Sayfa 232/342 İlkİlk ... 132182222230231232233234242282332 ... SonSon
Arama sonucu : 2732 madde; 1,849 - 1,856 arası.

Konu: BAKAB - Bak Ambalaj

1. katılmıyorum . kur zararı bilinmeyen bir sey degil. faaliyet ve faaliyet karlıgı kuvvetli devam ediyor , bu verilerle borsanın en iyi fırsatlarından birini veriyor .. umarım cok enteresan fiyatlar bizi bekliyor... ytd

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Duran varlıkların değeri gecen yıla göre azalmış halbukı 3 yıldır yatırım yapıyor artması gerekmez miydi.,,,bunu bilen üstadlara sormak lazım....kısa ve uzun vade yukumluluklerını oranı toplam aktığın yuzde 60 I kadar.ozsermayen daha az...gercı konkordato ilan ettım dese surprız olmaz bana...artmayan satışlar Gereksız yatırımlar yuksek fınansal giderler yuksek genel yonetım giderleri bu hissenın eksikleri....hisse fıyatına yansır bu olumsuzluklar...,dövizde tepe noktası 2018 için görüldü dolaylısıyla bundan kotu olmaz ...fakat 2019 için Bi tedbır düşünmeli Cb ve gürûhu...yoksa zaten sıcak gecen İzmir yazı onlara daha sıcak geçebilir...,ytd

3. olumsuz bir durum yok , olumsuz neden pompalamaya calisiyorsunuz , 1.0 x ebitda / net borc var, gayet dusuk , borsanın en düşük borclulupa sahip şirketlerinden biri... net kara bu donemde bakmak cok anlamsız yoksa ttkom ve migros taban taban giderdi... ciro beklendiği kadar artmasa da cok net bir sey var marjlar cok iyi gidiyor.. bu donemde opup basımıza koymamız gereken bir performans... duserse alım fırsatıdır benim icin. ama ben sert yukarı bekliyorum. ytd .

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by ALİBEYOĞLU Yazıyı Oku
    Duran varlıkların değeri gecen yıla göre azalmış halbukı 3 yıldır yatırım yapıyor artması gerekmez miydi.,,,bunu bilen üstadlara sormak lazım....kısa ve uzun vade yukumluluklerını oranı toplam aktığın yuzde 60 I kadar.ozsermayen daha az...gercı konkordato ilan ettım dese surprız olmaz bana...artmayan satışlar Gereksız yatırımlar yuksek fınansal giderler yuksek genel yonetım giderleri bu hissenın eksikleri....hisse fıyatına yansır bu olumsuzluklar...,dövizde tepe noktası 2018 için görüldü dolaylısıyla bundan kotu olmaz ...fakat 2019 için Bi tedbır düşünmeli Cb ve gürûhu...yoksa zaten sıcak gecen İzmir yazı onlara daha sıcak geçebilir...,ytd
    Çok acımasız yorum yapmışsınız. Şirketin hala düzeltmesi gereken yönler var ancak son 10 çeyrektir açıkladığı mali tablolarda ufak tefek noktalar dışında eleştirilecek bir durum yok. Bu sene kurların zıplamasından dolayı üçüncü çeyrekte yüksek finansal gelir-gider farkı oluştu ama o da son çeyrekte düzelecektir.

Şirket için en olumsuz durum satışların hiç artmaması. Tl olarak görülen artış kimseyi yanıltmasın şirketin tonaj olarak satışları stabil seyrediyor. Ancak bu olumsuzluk kar marjları mevcut seviyelerde devam ettiği sürece önemsiz kalacaktır. Bunun dışında holdinge ve Bak-Net'e ödenen ücretlerde yükseklik var ama o noktalarda da iki senedir bir düzelme oldu.

Sonuç olarak hisse fiyatı mevcut seviyelerin de altına inerse alıcı pozisyonunda olurum.

Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    Çok acımasız yorum yapmışsınız. Şirketin hala düzeltmesi gereken yönler var ancak son 10 çeyrektir açıkladığı mali tablolarda ufak tefek noktalar dışında eleştirilecek bir durum yok. Bu sene kurların zıplamasından dolayı üçüncü çeyrekte yüksek finansal gelir-gider farkı oluştu ama o da son çeyrekte düzelecektir.

Şirket için en olumsuz durum satışların hiç artmaması. Tl olarak görülen artış kimseyi yanıltmasın şirketin tonaj olarak satışları stabil seyrediyor. Ancak bu olumsuzluk kar marjları mevcut seviyelerde devam ettiği sürece önemsiz kalacaktır. Bunun dışında holdinge ve Bak-Net'e ödenen ücretlerde yükseklik var ama o noktalarda da iki senedir bir düzelme oldu.

Sonuç olarak hisse fiyatı mevcut seviyelerin de altına inerse alıcı pozisyonunda olurum.
    Açıkcası ben bu hissede pozısyon taşımaktan pişmanım.Ama bu saatten sonra satmamda ama büyük Montanlı alışta yapmamda... Satarsam zararım realize olur. Demiştim bu fiyattan satacağıma varlık fonuna bağışlarım...tek tesellım Cb ve avanesi de becerıksızlıkleeının bedelını ziyadesıyle ödeyecek olması...ytd

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Arkadaşlar merhaba, kural ihlali nedeniyle foruma yazamadım 3-4 gündür, bence bilanço ve gelir tablosu çok iyi geldi, donem net karina bakıp aldanmamak lazım, kur artışı donem net karını törpülemiş, kurlar bu seviyelerde kaldığı sürece son ceyrekte finansal gelirlerde finansal giderlere göre daha fazla artış olacağından ve son çeyregin faaliyet karı 3.çeyrege göre daha yuksek olacağından faaliyet karina finansal gelir gider olumlu farki eklendiğinde yüksek bir donem net kârı ortaya çıkabilir, benim tahminim son çeyrek hâsılat 125-135 milyon TL.arasidir,
    Toplam hâsılat en az 450-460 milyon TL.donem net karıda 41-42 milyon TL.dir.

7. Sermayesinden fazla kâr getiren bir sirketin birim hisse değeri en az 10 TL.dir.

8. Şubat ayını bekliyorum sabırsızlıkla, bu değerler abartisiz olup muhakkak görülecektir, daha üstü bile olabilir ancak temkinli olmakta fayda var,

Sayfa 232/342 İlkİlk ... 132182222230231232233234242282332 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •