Sayfa 394/789 İlkİlk ... 294344384392393394395396404444494 ... SonSon
Arama sonucu : 6307 madde; 3,145 - 3,152 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

Alıntı Originally Posted by investigate Yazıyı Oku
    https://www.tubitak.gov.tr/sites/def...k_19072023.pdf

Bu çalışmada demir çelik sektörünün geleceği ile ilgili ipuçları veriyor nitekim Serdar Başoğlu yaptığı açıklamada yeni kurulacak hurda toplama/işleme merkezi ve pelet tesisi ile çelik üretiminde hurda ve pelet kullanımının artırılması ve bu sayede ton başına emisyonların azaltılması ayrıca kömür yerine biyokütle kullanımına yönelik çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirtti. Erdemir ham çelik üretiminde AB içinde 3. sırada, dünyada 8. sırada yer alan sektörün en önemli oyuncularından biridir. Bir dönüşüm, haliyle bir yatırım süreci içerisinde bunun sancılarını yaşıyor, yaşamaya devamda edebilir ama uzun vadede küresel güçlü bir aktör olarak yoluna devam edeceğinden şahsen şüphem yok. Hisse fiyatlamalarını kafamda çok makul bir zemine hiç bir zaman oturtamadım o yeteneğim yok açıkçası, gelecek ne kadar erken fiyatlanır bilemiyorum, lot arttırmaya umutlu bir şekilde devam ediyorum.
    Sn. investigate,

Rumuzunuzun hakkını veriyorsunuz. Teşekkürler.
    Forumda görülen nadir paylaşımcılardan biri haline gelmenizi temenni ederim. Önce sabancı üniv, şimdi tübitak raporlarını bize sundunuz. Bizim bunları bulup okumamız neredeyse imkansız.
    Burada tepki almak, tartışmak, sanayinin geleceği hakkında paylaşımlar görmek gerçekten çok zor.
    Ufuk açmak yerine, günlük fiyat ve lot satış muhabbetleriyle dolup taşıyor.
    İşin kötü yanı, forumun en hareketli konusu olduğu için, önemli mesajlar bir anda 3-5 sayfa geride kalıyor, kaçırabiliyoruz.

Hisse fiyatlamasını burada kimse anlamıyor zaten, farkındasınızdır. Öncelikle sektörü ve olabilecekleri anlamamız gerekiyor.
    Çelik sektörünün detaylarını öğrenmek isterseniz SteelOrbis ve Eurometal kuruluşlarının organize ettiği ve 2 gündür devam eden "Çelik Konferansını" takip edip, uzmanların açıklamalarını okuyabilirsiniz. X' de paylaşımlar mevcut.

Umarım burada kalıcı olursunuz.

Eğer uygun görürseniz ve aklınıza gelirse, bu tip paylaşımlarınızı bana özel mesaj ile gönderir misiniz.

Teşekkürler,

2. 2020-2022 arası

Dükkanda tek başımayım. Ne gelen var ne giden. Çalışan falan yok. Millet dışarı çıkmaya korkuyor. Kazandığım para kirayı faturaları ödüyor üzerine de asgariden az harçlık gibi bir para kalıyor elimde.

Sardık bugüne

Elemanlar çalışıyor ben evde borsa takip ediyorum. Geçen ay 10 asgarilinin maaşı kadar para aktardım borsaya.

Bunu niye anlattım?

Hayat döngüsel yiğenim. Gün olur devran döner bofa eğilir eregl gömer

3. şunu bi not düşmek lazım, bu başlık 2019 işyat investing başlığından farksız. borsada 'garanti' getiri bekleyen arkadaşlar filan, yani ne diyeyim.

nacizane düşüncem, ton başı favök artmadan bu kadar genele dağılmış ve likit hissede hareket beklemek yanlış. çin hindistan kömür zart zurt takip etmek gerçekten entelektüel israf. hangi alternatifin getirisine karşı değecek de bunu düşüneyim ben yav.

bu sayfa bazan bana get a life dedirtiyor.

4. Askerler alisa gecti yine...

5.  Alıntı Originally Posted by KaaN- Yazıyı Oku
    Sn. investigate,

Rumuzunuzun hakkını veriyorsunuz. Teşekkürler.
    Forumda görülen nadir paylaşımcılardan biri haline gelmenizi temenni ederim. Önce sabancı üniv, şimdi tübitak raporlarını bize sundunuz. Bizim bunları bulup okumamız neredeyse imkansız.
    Burada tepki almak, tartışmak, sanayinin geleceği hakkında paylaşımlar görmek gerçekten çok zor.
    Ufuk açmak yerine, günlük fiyat ve lot satış muhabbetleriyle dolup taşıyor.
    İşin kötü yanı, forumun en hareketli konusu olduğu için, önemli mesajlar bir anda 3-5 sayfa geride kalıyor, kaçırabiliyoruz.

Hisse fiyatlamasını burada kimse anlamıyor zaten, farkındasınızdır. Öncelikle sektörü ve olabilecekleri anlamamız gerekiyor.
    Çelik sektörünün detaylarını öğrenmek isterseniz SteelOrbis ve Eurometal kuruluşlarının organize ettiği ve 2 gündür devam eden "Çelik Konferansını" takip edip, uzmanların açıklamalarını okuyabilirsiniz. X' de paylaşımlar mevcut.

Umarım burada kalıcı olursunuz.

Eğer uygun görürseniz ve aklınıza gelirse, bu tip paylaşımlarınızı bana özel mesaj ile gönderir misiniz.

Teşekkürler,
    Sağol KAAN, bu güzel yazı için. Sn investigate'in iki dokumanını da kaydettim, o raporu aylar önce sen mi paylaşmıştın, bilmiyorum ama burada paylaşılmıştı bende zaten vardı, belki de sn investigate paylaşmıştı. Dün tekrar okudum. Bugünkü pdf i de hafta sonu okuyacağım.

İçimizdeki saçma kavga ve gereksiz paylaşımlardan kurtulmak için bu tarz paylaşımlar ve araştırmalar önemli...

Yatırım yapıyoruz, belki günlük saçma sapan fiyat hareketlerini takip edip bu tarz paylaşımları ve bunların üzerinde konuşmayı ıskalayarak çok fazla şey kaçırıyoruz.

tekrar sizlere teşekkürler...

6.  Alıntı Originally Posted by mrtk Yazıyı Oku
    Askerler alisa gecti yine...
    Bugun kota doldu kesin

EREGL eşleşme takası, 16 krş yukarıdan bugün hiç görmediği fiyattan eşleştirdiler!

EREGL günlük,

Sayfa 394/789 İlkİlk ... 294344384392393394395396404444494 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •