Sayfa 741/823 İlkİlk ... 241641691731739740741742743751791 ... SonSon
Arama sonucu : 6578 madde; 5,921 - 5,928 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1. Yüksek tahsilli olmak borsa ortamında aleyhinize çalışır çünkü sizi rasyonelliğe, bilime, lineerliğe iter. En ideal grup şudur: Yüksek IQ'lu, esnek, önyargısız, EQ'su düşük, eğitilmeye müsait, açık fikirli lise mezunlarıdır.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

2.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Yüksek tahsilli olmak borsa ortamında aleyhinize çalışır çünkü sizi rasyonelliğe, bilime, lineerliğe iter. En ideal grup şudur: Yüksek IQ'lu, esnek, önyargısız, EQ'su düşük, eğitilmeye müsait, açık fikirli lise mezunlarıdır.
    Ben mühendis değilim ancak doktorasını tamamlamak üzere olan bir akademi mensubuyum. O zaman satıp çıkıyorum borsadan bu durumda 🤣🤣

3.  Alıntı Originally Posted by picky Yazıyı Oku
    Zaten öyle bir beklentimiz yok. Bu enflasyon ortamı 40 yılda bir gelir. Normal zamanlarda yıllık usd bazlı yuzde 15-20 kara fit olurum. Ama bu son 2 yılda ev arsa fiyatlarının usd bazlı x3 x4 yaptıgı dönemde dolarda kalıp kar ettim diyenede ne denir.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Bazı arkadaşları ben de anlamakta zorlanıyorum. Yorumlar oradan oraya savruluyor, zaten bizler gibi belli olgunluğa erişmiş yatırımcılar olmasa çok daha sert tartışmalar çıkar. Hepsi olmasa da bazı önemli borsa şirketlerinin yıllık bileşik getirisi sizin dediğiniz hedefleri tutturacak. Bu süreçte muhtemelen ev-arsa fiyatları eksi getirilere sahne olabilir. Benim bunu vurgulama sebebim yakın geçmişteki çarpıklıkları hafızlardan uzaklaştırmama amaçlı. Nas ekonomisiyle faizlerin ve kurların, dünyada görülmemiş halka arz politikasıyla küçük yatırımcıların, enflasyon muhasebesini erteleyerek bilançoların, yurtdışı borsaların performansıyla herkesin spekülasyona maruz kalıp serap etkisine kapıldığı bir dönemin getirilerini geri almak için kum saati sıfırlandı bence. Enflasyon ortamında, kurumsal tabanı olan ülke ekonomisinin, genel giderlerinin önemli bir kısmı yatırımcı sermayeleri eriterek kazanılır. Bu işlemin hızlı değil yavaşça ilerlemesi önemli kayıpları gizler. Sadece bir yıllık kötü hisse performansını tartışırken enflasyonu diline dolamak marifet değil, bu süreci uzun vadede yenmek önemli çünkü kimse kısa vadede enflasyonu yenebileceğini garanti edemez. Edenleri ciddiye almak zaman kaybıdır ve zaten onlar da bir süre sonra geçmişi konuşmaktan bıkıp gelecekle yüzleşerek durumu öğrenecekler.
    Dolarda kaldım diyenlere ABD Federal yönetimi adına teşekkür ederiz.

4. Hey yavrum egoya bak. Fatih terimde yok bu kadarı.

5.  Alıntı Originally Posted by dmrcelik Yazıyı Oku
    Ben mühendis değilim ancak doktorasını tamamlamak üzere olan bir akademi mensubuyum. O zaman satıp çıkıyorum borsadan bu durumda ����
    Sana gir, çık, sat, al, ekleme yap, maliyet düşür filan demiyorum; işin temel felsefesinden bahsediyorum. Eksikliklerinin bilincinde olup onları gidermen şart, önce kendini tanıyacaksın sonra da rakiplerini. Kural böyle. Borsadaki oyuncuların karşı karşıya kaldığı en büyük problem EQ problemidir, impalsif davranmanıza neden olur yani tamamen dürtülerinizle hareket edersiniz (aynen Fedor'un yaptığı gibi) ki %90 ters teper. Eh işte, döndük geldik işin psikoloji boyutuna. Repeat: Borsanın 4 te 3 ü psikolojidir. Sadece 4 te 1 i temel artı teknik analizdir, nokta.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

6.  Alıntı Originally Posted by yelpaze Yazıyı Oku
    Bazı arkadaşları ben de anlamakta zorlanıyorum. Yorumlar oradan oraya savruluyor, zaten bizler gibi belli olgunluğa erişmiş yatırımcılar olmasa çok daha sert tartışmalar çıkar. Hepsi olmasa da bazı önemli borsa şirketlerinin yıllık bileşik getirisi sizin dediğiniz hedefleri tutturacak. Bu süreçte muhtemelen ev-arsa fiyatları eksi getirilere sahne olabilir. Benim bunu vurgulama sebebim yakın geçmişteki çarpıklıkları hafızlardan uzaklaştırmama amaçlı. Nas ekonomisiyle faizlerin ve kurların, dünyada görülmemiş halka arz politikasıyla küçük yatırımcıların, enflasyon muhasebesini erteleyerek bilançoların, yurtdışı borsaların performansıyla herkesin serap etkisine kapılacağı bir dönemin getirilerini geri almak için kum saati sıfırlandı. Enflasyon ortamında, kurumsal tabanı olan ülke ekonomisinin, genel giderlerinin önemli bir kısmı yatırımcı sermayeleri eriterek kazanılır. Bu işlemin hızlı değil yavaşça ilerlemesi önemli kayıpları gizler. Sadece bir yıllık kötü hisse performansını tartışırken enflasyonu diline dolamak marifet değil, bu süreci uzun vadede yenmek önemli çünkü kimse kısa vadede enflasyonu yenebileceğini garanti edemez. Edenleri ciddiye almak zaman kaybıdır ve zaten onlar da bir süre sonra geçmişi konuşmaktan bıkıp gelecekle yüzleşerek durumu öğrenecekler.
    Dolarda kaldım diyenlere ABD Federal yönetimi adına teşekkür ederiz.
    Çok haklısınız. Benim strateji karşıt yatırım. 2016-2019 arası doas topladım erken sattım ama iyi kar ettim. Aynı stratejiyi 2020-2022 arası thyde yaptım yine tuttu yine erken sattım yinede iyi kar ettim. Alış 12 satış 60. Şimdi demir lerde deniyorum aynısını 1 yılı o yüzden kayıp görmüyorum. 2026 da hala kayıp olursa o zaman yanlış stratejiymiş derim. Ama döngüsel sağlam şirket 3000 endeks seviyelerinde dururken gidip şişmiş hisseleri almakta ne biliyim delilik olur herhalde.

7.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Mathiasa neden kızıldığını anlayamıyorum dmrçelik, adam doğruları söylüyor. Dedikleri de çıkıyor.
    Bana kızmaları zerre kadar umurumda değil. Sıfırlar ve birlerden ibaret burası. Önemli olan BİLGİ. Ve buna bağlı kazanç.

eregl de tahtaya 2 dolar üstünden 500 milyon lot indi 2 senede. Sağolsun burada ki bazı arkadaşlar eregl yi devamlı köpürterek bu mal satanlara güzelcene hizmet ettiler.
    Bugünde yarına hareket beklemek safdillik olur. Önce bu mallar bir beklenti ile toplanacak sonra hareket kendiliğinden gelir.

İlk çeyrek bilançodan da vergi mergi harici birşey beklememek lazım . Marjlar belli.
    Bedelsiz ayağına bir gel-gel yapabilirler gibi duruyor. Sonrası tabi yine malum.

8.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Sana gir, çık, sat, al, ekleme yap, maliyet düşür filan demiyorum; işin temel felsefesinden bahsediyorum. Eksikliklerinin bilincinde olup onları gidermen şart, önce kendini tanıyacaksın sonra da rakiplerini. Kural böyle. Borsadaki oyuncuların karşı karşıya kaldığı en büyük problem EQ problemidir, impalsif davranmanıza neden olur yani tamamen dürtülerinizle hareket edersiniz ki %90 ters teper. Eh işte, döndük geldik işin psikoloji boyutuna. Repeat: Borsanın 4 te 3 ü psikolojidir. Sadece 4 te 1 i temel artı teknik analizdir, nokta.
    Haklısın. Teşekkür ederim öneriler için.

Sayfa 741/823 İlkİlk ... 241641691731739740741742743751791 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •