Sayfa 699/797 İlkİlk ... 199599649689697698699700701709749 ... SonSon
Arama sonucu : 6373 madde; 5,585 - 5,592 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by Mathias Yazıyı Oku

Boşuna demiyoruz inanmıyorum sattığına diye. Ortalama 40.50 ile satmışsın hisse de 40.50 nasıl yüzde 5 az malın olabilir al buyur tahta orada koy yerine malını. Tahta 42.5 de biz mi göremiyoruz. Kaldıki 10 gündür faize koysan yüzde1.5 da faizi cabası.
    Ya başka MALLLL daysam?

2.  Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    Ya başka MALLLL daysam?
    KY donsuz yatar, malsız yatmaz

3. Tavan 44,90

4.  Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    KY donsuz yatar, malsız yatmaz
    Sıfırlayana kadar mücadeleye devam 😎

Herkesin temettüleri hayırlı olsun bu arada, az maz da, artarak, katlanarak devam etsin İNŞALLAH!

5.  Alıntı Originally Posted by dmrcelik Yazıyı Oku
    Sn. Müzikal,

Zaman zaman forumda çeşitli gerginlikler oluyor. Sizle konuşmalarımda aslında dikkatli üslup kullanmaya gayret ettim. Şimdi geçmişe dönüp bakayım dedim mesajlarıma. Anın gerginliği ile hak etmediğiniz kırıcı bir sözüm olduysa kusura bakmayın. Fikirlerinize saygı duyuyorum. Muhtemelen bolca Trendhound ve Mathias'a maruz kaldığım zamanlara denk geldi.

Ancak sadece şu hususta bir izahatte bulunayım. Ben size ukala anlamına gelecek bir ifade kullanmadım. Bu sözcük Tdk sözlükte "kendini akıllı ve bilgili sanan, bilgiçlik taslayan (kimse); bilecen." şeklinde tanımlanmış. Ben size bu manaya gelecek bir şey demek istemedim. Burası da yanlış anlaşılmasın.

Size de sevgiler saygılar.
    Sevgili dmrcelik,

Teşekkür ederim. Mühim değil, an itibariyle unuttum bile.

Forumlarda hepimiz zaman zaman gergin olabiliyoruz, bu durumu anlayışla karşılıyorum.

Sevgiler, saygılar.

6. Temettülerimiz hayırlı olsun.
    Yıllık bazda ancak günlük grande cappucino+tereyaglı kurabiyeye yetiyor... Şirkete allah bereket versin, bizede sabır

7.  Alıntı Originally Posted by remolarano Yazıyı Oku
    Temettülerimiz hayırlı olsun.
    Yıllık bazda ancak günlük grande cappucino+tereyaglı kurabiyeye yetiyor... Şirkete allah bereket versin, bizede sabır
    Buna da şükür, daş yimekten iyidir

8.  Alıntı Originally Posted by yelpaze Yazıyı Oku
    Sn. müzikal hem bilgi ve yorumlarını halka açık bir mecrada, kendi değimiyle keskin bir dille paylaşıyor hem de bunlar sadece beni bağlar, diyor. Ayrıca kendisiyle ilgili olumsuz bir ifade kullanılmamasına rağmen de eleştirisel yaklaşımdan birazcık da olsa alınacak kadar yorumlarını savunuyor. Kelimeler bir araya geliş düzenine göre çok tehlikeli olabilir. Aynı kelimeleri kullanarak din adamları incili Hitler Kavgam'ı yazmıştır. Sevgili müzikal bu dünyada kimsenin tam olarak anlamasının mümkün olamayacağı konularda geniş ve derinlemesine analizler yapmaya çalıştığını kabul etmelidir ve en geniş anlamda dünya analizi gibi bir konuda eleştiri elastikiyeti de en geniş seviyede olmalıdır. Bizler kendi mantığımızla bir dünya görüşü oluşturabiliriz ve buna inanmaya özgürlüğümüz var ama herkesi temin ederim ki; Beyaz saray bile dünyanın düzenini %1'den fazla isabetle anlayamaz. Bende kendi adıma kırıcı bir söz söylemedim aksine sayfalarca yazılacak bir konuyu basite indirgemeye çalıştım. ABD borcu ve belki ilave olarak ABD cari açığı. Bunların dışında söylenebilecek şeyler var ancak binlerce sayfa süreceği açık.
    Sn. müzikalin yorumlarını değerli buldum ve teşekkür ederim, geçmiştekileri de bilmiyorum açıkçası. Katılmadığım noktaları da kalın harflerle belirttim. Görüşlerimizi herkesle paylaştığımız sürece bu eleştiriler gelecek.
    Sevgili yelpaze,

Çok uzun yıllar bu ortamlarda oldum, farklı yerlerde yıllarca moderatörlük de yaptım. Bu tip fikir paylaşılan ortamların zaman zaman alevlenmesine bolca şahit oldum. Benim derdim eleştirilmek veya fikirlerimin değer bulup bulmaması değil. İşin bu tarafıyla çok ilgilenmiyorum açıkçası. Herkes hür bir şekilde bildiklerini söylemeli, gerektiğinde savunabilecek kadar da ifade edebilmeli. Böylesi çok daha faydalı diye düşünüyorum.

Benim derdim medeniyetle. İnsanların tanımadığı birine karşı takındığı tavırla. Burada herhangi bir kimse, fikirlerini beğenmediği için herhangi bir kimseye saygıda kusur etmemeli. Burası değerli benim için. Gerisi zaten konuşa konuşa kendiliğinden yol alır.

Tekrar belirteyim, beni dilediğiniz gibi eleştirebilirsiniz, herkes bunu yapabilir. Alınmam, gücenmem, aksine çok mutlu olurum. Ben her gün yeni bir şeyler öğreniyorum bu ve bunun gibi başlıklarda yazılanlardan. Bana çok katkı sağlıyor açıkçası.

Ben kesin bir dille düşüncemi aktarırken, siz veya bir başkası ise "bu kadar kesin konuşamazsınız" diyebilir. Problem yok. Bu sizin fikriniz saygım sonsuz. Ama ben kesin konuşurum. Argümanlarımı da sıralarım gerektiğinde. Katılan olur katılmayan olur, tartışma güzeldir. Yanılabilirim nihayetinde.

Sizden kırıcı bir kelime duymadım, sitemim size değildi. Sevgili dmrcelik de gayet medeni bir şekilde özür dilemiş. Kalpten kabulümdür. Kendisi de yetişememiştir belki geçmiş zamana, bu başlıkta insanlar ne küfürler ne hakaretler etti hayasızca. Bir kısmı buralarda yok, bir kısmı ise hala hiçbir şey olmamış gibi yazabilmekte. Onlar kendilerini biliyor, sitemim onlaradır. Oysa ki, "kusura bakma müzikal, istemeden seni kırdım" deseler olay bitecek, ama demiyorlar. Neyse çok mühim değil, onlar kırmızı listelerde.

Sizin de belirttiğiniz gibi, dünyayı şekillendiren bir çok unsur var. Bunların tamamına hakim olmak çok zor, belki de mümkün değil. Ama temel kriterlere hepimiz ulaşabiliyoruz, yorumlama şeklimiz farklılık gösterebiliyor. Bu durum da aslında piyasadaki fiyatı belirliyor. Bilmediklerimizi ise piyasayı nasıl ve ne zaman fiyatlayacağı ise bir muamma. Bu noktada ben geçmişe dönüp bakıyorum, ama yine de temkinli bakıyorum. Sonuçta geçmiş durum o zamanın şartlarına göre gerçekleşti, bugün ise çok farklı bir dünya ile karşı karşıyayız.

Bu konuları uzun uzadıya tartışabiliriz elbette, ben sıkılmam ama forum ahalisi sıkılacaktır. Arada sırada bir kaç mesaj ile kalmak daha isabetli olur sanırım.

Sevgiler, saygılar.

Sayfa 699/797 İlkİlk ... 199599649689697698699700701709749 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •