Sayfa 163/828 İlkİlk ... 63113153161162163164165173213263663 ... SonSon
Arama sonucu : 6624 madde; 1,297 - 1,304 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1. Hrc fiyatları artmadığı sürece stoklar bize finans gideri yazdırmaktan başka bişeye yaramayacak. Firma düşen hrc fiyatları tekrar artacak düşüncesi ile yüksek stok tutmaya devam etti. Bizim de umudumuz o yöndeydi ama bugüne kadar o düşünce işe yaramadı. O %10 dolar faizli borcun bi kısmı olmayabilirdi stokları bu kadar fazla tutmasaydık. Yani 2023 yılında yaptığımız finans giderinin bi kısmı boşuna gitti. Bundan sonrası ne olur bilmek zor. Eğer hrc fiyatları artmayacaksa bu kadar stok tutmaya gerek yok. Ama 2021 yılında 1 yılda edilen 1,75 milyar dolar kar, hrc fiyatlarının yükselmesi ile beraber stokların katkısıyla olmuştu. Firmayı da bizi de yanıltan veya o yönde düşünmeye iten de biraz bu durum oldu.

2. Yıl ortalamasına baktığımız zaman da ortalama 95-100 dolar favökle çalışmışız. Zaten bütün sabit giderler ilk 100$ içinde olduğu için bize para kazandıracak kısım 100$ dan sonraki 100$ lar. İlk 100 $ ı çokta dikkate almamak lazım. Yani bu sene para kazanamadık.

Depremin de etkisi olmuştur tabi bu favöke ama çok da bişey farketmiyecekti favök açısından.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,394
    Borcu dert etmiyorum.... Stoklarda sonuçta karşılığı var... benim için can sıkıcı nokta favök'ün düşmüş olması..yıllıkda ciddi gerileme var...Acaba bilmediğimiz bir rekabetle daha mı uğraşıyor bu demirler.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,394
    Burda daha öncede yazdım, sektör anca 2024 ilk yada ikinci yarısı düzelmeye başlar diye.. öylede olacaktır diye düşünüyorum...Ama rekabet işi kafamda soru işareti.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

5. Teşekkürler sn Tory

Yine çok detaylı açıklamalar yaptınız. Enf muh için Aksa 7 çeyrek geriye dönüş yaptı demişti x’de doxa ve o 15 milyar kar hesaplamıştı Ereğli için, biz bir yılın vergilemesini yaptık yine, bunları anlamak ayrıca zor.

Neyse…

Tekrar tşkler

6. Çin, Gayrimenkul Krizini Düzeltmek için Sosyalist Fikirleri Canlandırıyor
    Xi Jinping, özel sektörü dizginleme çabasının bir parçası olarak devleti çökmekte olan emlak piyasasından sorumlu tutmayı hedefliyor.

https://www.wsj.com/world/china/chin...using-656c5093

Çok önemli bir yazı

7. Şu satışlar İNŞALLAH Mittal’indir, geçen sene ondan sonra belimizi doğrultamamış olsak da, kurtulmak iyi olabilir her ne kadar tam emin olamasam da.

Çok git geller yaşasam da 2024’de de agresif alımlarıma devam edeceğim gibi gözüküyor…

2 yıllık bu yatırımdan şu an için DERİN BİR pişmanlık duyuyorum ama bu duygunun düzelebilme ihtimalini de düşünüyorum ve devam edeceğim. En başta verdiğim kararın arkasındayım yani…
    2024’de % 20 daha ekleme yapacağım.

8. Mittal lotları yerinde duruyor sanki…

Sayfa 163/828 İlkİlk ... 63113153161162163164165173213263663 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •