Sayfa 616/798 İlkİlk ... 116516566606614615616617618626666716 ... SonSon
Arama sonucu : 6381 madde; 4,921 - 4,928 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1. https://twitter.com/search?q=%23EREG...h_click&f=live

Conversation
    Ahmed Gürkan
    @AhmedGurkan
    âšªï¸ EREĞLİ BU YIL İÇİN NE VADEDİYOR? (#EREGL)

�� Çok düşmüyor ama yukarıya da gidemiyor.

�� Cevher fiyatları hâlâ aşağıda.

�� Yaptığı yatırımlar var, onlar bittiğinde belli ki maliyet avantajları olacak.

�� Kârlı bir yıl geçirebilir ama kârı patlatacak bir durum bu yıl da yok.

�� Fiyat çok düşmez ama yukarı giderken de hep takılır.

�� Yaptığı genel kurul ile ilgili bir sürü anekdotlar dolaşıyor Twitter'da.

�� Pek çok majör soruya şirket cevap vermemiş.

â–ªï¸ Mehmet Aşçıoğlu

2. Post
    See new posts
    Conversation
    Turhan Bozkurt
    @TurhanBozkurTV

https://twitter.com/TurhanBozkurTV/s...28444397793579

�� Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları Türk Anonim Şirketi (ERDEMİR) hakkında bazı sorular geldi.

�� Aynen aktarıyorum: "2005'te MDY1 yatırımları zamanında Necati Doğru'nun o zamanki Erdemir Yönetim Kurulu Üyesi ve Murahhas Aza Ali Sedat Kara ile Erdemir Mühendislik Genel Müdürü Tahsin Orhanın Çin'e gidip, ihaleler verip geldiğini yazdığını hatırlıyorum.

�� O zaman idarede onlar vardı, ihaleleri onlar veriyordu. Şimdi başkaları var. Belki yöntem biraz farklı olabilir, ancak netice değişmiyor.

��ï¸*â™‚ï¸ Borsa'ya kote, SPK denetiminde olan bir şirketten Çinliler yüzlerce milyon dolarlık ilginç ihaleler almaya devam ediyor.

��*�� İSDEMİR'de (Erdemir'in iştiraki İskenderun Demir ve Çelik Fabrikaları TAŞ) 3 nolu Batarya henüz tam performans gösterememişken, Erdemir'de 4 Nolu batarya projesi de aynı Çinli firmaya (ACRE) doğru düzgün bir ihale yapılmadan verildi.

��ï¸ Milletin dili torba değil ki büzesin...

���� Çinli firma ile bir hafta öncesinde 105 milyon dolara anlaşılmışken; araya bir anda bir Türk Firma araya girip, ihale bu sefer 130 milyon dolara aynı Çinli firmaya verilmemiş mi?

�� Fazladan 25 milyon doların Erdemir'in kasasından çıkacağı belli ise de kime gideceğini kim bilir?

�� Aynı projenin inşaat kapsamı Erdemir mühendisleri tarafından 2 kat hatta 3 kat marj ile 43 milyon dolara maliyet hesaplandığı hâlde 76 milyon dolara ihale edilmiş olabilir mi ?

�� Aynı Çinli Firma henüz İSDEMİR'deki bataryayı tam kapasite çalıştıramamış iken; Erdemir'de 4 nolu bataryanın da Çinli firmaya verilmesine de bir şey demiyelim de Erdemir'de bir batarya projesinin daha (5 nolu batarya) aynı firmaya pişirildiğini kim düşünebilir?

�� Hele hele proje kapasitesinin ihale şartnamesinden daha da arttırılıp daha önce verilmiş işler ile kıyas yapılamaz hâle getirilmesini düşünülebilir mi?

��ï¸Belki bir gün SPK ve Borsa İstanbul tarafından Erdemir'e 4 nolu batarya ihalesi ile ilgili sorulabilir:

1⃣Söz konusu projeyi alan ACRE firmasının ilk teklifi ne kadardı?

2⃣Sözleşme imzalanmadan 10 gün önceki teklifi ne kadardı?

3⃣Sözleşme hangi bedelden imzalandı?

4⃣Bu gibi kıvrak hareketlerin mevzuata uyum ve yolsuzluk ile mücadele Complience kapsamında Avrupalı firmalar ile yapılması mümkün mü?

5⃣ Erdemir hissesi kaç para?" #eregl #isdmr #xu100 #bist
    @spkgovtr

@borsaistanbul
    Translate post
    12:57 PM · Nov 15, 2023
    ·
    95.8K
    Views

3. Otomobiller nerede ise 3 harfli marketlerde satılacak hale geldi.

Heryer elektrikli araç satanlarla doldu taştı.

Cin akın akın geliyor.

Buna rağmen yerli firmalar karının uzerine kâr koymaya devam ediyor.

İste bu yonetim farkidir...

Bırak karını artırmayı cok iyide temettu veriyor..

Yatırımcısını koruyor.

Buda yönetim farkı..

Sadaka gibi temettü verip istediniz verdik daha ne konuşuyorsunuz demiyor..

4. [QUOTE=müzikal;6766444]Yaşım 50. Heyecanlar artık bana fazla. Ben garanticiyim. Ben senin için de bağış yaparım, sen batma.

Laf ola beri gele diye paylaşımlar görünce, iki post yapıştırayım dedim. İnsan önce ne dediğine bir bakacak, on kere düşünecek, sonra sallayacak. Bu kafayla yolun sonu belli zaten de, ne dedim ben yahu der belki, ufak da olsa sıyırma ihtimalini göz ardı etmemek lazım.

sayın muzikal forumu yıllardır takip eden biri olarak sayın osisa ve siz memoli abiyi severek okuyorum size yazarak aslında sayfa ile bir anımı paylaşmak istiyorum 2022 yılı mart ayında 4 yıldır topladığım hektaş ve ereğli hisselerimden birini araç alımı için satma kararı aldım ereğli gider diye hektaşları verdim 550 bin liralık bir araç aldım o dönem hektaş ta dudu abi satma kirala araç dedi bu dediğimi bir yıl sonra anlamış olacaksın demişti 2022 haziran ayında hektaş 6,5 milyon tl ediyordu üç ay sonra bu kadar gideceğini kimse bilemezdi benim adım çok anıldı hektaş sayfasında ne yaptı acaba diye

o zaman ereğli satıp arabayı alsaydım hektaşları haziran ayında ttrak ile değiştirseydim elimde 52.000 adet ttrak olacaktı 2023 te 2 milyon 2024 te 3milyon temettü alacaktım ve şimdi kodumun arabası kodumun ereğlisi demiyor olacaktım ) nasipsiz dayak bile yenmiyor derler yada tercihlermiz kaderimiz... umarım ereğli hepimizi güldürür yanlız yönetim beni kara kara düşündürüyor 6 yıl gitti ömürden hem ömür sermayesi hem maddi sermaye enflasyon ve ereğliye yenildi...

5. Bu yazılan ihale mevzuları doğruysa durum gerçekten sıkıntılı.

6.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Bu yazılan ihale mevzuları doğruysa durum gerçekten sıkıntılı.
    2005'de de aynı hikaye varmış... Böyle şirketlerde maalesef bitmez bu hikayeler, çok da şey ettirmemek lazım...

Gurubun aldığı şirketleri de göz önüne alırsak...

Bunların karşılığını alsak bari, hep ver hep ver, nereye kadar...

Bugün zamanında alınmayan anti damping önlemi nedeni ile zaten kaybımız milyarlar, sırf birileri küpünü doldursun diye...

7.  Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    2005'de de aynı hikaye varmış... Böyle şirketlerde maalesef bitmez bu hikayeler, çok da şey ettirmemek lazım...

Gurubun aldığı şirketleri de göz önüne alırsak...

Bunların karşılığını alsak bari, hep ver hep ver, nereye kadar...

Bugün zamanında alınmayan anti damping önlemi nedeni ile zaten kaybımız milyarlar, sırf birileri küpünü doldursun diye...
    Anti damping isini çözerse Tosyalı çözer .

8.  Alıntı Originally Posted by osisa Yazıyı Oku
    Anti damping isini çözerse Tosyalı çözer .
    Oda bu durumdan faydalanıyordur mutlaka...
    Şimdiye kadar çıkmalıydı, en kötü ihtimali düşünelim, 12. aydın sonunda çıkar 2025'e anti damping ile gireriz. 12. aya kadar da enflasyon %50 daha eritir bizi...
    Daha da uzarsa zaten, Veleddalin Amin!

O zaman yine çin ve abd faizlerine dönüyoruz...
    Son düzenleme : fedoramca; 30-03-2024 saat: 19:03.

Sayfa 616/798 İlkİlk ... 116516566606614615616617618626666716 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •