Sayfa 103/342 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203 ... SonSon
Arama sonucu : 2732 madde; 817 - 824 arası.

Konu: BAKAB - Bak Ambalaj

1. Finans kuruluşlarının kurumlar vergisi oranı 2 puan artırılıyor. Bankalar, finansal kiralama şirketleri, faktoring şirketleri, finansman şirketleri, ödeme ve elektronik para kuruluşları, yetkili döviz müesseseleri, varlık yönetim şirketleri, sermaye piyasası kurumları ile sigorta ve reasürans şirketleri ve emeklilik şirketlerinin kurum kazançları üzerinden ödeyecekleri kurumlar vergisi oranı yüzde 20'den yüzde 22'ye çıkarılıyor. Dağıtılmayan kurum karlarına, bu karları üzerinden yüzde 1 vergi getiriliyor. Şirketlerin elde ettikleri karlardan ortaklarına dağıtmadıkları kısım için hali hazırda gelir vergisi kesinti yapılmamaktadır. Yapılan düzenleme ile sermayeye eklenen kar payları hariç, dağıtılmayan karlardan yüzde 1 oranında gelir vergisi stopajı yapılması öngörülüyor. Kurumların gayrimenkul satış kazançlarında uygulanan yüzde 75 kazanç istisnası oranı yüzde 50'ye düşürülüyor. Şirketler, aktiflerinde 2 yıldan fazla tuttukları gayrimenkulleri elden çıkarmaları halinde elde edilen kazancın yüzde 75'i kurumlar vergisinden istisnadır. Yapılan düzenleme ile istisna oranı yüzde 50'ye indiriliyor. Gelir vergisi tarifesinde üçüncü dilimdeki yüzde 27 olan oran yüzde 30'a çıkarılıyor Ücret gelirleri için 1 Ocak 2018 tarihinden, diğer gelirler için ise 1 Ocak 2017 tarihinden geçerli olmak üzere gelir vergisi tarifesinin üçüncü diliminde yer alan gelirler için vergi oranı yüzde 27'den yüzde 30'a çıkarılıyor. Kira gelirlerinin beyanında kira gelirinden yüzde 25 oranında uygulanmakta olan götürü gider oranı yüzde 15'e düşürülüyor. Kira geliri elde edenler, elde ettikleri geliri beyan ederken yıl içinde yaptıkları giderlere karşılık gelirlerinin yüzde 25'i oranında götürü gider indiriminden yararlanabiliyorlar. Yapılan düzenleme ile bu oran yüzde 15'e düşürülüyor. Kira geliri elde edenlerin gerçek gideri daha fazla ise her halükarda gider olarak indirmeye devam edebilecekler."

"2018 YILINDA BİNEK OTOMOBİLLER İÇİN ÖDENECEK MOTORLU TAŞITLAR VERGİSİ YÜZDE 40 ARTIRILIYOR"

2. Uygulama 01.01.2018 den itibaren başlayacak, karı dağıtmayan firma vergi ödememek için bu dağıtılmayan geçmiş yıl karlarını sermayeye ilave ederek bu yükten kurtuluyor, hep istediğim şey nihayet olabilir, bunlar artık sermaye artırımı yapabilirler, önü açık gözüküyor

3. Sermaye artırımı yaparsa coşar

4. Her türlü kardayız, karı dağıtırsa da iyi, sermayeye eklersede iyi

5. Örneğin 2017 yılında 20 milyon TL.kar açıklamış olsun, bunu dağıtmayıp ve sermayeye de eklemez ise %1'i olan 200 bin TL.yi goturup devlete al ben yemedim sen ye mi diyecek? Bence demez ya dağıtır yada sermayeye ekler

6. Bence devlet son 5 yılda kaçırılan karların peşine düşsün. %1 bu gibi şirketler için hiç caydırıcı bir oran değil.

7. İşlem hacmi günlerdir ölü, 10 bin 15 bin arası lotlarla kapatıyor günlerdir, alan satanlara bakın, 10 lot-20 lot-300 lot 500 lot al sat, bu işlem hacimleri ile bir yere varamaz, bir ağababası lazım oda şu an yok, mecburen beklemedeyiz,

8. örneğin bugün 250 lot alacak param var, satışta 300 lot var, ben alıyorum 250 sini devamı gelmiyor, hatta üzerine satışa bir yüz lot daha giriyorlar, kademe tıkanıyor, bizim alışlarımız ile bir yere varması zor şu aralar, ama elbette çift haneleride göreceğiz,

Sayfa 103/342 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •