Sayfa 479/788 İlkİlk ... 379429469477478479480481489529579 ... SonSon
Arama sonucu : 6304 madde; 3,825 - 3,832 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    Sn. Patrick,

Biz lotları okşayacaktık, bir yanlış anlaşılma oldu sanırım
    Bir insanın aklını almadan parasını alamazsın ejder abim

2.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Risksiz enstrümanların F/K sı 2 nin bile altına inmişken, sermaye kendini sıfır risk ile 1.5 yılda amorti ediyorken yüksek risk ihtiva eden borsada 10 20 30 40 F/K lı kağıtlarda yatırımcılığa soyunmak bana göre abesle iştigaldir.
    Sermaye nasıl kendini sıfır riskle 2 yılda amorti ediyormuş?
    F/K dediğiniz olmuş-bitmişin görüntüsüdür ama madem açtınız konuyu; bir şirket sermayesine göre %20'lik kazanımla her yıl %20 büyüyorsa ve sermaye maliyeti %5 ise bu firmanın F/K'sı 25'den bulursan kaçırır mısın? Apple, Amazon, Tesla bu performansın 3-5 katını bile yaptı, yapıyor.
    Hem bunu söyleyen biri gidip parasının %50'sini negatif getirili USD banknotlarına yatırı mı? Hadi nakittesiniz, o para tahvil, bono vs. bir sabit getrili menkul değere bağlı mı?
    Çok yanıltıcı mesajlar veriyorsunuz. Hisselere aşık olunmaz ifadesiyle borsanın %75'i psikoloji ifadesi de çelişiyor. Çelişkinin ispatı 1998'den bu yana Amazon, Apple, Google, MS ve hatta Aselsan'ın performansı. %75 psikolojiyle bu kağıtlara aşık olanlar şimdi Forbes'de listeleniyor.

3.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Kim bu TH ya? Adam hep boş konuşuyor, salak salak laflar edip duruyor di mi? Boş konuşmak benim en büyük özelliğimdir her ne kadar SPK lisanslı bir uzman olsam da. Forensik bilanço uzmanıyım ayni zamanda, şirketlerin bilançolarında yaptıkları düzenbazlıkları deşifre etmede üstüme yoktur.

Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Neyse yakında tekneyle sefere çıkıyorum, önce Girit sonra Güney Kıbrıs sonra İsrail. Bol bol kafa dinleyip hisselerinizi rahat rahat öpüp koklayabilirsiniz. TH
    Her köyün bir delisi olur misali, bu başlığınki de bu galiba.
    Aldığım nefesi verme garantim yok iken, borsa dolar falan filan ile ilgili bir saniye sonrasını bilme şansım yok! Yazdığım her şey, edinilmiş tecrübelerden kaynaklı tahminler.

4. Adamın işi spekülatörlük. Kendi ağzından itiraf etti hala laf yetiştiriyorsunuz. Spek demek lagaluga ile kafa karıştırarak karşıdakinin parasını çarpmak demek. Söylediklerinde mantık aramanın anlamı yok çünkü amacı mantıklı olmak değil. Amacı sizi çarpmak. Okudukça laf yetiştirdikçe kafanız karışır kafanız karıştıkça saçmalarsınız ve para kaybedersiniz. Burada yazıp çizmesinin başka sebebi yok

5. Yelpaze sen elma ile armutu karıştırıyorsun. ABD borsası ve ekonomisi ile şu anki TR ekonomisi ve borsasını ayni kefeye koyup mukayese etmek büyük hatadır. TR nin şu an içinde bulunduğu şartları baz almak icap eder.
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by devlethan Yazıyı Oku
    Aynen öyle, TH denen adam sürekli boş konuşuyor.
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

7. Sıfır stopajlı para piyasası fonları günde binde 1.3 net getiriyor.

1.0013^365=1.61 yani bileşik bazda yılda %61 net getirisi var.

Risksiz enstrüman F/K= 100 : 61 = 1.64 < 2

8.  Alıntı Originally Posted by devlethan Yazıyı Oku
    Dönüşümlü burdalar, mübarekler

Sent from my SM-A536B using Tapatalk

Sayfa 479/788 İlkİlk ... 379429469477478479480481489529579 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •