Sayfa 680/797 İlkİlk ... 180580630670678679680681682690730780 ... SonSon
Arama sonucu : 6373 madde; 5,433 - 5,440 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1. Yahu arkadaş... Hesabımın videosunu çeksem ekstreleri falan burada paylaşsam acaba oturup özür dilerim der misin, ben nasıl bir paranoyakmışım, ALLAH beni ıslah etsin der misin? Bir hata yaptım vesile olduysam yaradana sığınırım der misin

Hoş desen bile buna değer misin?

Kendimi tekrar etmeyeyim, buradaki beni seven arkadaşların birine bile yalan söyleyecek kadar ALÇAK değilim!

Senin dışında olayı tetikleyen, birinin borç ihtiyacı idi... Bir yakınımın borcunu kapattım bir miktarı ile... Yoksa ben de yaptığıma inanmıyorum.

Senin de bayramın mübarek olsun Mathias!

2.  Alıntı Originally Posted by Mathias Yazıyı Oku
    Düşmanlığın ateş olsa cürümü kadar yer yakar dostluğuna ihtiyacım yok geçen 43 lerde iken cuma kapanışda buralarda ol demiştin. Ben burada idim ama sen yoktun hisse 38 leri gördü. Atıp tutmak kolay gaz vermek de kolay 1 senedir burada ne gazcılar çıktı hepsi kayboldu gitti.
    Ben burada 1 senedir yazıyorum adam 2.2 dolarda bizimle dalga geçmiş 1.2 dolarda da GÜYA satmış . Zerre kadar da inanmıyorum sattığına ayrıca. Bu benim bunaltmam mı. Yasaklasın okumasın. Öyle 1 senede bunalacak adam 5 sene boyunca toplarım ederim beylik lafları etmesin o zaman.

Froto da hedef belli yazılacak çizilecek birşey yok herkes işinde gücünde. Burada cahil cühelası gazcısı sazcısı çok . Takılmak eğlenceli.
    Sattım dedi sen beyanı esas almayıp hala o yazıları yazmayacaktın. Ben de sana inanmıyorum yazdıklarına. Misal 750 lerde iken FROTO o zamanda topicte sen yoktun 1000 olana kadar da sesin çıkamadı. Ben yanılırsam özür dilerim ama iyi niyetli değilsin.Burada yatırımcı içinde yazmıyorsun.Sadece derdin goy goy. Yazılarında tahtacıların has adamı yazıları.Hissenin düşmesini bilmenin benim gözümde zerre değeri yok.

USD ucuz madem git USD al buralarda gezeleme.

Ha bu Ülkede senin kafada ne CFO lar ne patronlar var. Değil ki senle çene yarıştırmak.Ben kimlere posta koyuyorum konu finansal piyasalar benim işim olunca...Hiç dert değil.

ha diyebilseydin bu yazılarına rağmen sattın yanlış yapmışsın. Benim gözümde işte ancak o zaman büyürdün.Kendini övdüğün kadar olsan bunu yapardın.Bir de insanın can sıkıntısına benzin dökmeye kalkmazdın.....
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

3.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Sattım dedi sen beyanı esas almayıp hala o yazıları yazmayacaktın. Ben de sana inanmıyorum yazdıklarına. Misal 750 lerde iken FROTO o zamanda topicte sen yoktun 1000 olana kadar da sesin çıkamadı. Ben yanılırsam özür dilerim ama iyi niyetli değilsin.Burada yatırımcı içinde yazmıyorsun.Sadece derdin goy goy.

USD ucuz madem git USD al buralarda gezeleme.
    İsteyen istediğine inanır . Ben inanmıyorum fedor un ne dediğine . Sizde ister inanın ister inanmayın dedimlerime. Dolarda da pozisyonum var zaten merak buyurmayın efendim. Mevduat topiğinde yazılarım vardır gün gün ddkkm bağlama oranlarıma kadar.

4. Fedoramca hisseleri geri aldın mı yohusa düşsede alsak deye türübünden mi bakıyorsun

16.96 Since 27 Aralık 2023

5.  Alıntı Originally Posted by Mathias Yazıyı Oku
    İsteyen istediğine inanır . Ben inanmıyorum fedor un ne dediğine . Sizde ister inanın ister inanmayın dedimlerime. Dolarda da pozisyonum var zaten merak buyurmayın efendim. Mevduat topiğinde yazılarım vardır gün gün ddkkm bağlama oranlarıma kadar.
    Kusurabakma benim çevremde ne adamlar var adam en yakınına ne alıp sattığını bile söylemez.Bırak ki sosyal medyada herşeyini paylaşsın. İşinde iyi olanların alayının ortak özelliğidir. O yüzden sen o yazıları yazınca ben soru işaretlerinin sayısını daha da artırıyorum.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

6.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Desene o zaman Mb bu işi biliyor çatır çatır alıyor.E sende sat fordlarını en ucuz olan şeyi al. Ne işin var pahalı borsada? Bir diğer konu bu yazıyı FROTO topiğinde değilde neden burada yazıyorsun mesela? Ya bak Sayın Fedor'u bunalttın. Hata yaptırttın. Benim için sonrasında yazdıklarınla sen bittin. Alemi cihan olsan boş.

Bu kafayla devam edersen bende seni bayıltırım.Dostça bir uyarıdır sana. Huzur ver insanlara.
    Froto 35 usd idi yazılarını bir görsen 50 usd 50 usd bağırıp duruyordu.

Gecmis yazılarani bakin anlarsiniz.

Hisse 27 usd ye düştü uzun bir sure ortaliktan kayboldu.

Eregl 50 tl oldugunda da burada yoktu.

Bunun niyeti başka...

7.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Fedoramca hisseleri geri aldın mı yohusa düşsede alsak deye türübünden mi bakıyorsun
    Yok ya... düşssede alsak niyetim yok, yani düşmesin manasında.. 40.40 küsür, 40.50 civarı satış maliyetim.

Alıntı Originally Posted by yelpaze Yazıyı Oku
    Kestirme yoldan sonuca ulaşma anlamında doğru ve güzel soru Bankalarını kurtaranlar ve sonra yabancıya satanlar en karlı çıkanlar oldu bence milenyumun ilk 10 yılında.
    Benim kastettiğim dönemin önemli haberleriyle borsa performansını biraz incelemeydi aslında. Çok çalkantılı bir periyot olduğundan faydalı bir egzersiz olacak. Eskileri ananlar, hayal-meyal hafızalarında kalan ve kişisel önyargılarıyla eğilip bükülmüş bilgi kırıntılarıyla bir imge oluşturmaya çalışır genelde. Biraz hikaye anlatayım özetle; Siz isterseniz grafiklerle örtüştürebilirsiniz.

-Tesadüfe bakın ki; Deprem ve genel seçimle geçen bir 1999 yılı yaşanmıştı. imfeyle 1999 ve 2000'i kapsayan bir stand-by anlaşması imzalanmış olsa da tarih tekerrür edecek diye bir kaide yok.
    -2001 Şubatında her ne kadar anayasa fırlatma olayıyla hatırlanan bir piyasa çöküşü olsa da, kimsenin hatırlamadığı; borsanın o olayın öncesinde dip yaptığıydı. Şubat ayında yaşanan ise borsa düşüşünden çok USD uçuşuydu.
    -İlginç biçimde, 2008 krizinde piyasalara para pompalamakla övünen ABD yetkilileri 2001'de bizim MB'ye, Darwinci yaklaşımla (güçlü olan ayakta kalır), piyasaya müdahale etmemelerini tavsiye etmiş. Sonuçta batanlardan temizlenen piyasa devletin yeni bankacılık lisanslarını durdurmasıyla kalanların tekeline girmişti.
    -Piyasalar tam toparlanıyor derken 9/11 vakasıyla, bir daha görmeyiz dediğimiz o dipleri tekrar ziyaretimiz.
    -Kemal Derviş'in finans sahnesinden siyaset sahnesine geçişi ve siyasetin kaynama noktasına ulaşması.
    -2002'de yeni partiler, ittifaklar, dağılan koalisyon, erken seçim vs. bir yana ABD'nin Irak ve Afganistan'ı gözüne kestirmesi sonucu yükselen jeopolitik riskler. Bu koşullar altında yavaşlayan küresel ekonomi ve resesyonlar.

Gördüğünüz gibi benzerlikler var ama benzerliklerden beklenti oluşturmak çok riskli bir iş. Yukarıdaki dalgaları kestirip aralarında gemi yüzdürmek neredeyse imkansız zira zamanlamayı yapmak çok zor.
    Sn. yelpaze,
    Yaşanan olayların yanına yorumlarınızı da eklemenizi rica ediyorum. Ben 2001 döneminde okulda baba parası yediğim için olayları hatırlamıyorum. Okuduklarımla sınırlıyım.

İki konuda yorumlarınızı rica ediyorum;

- 1999-2001 krizinde çok büyük olaylar yaşanmış. İşsizlik, parasızlık..vs (Ecevite yazar kasa fırlatılması bir sembol olmuş).
    Son 5-6 yılda ise göçmen istilası, papaz olayı, pandemi, 2021 Eylül ayında Erdoğan' ın fantastik maceraya atılması, TL' nin erimesi, deprem, EYT, seçim...vs

İki dönemi karşılaştırınca son dönemde yaşananlar çok daha büyük sonuçlara neden olmalı mıydı? Siyasileşmeden bunu yorumlamak zor tabi ama en basitinden, o kadar göçmen istilasına ve ekonomik krize rağmen işsizlik nasıl düştü? Ben geçen sene EYT kararı sonrası ülke ekonomisinin artık gerçekten batacağını düşündüm. Ama şimdi etrafıma, gündemdeki olaylara vs bakınca büyük bir kriz yok gibi? İnsanlar söyleniyor, sıkıntı çekiyor ama bir çöküş yok. Sizce çöküş var, bastırılıyor ve yakın gelecekte büyük sorunlar oluşacak mı? Yoksa çökmedik mi?

- 2021 Eylül ayında sizce Erdoğan ne yapmak istedi? Yabancıları piyasadan kovmak mı yoksa gerçekten yeni bir "küçük" Çin olma hayallerine mi kapıldı? Ya da başka bir neden var mı?

Teşekkürler,

Not: Arkadaşlar, ereğli ile ilgili olmayan bir şeyler yazmış olmam umarım sizi rahatsız etmez. Ama yine de yakın gelecekte yaşanması muhtemel ekonomik konuları tartışmak ufkumuzu açar, yatırımlarımıza yön vermekte faydalı olabilir.

Sayfa 680/797 İlkİlk ... 180580630670678679680681682690730780 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •