Sayfa 527/789 İlkİlk ... 27427477517525526527528529537577627 ... SonSon
Arama sonucu : 6312 madde; 4,209 - 4,216 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,350
     Alıntı Originally Posted by ric Yazıyı Oku
    Rusya olay vesilesiyle batı ile iyiden iyiye papaz olup ne var ne yok tüm çeliği senin iç piyasaya okey taşı gibi şak şakk döşediğinde gözün açılır, %50 faiz zaten iç piyasayı tarumar edecek birde üstüne bu olduğunda yerli ve milli müşterilerinle iftar yemeğinde dertleşirsiniz.

Alırsın Zort olursun Mort
    Rich piyasayı iyi takip etmiyorsun.. Artık asıl rakibimiz çin ve hindistan... Rusya değil... Rusya'dan şu anda pek mal girmiyor.... Zaten ilişkiler limoni..
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

2. Blackberry'nin çöküş hikayesi var filmi yapılmıştı izlemeyenlere tavsiye ederim.

O açıdan bakınca milyar dolarlık yatırımlar için elini taşın altına koyan Ereğli'nin adımları sancılı başlasa da doğru adımlar gibime geliyor...

Fakat çok gerçekten çok inanılmaz derecede şansız bir dönem geçiriyoruz.

Savaş çıktı
    Deprem oldu
    Global çöküş
    Çin'in en kötü dönemlerini yaşıyoruz
    Türkiye yüksek enflasyonu yaşayıp 90'lara geri döndü
    Devlet sektöre sahip çıkmadı tam tersine köstek oldu
    Yerinde sabit duran 420 milyon hisse piyasa üzerinden satıldı
    Şirket yönetimi de bence hisse için bir şeyler yapmayınca...

Şu yukarıdaki senaryoları herhangi bir bist 30 hissesine uyarlayıp sonucu görmek lazım.

Bir de Kuzguna Yavrusu Şahin Görünür... Herkesin hissesi kendine güzel

3.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Rich piyasayı iyi tak.p etmiyorsun.. Artık asıl rakibimiz çin ve hindistan... Rusya değil... Rusya'dan şu anda pek mal girmiyor.... Zaten ilişkiler limoni..
    Doğrudur, ben huzurla kazanmayı, yaptığım yatırımlardan keyif almayı seviyorum. En ufak bir mide bulantısına tahammül gösteremiyorum. Paramla rezil olmak şu hayatta hep kaçındığım bir şeydi. Zaten geldim gidiyorum bu yaştan sonra hiç konforumu bozamam. Yazdığım düşüncelerimi hep bu perspektif ile kaleme alıyorum.
    Az insan çok huzur

4. O değil de Putin nükleer savaşı başlatırsa, o zaman bir şeye yatırım yapmaya gerek kalmayacak zaten

5.  Alıntı Originally Posted by ric Yazıyı Oku
    Doğrudur, ben huzurla kazanmayı, yaptığım yatırımlardan keyif almayı seviyorum. En ufak bir mide bulantısına tahammül gösteremiyorum. Paramla rezil olmak şu hayatta hep kaçındığım bir şeydi. Zaten geldim gidiyorum bu yaştan sonra hiç konforumu bozamam. Yazdığım düşüncelerimi hep bu perspektif ile kaleme alıyorum.
    Sn Ric, sen bizi cebimizden çıkartırsın( kendi adıma konuşursam en azından beni bir kaç sefer ) daha nereye gidiyorsunuz.

Ford'un 2050-2070-2170 hedefleri yok mu? O zamana kadar biz de toparlarız, maden de çıkar

Hem sn human'ın tuzu kuru Ereğli'yi onun kadar satan kimse yok burada... Demirel gibi 6 kere gitti 7 kere geldi.

Ama şimdi 2.5-3 dolar hedefi verdi ben onu tutuyorum

6. Fedorcum ne dersek diyelim insanın yaşam sınırları belli. Hamdolsun bu yaşıma Rabbim ulaştırdı, arsızlık yapıp artık şu kadar daha yaşayayım şu da olsun bu da olsun hırsları kalmıyor insanda bu yaşlarda. En azından bende kalmadı. Ford da bile görüyorsun sayfasında goy goy yapıyoruz. 40 lı yaşlarımda olsam eminim millete laf anlatmak için yazardım, adam geliyor Ford gibi rüştünü ispatlamış krala neler yazıyor misal, belli ki kaçırmış hırs yapmış fesatlığından kuduruyor. Hemen goy goy a başlıyorum. Böylelerine yapılacak en iyi muamele budur. Üç günlük dünya için hırsa kapılıp kontrolümüzde olmayan şeyleri kontrol etmeye çalışmak çok ciddi aptallık. Bu hayatın bir sahibi olduğunu insan bu yaşlarda çook daha iyi görüp idrak ediyor. İş ki bunu erken idrak edesiniz. Ama her şeyden önce insan kendisine verilen aklı hakkıyla kullanmayı bilecek. Bunu yapamamak cidden nasipsizliklerin en kötüsü. Allah hepimize aklımızı hakkı ile kullanıp her iki alem içinde doğruları bulup görüp uygulayanlardan olmayı nasip etsin. Gerisi hikaye.
    Az insan çok huzur

Duhul
    Apr 2022
    İkamet
    adana
    Gönderi
    6,013
     Alıntı Originally Posted by ric Yazıyı Oku
    Fedorcum ne dersek diyelim insanın yaşam sınırları belli. Hamdolsun bu yaşıma Rabbim ulaştırdı, arsızlık yapıp artık şu kadar daha yaşayayım şu da olsun bu da olsun hırsları kalmıyor insanda bu yaşlarda. En azından bende kalmadı. Ford da bile görüyorsun sayfasında goy goy yapıyoruz. 40 lı yaşlarımda olsam eminim millete laf anlatmak için yazardım, adam geliyor Ford gibi rüştünü ispatlamış krala neler yazıyor misal, belli ki kaçırmış hırs yapmış fesatlığından kuduruyor. Hemen goy goy a başlıyorum. Böylelerine yapılacak en iyi muamele budur. Üç günlük dünya için hırsa kapılıp kontrolümüzde olmayan şeyleri kontrol etmeye çalışmak çok ciddi aptallık. Bu hayatın bir sahibi olduğunu insan bu yaşlarda çook daha iyi görüp idrak ediyor. İş ki bunu erken idrak edesiniz. Ama her şeyden önce insan kendisine verilen aklı hakkıyla kullanmayı bilecek. Bunu yapamamak cidden nasipsizliklerin en kötüsü. Allah hepimize aklımızı hakkı ile kullanıp her iki alem içinde doğruları bulup görüp uygulayanlardan olmayı nasip etsin. Gerisi hikaye.
    ric adlı kullanıcıya tekrar itibar puanı vermeden önce biraz diğer kişilere de puan vermelisiniz.

Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    O değil de Putin nükleer savaşı başlatırsa, o zaman bir şeye yatırım yapmaya gerek kalmayacak zaten
    Öyle bir durumda inananlar için ahirete yatırımları çoğaltmak faydalı olabilir sn fedoramca.

Sn ric sn fedoramca ve tüm forumdaşlara saygılar
    Yatırım uzmanı değilim .Aracı kurumlarda bolca uzman ve uzman görüşleri var.

8.  Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    O değil de Putin nükleer savaşı başlatırsa, o zaman bir şeye yatırım yapmaya gerek kalmayacak zaten
    Dünyanın bence nükleere değil, kıyamete ihtiyacı var!
    Gerçi senin için Ereğlisiz Cennet bile sürgün sayılır emmi

Sayfa 527/789 İlkİlk ... 27427477517525526527528529537577627 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •