Sayfa 219/342 İlkİlk ... 119169209217218219220221229269319 ... SonSon
Arama sonucu : 2732 madde; 1,745 - 1,752 arası.

Konu: BAKAB - Bak Ambalaj

1. BAKAB - Bak Ambalaj

Sn yarımada , 2018 de yaklasık 80-100 aralıgında vafok gelmesini bekliyorum. artan kurlarla bu marjlar korunsa 2019da 120-130 vafok hayal degil cok gercekci bir tahmin diye dusunuyorum... 4 işlem... firma degeri / vafok 2.5 carpanlara inecek bu mevcut fiyata göre... bu şirket o noktada 15-20 TL olsa kim pahalı diyebilir ??? hisse o kadar toplu ki .. is seker tacirler 2-3 bin lotla fiyat belirliyor... onlar da madem boyle bare corba parası alalım diyor herhalde.. tamamen ciftlik gibi hissenin tahtası.. neyse bunlar kisisel goruslerim. diyecegim o ki , 2018/9 finansallarında net kara degil esas faaliyete odaklanmak lazım... net kara bakıp da işlem yapanlar ( ki genelde borsa şirketlerinin cogunda olumsuz etkisi olacak kurun) genelde son ve dipte satan kücük yatırımcılar olacak.... ytd .

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. 2019'da oluşacak vafök rakamı 130 milyon olabilir ancak 2018'de vafök 100 milyondan aşağı olmamalı.

Net kar ile ilgili daha önce sıfıra yakın gelebilir demiştim ancak son kur seviyeleri ile üçüncü çeyrekte de ilk iki çeyreğe yakın bir kar rakamı gelebilir. Yukarıdaki yorumumu da onun için yaptım.

Ayrıca üçüncü çeyrekteki brüt karlılık rakamını çok merak ediyorum. Stokları FİFO yöntemi ile hesaplıyorsa çok yüksek brüt karlılık rakamı gelmesi lazım. Bu durumda sadece üçüncü çeyrekte 35 milyonun üzerinde vafök gelir.

3. 156 K işlem oldu , hisseye ilgi başladı mı ne?

4. Dikkat ettiniz mi şeker ve tacirler sürekli baskıladi, hisse gitmesin de ne olursa olsun dercesine, tacirler seker yatacak yeriniz yok! Bir ara tera meksa ve birkac farklı aracı kurum daha hisseye girdi ve kısa sürede %5 civarı prim yaptırdı, gün sonu garanti teb gedik net alımdaydı, şeker tacirler net satıştaydı, bir anda kademeler doldu boşaldı, hisseye para girişi olsun bunun devamı gelir, yatırımcı artık gormeye basladi 3.çeyrek FAVÖK belli olsun işte o zaman hissemiz daha güzel yerlere gelecektir, finansal gelirler finansal giderler farkı yine - olacaktır 3.ceyrekte, 3.ceyrek kari belki 2.ceyrekle ayni belki daha az olacaktır, ancak önemli olan FAVÖK rakamı belirleyici olur, ben param oldukça alıyorum, dünde mallandım biraz 5.20 seviyelerinden, inandığım doğrunun gerçekleşmesi ümidiyle sabırla beklemedeyim

5. borsa ne hale geldi herkez aynı torbada bakab ne hale geldi yüzüne bakan yok neden acaba baki amca çok çektirdin geri işlem hacmi yok herkez kaçıyor gediklileri hariç

6. Bu hissede patronun bu kadar malı almasının bir gerekçesi olması gerektiğini bunun da yüksek ihtimalle kottan çıkma amaçlı olduğunu birçok kez yazdım.

Patronun bu amaç doğrultusunda 3-4 kez ciddi denemeleri oldu ama başaramadı. Şunu kesinlikle biliyorum ki hisse bu fiyatlarda kaldığı sürece 10 yıl da beklese kottan çıkamaz. Kottan çıkması için gereken hisseden fazlası şu anda kilit durumda. Bu hisselerin çözülmesi için fiyatın en az 3 katına çıkması lazım.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ANKARA'nın batısı
    Gönderi
    2,705
     Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    Bu hissede patronun bu kadar malı almasının bir gerekçesi olması gerektiğini bunun da yüksek ihtimalle kottan çıkma amaçlı olduğunu birçok kez yazdım.

Patronun bu amaç doğrultusunda 3-4 kez ciddi denemeleri oldu ama başaramadı. Şunu kesinlikle biliyorum ki hisse bu fiyatlarda kaldığı sürece 10 yıl da beklese kottan çıkamaz. Kottan çıkması için gereken hisseden fazlası şu anda kilit durumda. Bu hisselerin çözülmesi için fiyatın en az 3 katına çıkması lazım.
    Sayın yarımada herşeyin bir ederi var, 1 kg domates 10 tl çeksin fiyatı 12 tl ve üzeri alsın misketlerini kendi başına oynasın.
    Malının üstünde oturamayan, oturup kalkmasını bilmeyen borsada NAH kazanır.
    İnandığı hissede kaşıntısı tutan, bir günde 30 dilberi becermeye yeltenen kazanovalar KAZANDİBİ olurlar. (Sultan1.Krokodil)

8.  Alıntı Originally Posted by güccükyatırımcı Yazıyı Oku
    Sayın yarımada herşeyin bir ederi var, 1 kg domates 10 tl çeksin fiyatı 12 tl ve üzeri alsın misketlerini kendi başına oynasın.
    Sektördeki satışlara göre bu şirketin hisse başı fiyatı 3.5-4 euro arası. Ben indirimli bir fiyat verdim.

Sayfa 219/342 İlkİlk ... 119169209217218219220221229269319 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •