Sayfa 212/342 İlkİlk ... 112162202210211212213214222262312 ... SonSon
Arama sonucu : 2732 madde; 1,689 - 1,696 arası.

Konu: BAKAB - Bak Ambalaj

1. CB bu kambiyo zararının kaynağını açıkla kardeşim, öyle yedim ayağı yok! Dürüstsen açıklarsın, bilgi verirsin, açıklamaz isen Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı son 5 yılı çok güzel açıklar, anladın sen onu, ben buradan uyarıyorum, bu nedir ya? Yatırım yapıyoruz üç beş çakal yüzünden sürekli zarar ediyoruz, hisse yerlerde sürünüyor, yeter hisseler yükselsin artık.

2. Kurban Bayramınız mübarek olsun

3. iyi bayramlar herkese.
    sayın blackm, bu firma dovizle borclanmayacak kim borclanacak ? kısa vadede kur artısları bu sekilde etkiler yaratır , borcunuzun tamamı kısa vadeli ise ve vadesi geldiyse buna nakit cıkısı olarak da katlanırsınız. ancak borcunuzun buyuk kısmı uzun vadeli ise, bir sonraki dönem kur düserse bu sefer tersten kar yazarsınız..
    o nedenle bu tip donemlerde bakab acısından net kar degil ciro büyümesi ve faaliyet karına odaklanmak lazım.. uzun vadede kurlar yüksek kalırsa mevcut borc stogu üzerinden kısa vadede negatif etki gorulse de , ciro buyumesi / ortlaama maliyetlerdeki dusus (TL maliyet kaynaklı) firmayı yurtdısında daha rekabetci hale getirecek, kar marjlarındaki ve nominal yaratılan nakitteki artısla bu kısa vadedeki net kar (-) etkisi fazlasıyla kompanse edilecektir... o yüzden 2018 i bir kenara koyup 2019 da kurlar yüksek kalmaya devam ederse bakab ne kadar olumlu etkilenir buna bakmak lazım. 2018 karına odaklanacaksanız 9 aylıklarda 6 dan daha dusuk kar görmeniz bu kurlarla surpriz olmaz... ama dedigim gibi büyük oyun 2019 da...
    esas olan şudur.. firma mevcut performansı ile bir ceyrekte yaklasık 20 milyon TL favok yaratıyor.. bu haliyle 8-9x dan degerlense 15-20 TL ediyor... seneye gercekten beklediğimiz sekilde ciro ve karlılık daha da yukarı giderse , o zaman hareketi görün... kisisel dusuncelerimdir..

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4. iyi batramlar 1. çeytrk dövis pozisyonunun belli kısmı heç etmemişti ve kur artışı gider yazdırdı 2. çeyrek bilançoya bakarsanız döviz borcunun tamamını heç etmiş kur riski minumumda bu 3 çeyrek bilançosunda net gözükecek benim için de önemli olan satışlar ve net kar marjı net kar marjı 2. çeyrekte iyiydi 3. çeyrek de devam edrse buhtemelen eder bakab için olumlu baki amca ya gelince bu yaz çok gergin geçmiş olmalı onun için terste yakalandı ama ben 3. çeyrek bilançosunda herşeyi telafi etmişdiye umuyorum net karlılıgı tekrar ortalamalara getirecektir

5. Pek çok firma hisse geri alım programı açıkladı, TR ekonomisine destek vermek lazım karınca misali sayın Cem BAKİOĞLU, hisse geri alım programı açıklamanız hem TR ekonomisine destek hem de hisse likiditesi ve fiyatına olumlu etki yapacaktır, en son 3 yıl önceydi sanırım açıklamışlardı hisse geri alım, görelim bakalım firmanızı TR ekonomisine destek olacakmisınız? elinizde duran nakdi çöpe atmayacaksınız hisse geri alımında kullanacaksınız, bu durumu acilen yönetim kurulunca değerlendirmenizi öneriyorum,
    Saygılar,

6. Sayın Dermite, söylediklerinizin çoğuna katılıyorum ancak dikkat ederseniz 2.donem sonunda bilançodaki nakit ve nakit benzerleri kalemi 30 milyon TL., bu cok ciddi bir rakam, madem döviz borcu var firmanın, iyi bir finans yönetimi yapamazsan döviz borcunu ödemek yerine borc olarak tutarsan kambiyo zararı yazarsın, eldeki TL.ye de öylece bakar bakar durursun, döviz fiyatları düşerse ters olarak kur farkı kari yazar da döviz fiyatları ne zaman düşmüşki bir önceki döneme göre TR de, hele bu konjonktürde döviz fiyatları kısa vadede düşmez daha da yukselir, biz bunu öngörebiliyorken bunların Finans yönetimi döviz borçlarını ödemek yerine paralarını hala TL.de tutuyorlarsa ve dovizli borçlarından 3.donemdede zarar yazacaklarsa ne diyeyim artık,

7. Bazı şeyleri birbirine karıştırmamak lazım. Şirketin kasasında duran 30 milyonun 20 milyonu döviz. Tl olarak 10 milyon var. Bu şirkette esas sorgulanması gereken son 5 yılda bu kadar yatırım yapılıp borçlanılmasına ve bu yatırımların da bir kısmı kapasite artırmaya yönelik olmasına rağmen satışların hiç artmaması.

Kurların bu seviyede kalması şirketin faaliyetlerinden elde edeceği kar için çok iyi ancak finansal gider açısından da bir o kadar kötü. Kurlar bu seviyede kalırsa 3. çeyrekte sıfır kar görebiliriz. Şirket için avantajlı olacak durum euro kurunun 6 civarına inmesi olur. Ancak kurlar bu seviyede kalır ve son çeyrekte de hiç artmazsa bu sefer tek çeyrekte 20 milyonun üzerinde kar görebiliriz. Bu konuda zaman ilerledikçe daha net şeyler yazabiliriz.

8. bilançoya göre tüm barşlar 2. dönem sonu heç eilmiştir kur riski az gözüküyor baki amca nın canı bu yaz çok sıkkın biraz terste yakalanmış şirketleri ki gayet normal bence düzeltir baki amca bizim için önemi olan satışlar bakab bitirilen solvent yatırımından sonra net karlılıgı 8.5 çıkmışrır 3. çeyrekte filansmanı bilançoda gayet güzel gözüküyor hettürlü riske karşı baki amca tüm önlemleri almış bence çok iyi bir bilanço geliyor satışlarda dramatik bir degişiklik olmazsa

Sayfa 212/342 İlkİlk ... 112162202210211212213214222262312 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •