Sayfa 743/827 İlkİlk ... 243643693733741742743744745753793 ... SonSon
Arama sonucu : 6610 madde; 5,937 - 5,944 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    O kadar da kafaya takma ya. Mathias hasbihal yapıyor işte. Çok asabi bir kişiliğin varmış be fedor. Bi de o bedduaları bana okuyup üfledin ya hiç senin beyefendi kişiliğin ile bağdaştıramadım.
    İnsanı dinden imandan çıkarttınız be kardeşim, insanca konuştuk anlamadınız bedduayı diline doladığına göre işe yaramış tutmasına lüzum yok. Verin numaranzıı ya da önce ben vereyim ispat edeyim sana anlat Mathias’a da… Sonra forumla sulh yapın yazın çizin konuşun ama insanların damarına basıp, küçük görüp dalga geçmeyin!

2. İftirayı kabul edemem kimse kusura bakmasın.

Bunu yapmadan da yazı yazılır, yazın herkes de faydalansın bilgilerinizden, tecrübelerinizden!

Mathias akıllı belki ama çocuk gibi inadına davranıyor öyle..

Forumu meşgul etmek istemiyorum kalın sağlıcakla!

3. Th ateist ama Allah bereket versin diyor.

4.  Alıntı Originally Posted by Crushing Yazıyı Oku
    Th ateist ama Allah bereket versin diyor.
    Terste kalınca da yandım ALLAH
    Adam senden benden müslüman, bedduam dert oldu... Neyse geri alıyorum, teknen batmasın, forumla sulh olun, iyilik yapın, iyilik bulun, bende sevabımı nasipleneyim, başka ihsan istemiyorum..

5.  Alıntı Originally Posted by dmrcelik Yazıyı Oku
    Mathias ben fedorsam gel eregl al. Ha eğer sen fedorsan kslslsö
    Hepimiz Fedoruz

TECNO CK7n cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    Terste kalınca da yandım ALLAH
    Adam senden benden müslüman, bedduam dert oldu... Neyse geri alıyorum, teknen batmasın, forumla sulh olun, iyilik yapın, iyilik bulun, bende sevabımı nasipleneyim, başka ihsan istemiyorum..
    Eyvallah, bedduanı geri çektiğine göre benimle beraber teknemin başına bir zeval gelmez artık. İslam dininin güzel taraflarından biri de bu. En kuvvetli yemini etsen de, vallahi billahi tallahi deyip yeminler etsen de o yeminleri rahatlıkla çiğneyebilirsin, dinen bir mahzuru yok. Kefaretini ödersin o kadar. Beddualar da öyle. Gelgelelim ateizmi hiç bir şeye değişmem. Bakmayın Allah bereket versin dediğime, yerleşik bir terim olduğu için böyle diyorum inandığım için değil.

Fedor aslında KYlerin büyük çoğunluğunu bire bir yansıtan bir psikolojiye sahip, yani tipik bir örnek vaka. Borsada ne yapılmaması, nasıl davranılmaması gerektiği konusunda çok güzel bir emsal.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

7. Ben uzun yıllardır treyderlik eğitimi veriyorum. Para için filan değil, kendi ihtiyaçlarımızı karşılamak, havuzlara eleman temin etmek için. Burada karşılaştığım en büyük problem impalsifliği (dürtülerle hareket) ve duygusalllığı ortadan kaldırmak. İkincisi de rasyonelllikte ısrar. Bu bariyerleri kıramayacağımı anladığımda hemen yol veririm.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

8. 1998 de patlak veren LTCM Krizini çoğunuz bilmez. Lokalden küresele sıçradı bu kriz ve BİST de bundan nasibini alıp %60 düştü. Bu krize rasyonelllikte ısrar eden, fon yönetmeye kalkışmış ABD'li İktisat profesörleri neden oldu. 1 e 100 kaldıraçla tek yön pozisyon açıp kendilerini hedgelemeye ihtiyaç duymayan bu proflar mantık silsilesi ile hareket ettiklerine inandıkları için modellerinde hiç öngörmedikleri gelişmelerle karşılaşıp küresel bir krize neden oldular. Sonra da halkın parası ile FED müdahale etmek zorunda kaldı.

Sayfa 743/827 İlkİlk ... 243643693733741742743744745753793 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •