Sayfa 607/790 İlkİlk ... 107507557597605606607608609617657707 ... SonSon
Arama sonucu : 6318 madde; 4,849 - 4,856 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by yelpaze Yazıyı Oku
    Buffet bu tip tespitleri çoğunluk hisselerine sahip olup yöneticilerini kendi atadığı şirketler için söylüyor genellikle. Zaten çok basit ve bildiği işleri yapan firmaları sevdiğinden genelde nakit akışı her zaman yüksek firmalar seçiyor. Mesela; şekerleme, içecek, hazır gıda, sigorta işi hatta Amerika'da büyük değer verilen yerel yayın kuruluşları (gazete, TV). Dolaysıyla ereğli için uygulaması zor bir söz. Zaten 90'lı yaşlarına kadar emtia'ya dayalı yatırımı yok bildiğim kadarıyla.
    Çok para yiten yatırım olarak sektörlere uzak buffet.
    Teknoloji şirketlerine de uzaktı apple aldı sonra.
    Coinlere de uzaktı millet coinden vurdu parayı…
    Türkiye de uzunvadeci sen ben buffet ı cebimizden cıkartırız bence;)

2.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Çok para yiten yatırım olarak sektörlere uzak buffet.
    Teknoloji şirketlerine de uzaktı apple aldı sonra.
    Coinlere de uzaktı millet coinden vurdu parayı…
    Türkiye de uzunvadeci sen ben buffet ı cebimizden cıkartırız bence;)
    Sen ben derken burdaki herkesi kast ediyorum.
    Syg

3.  Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    Borsanın, ekonominin, faizin ve seçimlerin yönünü tahmin etmeye çalışanları dinlemeyi bırakın..
    İnsanın ömür boyu doğru karar alması gerekmez..

Warren Buffet

Bu hesaptan alıntı.

4. Buffet'ın Apple hissedarı olması seçim değil zorunluluktu. Fon gibi davranan Berkshire'ın piyasa büyüklüğüne ulaştığınızda borsada ağırlığı %10'lara varan ve buna orantılı temettü ve sermaye büyümesi olan bir şirketten kaçmanız imkansız. Aksi halde kendisi yatırımcılarına para iadesi yapmak zorunda kalırdı ki bu da hissedarlara %40 civarı gelir vergisi demek.

5.  Alıntı Originally Posted by Black_Eagle Yazıyı Oku
    Borsanın, ekonominin, faizin ve seçimlerin yönünü tahmin etmeye çalışanları dinlemeyi bırakın..

Warren Buffet

Bu hesaptan alıntı.
    Tahminler bize gelecekten çok, tahmincinin kendisi hakkında fikir verir. En sevdiğim sözlerden

6.  Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    3.Maden Yatırımı: Beklendiğinin üstünde bir cevherle karşılaşılmış o yüzden sondaj çalışmaları hala devam etmektedir. Maden geliri bilançoya 32-42 ay sonrasında peyder peyder yansıması düşünülüyor. Açıkladıkları gelir rakamlarının muhafazakar rakamlar olduğunu ilettiler. #eregl
    Bana göre bu maden kısmında çok boşluk var doldurulması gereken. İnanmak istiyorum ama nedense ön yargılı yaklaşıyorum yönetime.
    Normalde Amerika-Kanada-Avustralyalı Junior Exploration şirketler hisse fiyatlarını peak yaptırmak için kestiği zonları nerde ne kesmişler kap atarlar ve hisse fiyatları bunun üzerine yukselir. Bizde durum tam tersi.
    Belki de Ermaden kısmı halka açık olmadığı için o bilgileri şirket içerisinde tutuyorlar.
    Beklentinin çok üzerinde bir cevherle karşılaşmak demek biraz spekulatif. Cevher kalitesi mi? tonaj mı? Her iki kısımda önemli. Düşük tenör yüksek tonajı demir cevherinde pek istemezler.
    Tubitak raporunda bunun açıklaması vardı, sen söylemiştin, daha önce de forumda paylaşılmıştı.

Neyse bir iki uzun muma 50 TL üzeri pozitif tarafa geceriz

7.  Alıntı Originally Posted by Black_Eagle Yazıyı Oku

Warren Buffet

Bu hesaptan alıntı.
    Olmaz hocam sen bilmiyosun bu işi.

Bulls alıyo mu, iş satıyo mu, citi citliyo mu? Bofa ne hayinlikler peşinde bunları konuşmayanlar para kazanamıyor borsada

8. Bi de alım pastası gönderin yanına da kola oooh sonra şeker gitsin 300 kilometre saate

Sayfa 607/790 İlkİlk ... 107507557597605606607608609617657707 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •