. Eh işte her şey dönüp dolaşıp psikolojide düğümleniyor. Borsa %75 psikolojidir demiştim, buna inanmayan bedelini öder.
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

2. Hisselere aşık olmak, onlara tapmak; bildiğiniz obsesif takıntıdır, tıp literatüründe obsesif kompalsif bozukluk olarak geçer. Borsa oyuncularının asla yapmaması gereken bir şeydir bu. Fiziksel ve ruhsal yönden zarar verdiği gibi size para kaybettirir. Hisseler bir araçtır, amaç değildir. Amacınıza uygun hareket ettiği sürece elde tutulur, aykırı gitmeye başladığında dehlenir.
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

3. BİST gibi az gelişmiş ülkelerin borsalarında sizin yatırım olarak tanımladığınız alım satım faaliyetleri aslında birer oyundan ibarettir. Ama öyle basit bir oyun değildir bu, hem ciro hem de kapsam altındaki kitle bakımından gayet ciddiye alınması gereken bir oyundur. Bu oyunu kurallarına göre oynayamayanlar heba olur gider. Kağıtları koynunuza alıp öpüp koklamayı terk edin. Onlar amacınıza hizmet ettiği sürece varlar.

4. BİST'te yuvarlak 8 milyon borsa oyuncusu var. Bunun kabaca 100 bini işini bilen, oyunun kurallarının tamamen farkında olan bilinçli kesim (şahsi düşüncem). Geriye kalan 7 milyon 900 bin ise okuryazar olmayan diye nitelediğim bilinçsiz kesimdir. 100 binlik kesimin amacı 7 milyon 900 binlik kesimin cebini boşaktmaktır. İşte borsa oyununun temel amacı tam da budur. O zaman ne yapıp edip bu 100 binlik kesime dahil olmaya çalışacaksınız.

5. Öte yandan KYların obsesif kompalsif bozukluktan muzdarip olması, oyunun kurallarına vakıf olmaması bu 100 binlik kesimin işine gelir. Siz hisselerinizi öpüp kokladıkça onlar mutlu olur, bilirler ki KY akıllanmayacak. Netice itibariyle 7 milyon 900 binlik kesim 100 binlik kesimin ekmek teknesidir, siz iflah olmadıkça onlar sizin ekmeğiminizi yemeye devam edecek. O yüzden aynen devam edin, öpüp koklayın, komplo teorilerine her daim prim verin, yatırımcılık anlayışında ısrar edin. Biz de çorba içmeye devam edelim.

6. Risksiz enstrümanların F/K sı 2 nin bile altına inmişken, sermaye kendini sıfır risk ile 1.5 yılda amorti ediyorken yüksek risk ihtiva eden borsada 10 20 30 40 F/K lı kağıtlarda yatırımcılığa soyunmak bana göre abesle iştigaldir.

7. Kim bu TH ya? Adam hep boş konuşuyor, salak salak laflar edip duruyor di mi? Boş konuşmak benim en büyük özelliğimdir her ne kadar SPK lisanslı bir uzman olsam da. Forensik bilanço uzmanıyım ayni zamanda, şirketlerin bilançolarında yaptıkları düzenbazlıkları deşifre etmede üstüme yoktur.

8. Neyse yakında tekneyle sefere çıkıyorum, önce Girit sonra Güney Kıbrıs sonra İsrail. Bol bol kafa dinleyip hisselerinizi rahat rahat öpüp koklayabilirsiniz. TH

Sayfa 478/789 İlkİlk ... 378428468476477478479480488528578 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •