Sayfa 332/789 İlkİlk ... 232282322330331332333334342382432 ... SonSon
Arama sonucu : 6310 madde; 2,649 - 2,656 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1. ereğli oyaka geçtikten sonra zaten borsa gücünü kaybetti .bu oyaksal sorun ereğlideki.dd altında işlem gören sanırım bist 30 da tek.devlet acil yakın izlemye almalı ereğli ülkenin en hayati kuruluşlarından biri .hem borsayı negatif yönden manupile ediyor hem şirketsel oyaksal yönetim sorunu belliki hisse fiyatına yansıyo.hele bu oyakın tukaşı satışı varki tam komediydi .ereğlide neler oluyor incelenmeli .bu hisse manupilasyonundan kimler arada muazzam para vuruyor.araştılmalı .

2. Thyssen Krupp, Arcelor Mittal gibi muadil şirketlere bakıyorum ki bunlar dünyanın en büyük demir çelik şirketleridir, bunlar 4 F/K ve 0.3 PD/DD gibi temel rasyolardan işlem görüyorken EREGL için bu rasyolar 40 ve 0 9. Bu durumda 17 TL değer biçen BofA haklı değil mi? Dünyada 4 F/K nın da altında, defter değerinin 3 te 1 inden yani tam anlamıyla kelepir fiyatlardan işlem gören demir çelik şirketleri varken 40 F/K dan işlem gören EREGL neden cazip olsun? Gerçekçi bir analiz ile 17 TL hedef fiyat belirleyen BofA ya çamur atmak tabii çok kolay öyle değil mi?
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

3. Mittal'in kendi şirketi 4 ün bile altında bir F/K ile hem de defter değerinin 3 te 1 inden işlem görüyorken, onunkinin 10 katından 40 F/K dan işlem gören EREGL'de satıcı olması size neden mantıksız geliyor acaba?
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by propolis Yazıyı Oku
    ereğli oyaka geçtikten sonra zaten borsa gücünü kaybetti .bu oyaksal sorun ereğlideki.dd altında işlem gören sanırım bist 30 da tek.devlet acil yakın izlemye almalı ereğli ülkenin en hayati kuruluşlarından biri .hem borsayı negatif yönden manupile ediyor hem şirketsel oyaksal yönetim sorunu belliki hisse fiyatına yansıyo.hele bu oyakın tukaşı satışı varki tam komediydi .ereğlide neler oluyor incelenmeli .bu hisse manupilasyonundan kimler arada muazzam para vuruyor.araştılmalı .
    hocam hisseye yatırımda patron önemli bir parametre ... oyak taki bu durum yakın vadede çözülür mü ? bence zor o zaman aslında yapılacak belli de işte orada stockholm sendromu , hisseye duygusal bağlanma devreye giriyor , olan enflasyon altında ezilip sıra bize de gelecek diye bir umut bekleyen yatırımcıya oluyor ...

benim aksiyon almam 1 senemi aldı , 1 sene onca hissenin x2-x3-x5 yapmasını izledim , kötü bir psikoloji ...

5.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Thyssen Krupp, Arcelor Mittal gibi muadil şirketlere bakıyorum ki bunlar dünyanın en büyük demir çelik şirketleridir, bunlar 4 F/K ve 0.3 PD/DD gibi temel rasyolardan işlem görüyorken EREGL için bu rasyolar 40 ve 0 9. Bu durumda 17 TL değer biçen BofA haklı değil mi? Dünyada 4 F/K nın da altında, defter değerinin 3 te 1 inden yani tam anlamıyla kelepir fiyatlardan işlem gören demir çelik şirketleri varken 40 F/K dan işlem gören EREGL neden cazip olsun? Gerçekçi bir analiz ile 17 TL hedef fiyat belirleyen BofA ya çamur atmak tabii çok kolay öyle değil mi?
    O şirketlerin bulunduğu borsalarla senin bahsettiğin borsa aynı mı abi?
    Neyi neyle kıyaslıyosun?
    O zaman 17 TL yapsınlar lot fiyatını, toplayım ben eşrafı, alalım firmayı ve yiyelim 20-25 milyar TL parayı senelik.
    Senin için uygun mu?

Sent from my SM-A536B using Tapatalk

6.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Mittal'in kendi şirketi 4 ün bile altında bir F/K ile hem de defter değerinin 3 te 1 inden işlem görüyorken, onunkinin 10 katından 40 F/K dan işlem gören EREGL'de satıcı olması size neden mantıksız geliyor acaba?
    zaten adamlar ereğli satıp kendi hissesini aldılar , ereğli de bir de ufukta kapasite artışı olmadan yapılacak 3,2 milyar usd lik yeşil dönüşüm yatırımı var ...

7.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Mittal'in kendi şirketi 4 ün bile altında bir F/K ile hem de defter değerinin 3 te 1 inden işlem görüyorken, onunkinin 10 katından 40 F/K dan işlem gören EREGL'de satıcı olması size neden mantıksız geliyor acaba?
    Mittal 23 FK görüyorum ben https://tr.investing.com/equities/arcelormittal-reg

Ayrıca o zaman luftansa ile Türk Hava Yollarını da karşılaştırmak lazım. Bizim ki baya pahalı zira ama hala alıcı geliyor... Benzer örnek çok çıkar.

Peki mesela, defter değeri 5-6-7 lerdeki tüm bist şirketlerine de bir çeki düzen vermek lazım o açıdan bakınca...

Bakış açınız mantıklı ama işte piyasa nedense 17 liradan fiyatlamıyor da 3 katı fiyatla fiyatlıyor... Sonuçta fiyatı piyasa belirliyor...

yatırım yapıyor ya fk ondan yüksek öyle bakadabiliriz

8. Erdemir çok pahalı olduğundan çelik şirketleri arasında market cap'te ilk 20'de bile değil. Siz satıp Arcelor Mittal alın o ucuz baya.

https://companiesmarketcap.com/steel...by-market-cap/

Sayfa 332/789 İlkİlk ... 232282322330331332333334342382432 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •