Sayfa 483/789 İlkİlk ... 383433473481482483484485493533583 ... SonSon
Arama sonucu : 6307 madde; 3,857 - 3,864 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Bugün Puma Ayakkabı aldım 2700 tl ye... 2 sene önce 300-500 tl ya vardı ya yoktu... Herşey yürüdü gitti... ereglide zamanı gelince gider.. Ama zaman maliyeti yani, eflasyon canımızı fena yakıyor tl cinsi varlıklarda..
    Neden Ereğli gitmiyor
    İşte o sebeplerden gitmiyor
    Ulkede çöp kutusundan toplanan çöplerin fiyatı bile sürekli artarken hisseler iflas etmiş gibi neden düşüyor
    1000 adet Ereğli thy tüp toaso vs hissen var.
    5 günde 200 er adet veya 10 günde 100 er adet sattın hisseyi baskiladin ve düştü
    Bu piyasa ekonomisi buna söz yok
    1000 adet elinde var sattın bir günde hisseler -3 yedi
    Mal bitti dedik
    Ertesi gün 1000 daha çıkardın
    Sonra 2000 daha aylarca bitmiyor mali
    Öperler böyle işi
    Satanın malı sattikca fazlalasiyor böyle bir dünya yok
    Cebinde 1000 TL varsa 1000 TL lik yersin içersin

Piyasa ekonomisi değil bu
    Bistin en büyük sorunu bu

2. Mevzular farklı Human... Arkadaşın derdi başka, ben kendi derdimi anlatmadım.

Ben şimdi aylık x lot civarı Ereğli'yi başka yerde biriktiriyorum, yıl sonu bakacağım, belki fazladan 5-6 bin lot ereğli alacağım. Benim sigortam bu olacak.

Ayrıca elimdeki lotları muhtemelen (çok büyük konuşmayım) hiç bir zaman satmayacağım.

Evet enflasyonu finanse ettik, hiç olmasa %100 zarardayım. Ama işler düzelince 5 ayda fazlası ile telafi eder, bölünme ile birlikte 2 sene önce hayal edemeyeceğim kadar çok Ereğli lotum var.
    Şükür!

İnsan tabii istiyor; burada hiç enflasyona yenilme başka hissede parayı katla, sonra git Ereğli yükselmeye başlamadan gir, 3 dolarda onu da sat, sonra uygun fiyattan dolar al bekle, borsa düşünce dolar boz gir, 3x de orada yap...

Gönül istiyor yani.

Sana da hayırlı olur umarım, hayırlı olsun demekten sana yorulduk, ALLAH çok versin de gözün de doymuyor

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,347
     Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    Mevzular farklı Human... Arkadaşın derdi başka, ben kendi derdimi anlatmadım.

Ben şimdi aylık x lot civarı Ereğli'yi başka yerde biriktiriyorum, yıl sonu bakacağım, belki fazladan 5-6 bin lot ereğli alacağım. Benim sigortam bu olacak.

Ayrıca elimdeki lotları muhtemelen (çok büyük konuşmayım) hiç bir zaman satmayacağım.

Evet enflasyonu finanse ettik, hiç olmasa %100 zarardayım. Ama işler düzelince 5 ayda fazlası ile telafi eder, bölünme ile birlikte 2 sene önce hayal edemeyeceğim kadar çok Ereğli lotum var.
    Şükür!

İnsan tabii istiyor; burada hiç enflasyona yenilme başka hissede parayı katla, sonra git Ereğli yükselmeye başlamadan gir, 3 dolarda onu da sat, sonra uygun fiyattan dolar al bekle, borsa düşünce dolar boz gir, 3x de orada yap...

Gönül istiyor yani.

Sana da hayırlı olur umarım, hayırlı olsun demekten sana yorulduk, ALLAH çok versin de gözün de doymuyor
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

4. Sepet candır gerisi heyecandır.

Gelin canlar sepet partisinde birleşelim, tek hisse partisinin diktatörlüğüne hep beraber DUUUUUR diyeliim

5. Enteresan bir durum da İŞ ve OYAK (şirket değil) sürekli Ereğli alıyor..

Net Para Girişi ve Çıkışı Olan Hisseler – İlk 5 Kurum (18.03.2024)

https://twitter.com/unluportfoy/stat...75898666942934

6. Piyasa koşulları geregi diyor ve butun hisselere cakiyorlar.

İyisi kötüsu yok kimi az dusuyor kimi cok ..

Geri donuslerde kimi az tepki veriyor kimi cok.

Ya iyide arkadaş bu şirketlerin bu bilancolarinda bir ederi var.

Fedor aklıma ne geliyor biliyormusun bunlar mittal rahat ciksin diyemi piyasayi 9300 lere cikarildilar?

Mittal satışi bitti parasutsuz tüm hisseler geri geliyor.

7.  Alıntı Originally Posted by D83 Yazıyı Oku
    Neden Ereğli gitmiyor
    İşte o sebeplerden gitmiyor
    Ulkede çöp kutusundan toplanan çöplerin fiyatı bile sürekli artarken hisseler iflas etmiş gibi neden düşüyor
    1000 adet Ereğli thy tüp toaso vs hissen var.
    5 günde 200 er adet veya 10 günde 100 er adet sattın hisseyi baskiladin ve düştü
    Bu piyasa ekonomisi buna söz yok
    1000 adet elinde var sattın bir günde hisseler -3 yedi
    Mal bitti dedik
    Ertesi gün 1000 daha çıkardın
    Sonra 2000 daha aylarca bitmiyor mali
    Öperler böyle işi
    Satanın malı sattikca fazlalasiyor böyle bir dünya yok
    Cebinde 1000 TL varsa 1000 TL lik yersin içersin

Piyasa ekonomisi değil bu
    Bistin en büyük sorunu bu
    Bunların panzehiri temettüdür.

O yüzden karının büyük kısmını dağıtan şirketleri tutarım ana hisse olarak.

Temettüye spekülasyon/manipülasyon işlemez.

ytd

8. Kar ediyor mu, ettiği karı dağıtıyor mu ona bak. Gerisi laga luga mada faga

Sayfa 483/789 İlkİlk ... 383433473481482483484485493533583 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •