Sayfa 239/342 İlkİlk ... 139189229237238239240241249289339 ... SonSon
Arama sonucu : 2732 madde; 1,905 - 1,912 arası.

Konu: BAKAB - Bak Ambalaj

1. Eğer bilmediğimiz bir olumsuzluk yoksa (şu andaki verilerle mümkün görünmüyor) veya üçkağıt yapılmayacaksa mevcut fiyatlama borsada kolay kolay denk gelmeyecek fırsat fiyatlarıdır.

Aklıma gelen tek endişe brüt karlılığı son çeyrekte ciddi oranda düşürmeleri.

Hammadde maliyeti toplam maliyet içinde %60 'lık yer kaplıyor. Bir önceki çeyrekte alınan hammaddenin kullanıldığını farz edersek ikinci çeyrekte 5.5 ortalama ile alınan hammaddeye karşılık euro ortalaması 6.6 oldu ve brüt kar %26 dan %29 a çıktı.

Bu çeyrekte ise 6.6 ortalama ile alınan hammadde kullanılacak euro ortalaması ise yaklaşık 6.2 olacak. Son çeyrekte brüt karda bir düşüş olacaktır ama oranlama yaparsak son çeyrekte % 23-24 brüt karlılığı yakalaması lazım.

Tek aklıma gelen bunu %20'nin altına düşürmeleri ki bu durum şaibeli olur.
    Son düzenleme : yarımada; 28-11-2018 saat: 11:31.

2. Patron hissenin yükselmesini istemiyor (zaten %90'ı elinde) ve dışardan birileri aracılığı ile de 300-400 bin lot hisse ile tahtayı kontrol ediyor. Benim bu zamana kadar bildiklerimi ve gördüklerimi düşününce edindiğim izlenim bu.

3. yazık yakışmıyor
    satıcı oysa
    alıcısı olmayan tahtada

4. oyla batak tahtalar var ki
    bu kagıt bu rakamları hak etmiyor 1.5 yışın dibinde

5. bu normal bir büşüş deyil
    kagıta istenmeyen birileri girmiş olabilirmi
    bir bilek güreşi gibi
    olan ky olacak gibi

6. hani nerede o nonoş ?
    pars mıdır dağ aslanı mıdır
    bence o küçük mahdum.

7. Bence portföyünde belki de başka kagitlarda kredide yakalanan birileri burada da mecburen döküldü, dokuluyor.. portföyü boşaltılarak.. benim tahminim bu..
    Yazık.. Canlar yanıyor demek bu.. öyleyse tabi.
    Şirketin hissesinin arkasında durmaması, likidite artırıcı adımlar atmaması, geri alım açıklamaması hayal kırıklığı yaratıyor..
    Bunlara sebep oluyor.
    Alnus da yalan çıktı.. muhtemelen cebinde limitli bir parayla tahtada iş yapmaya kalktı ama 5in üzerinden malı yiyince altında ezildi.

Sabır ve kagidi taşıyabilme gücü bizi umarım iyi günlere götürecek. Önceki yazılanlar çok somut ve gerçekleşme ihtimali yüksek beklentiler..

8.  Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    Patron hissenin yükselmesini istemiyor (zaten %90'ı elinde) ve dışardan birileri aracılığı ile de 300-400 bin lot hisse ile tahtayı kontrol ediyor. Benim bu zamana kadar bildiklerimi ve gördüklerimi düşününce edindiğim izlenim bu.
    Bu hisse normal piyasa fiyatlaması içinde hareket etmiyor patron tarafından yönlendiriliyor. Burada da çok tuhaf yazılar görüyorum. Yukarıda yazdığım son cümle bilinçli olarak yazılmıştır. Burada yazılan yazıların bir kısmı tamamen yönlendirme amaçlı.

Hisseye mevcut fiyatların 5 katı fiyat biçip %5-10 luk her yükselişte yüklü miktarda mal satan ve hisseyi baskılayan da burda insanların kafasını karıştıran dağ aslanı da burda.

Bu durumda çok zorunlu haller ve bilanço dönemleri dışında bu topicte yazmanın anlamı kalmadığını düşünüyorum.

Sayfa 239/342 İlkİlk ... 139189229237238239240241249289339 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •