Sayfa 242/342 İlkİlk ... 142192232240241242243244252292 ... SonSon
Arama sonucu : 2732 madde; 1,929 - 1,936 arası.

Konu: BAKAB - Bak Ambalaj

1. 4.41 den bugün 110 lot daha aldım 10' ar 10'ar lot,

2. CB peşindeyim😂

3. bakalım bu ok bu yayda daha ne kadar bu sekilde gerilmiş tutulabilecek...

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by dermite Yazıyı Oku
    bakalım bu ok bu yayda daha ne kadar bu sekilde gerilmiş tutulabilecek...

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Cuma günü yaydan çıkar....

Huawei mate 10 pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Şirketin 2012-2016 yılları arasının şaibeli olduğunu defalarca söyledim ve şirketi ağır şekilde eleştirdim. Ancak 2017 ve 2018 yılları için ufak detaylar dışında (genel yönetim giderlerindeki hafif yükseklik ve Bak-Net'e ödenen ücret) eleştiri getiremem.

Burada patronun hisse alımı yapması gerektiği yönündeki görüşlere ise hiç katılmıyorum. Patron zaten malın %90'ını almış durumda biraz daha alsa da hiç birşey değişmez. Bilançolardaki mevcut durumun devamı en önemli konu. Şu anda euro/tl kuru ve hammadde fiyatları şirketin tam isteyeceği şekilde gidiyor. Son çeyrek euro ortalaması 6.30' a yakın bir seviyede kapanış kuru da 6 civarlarında olacak gibi görünüyor. Ortalamanın üçüncü çeyreğin altına çok düşmeyip yıl sonu kapanışının daha düşük olması karlılık açısından çok iyi olacaktır.

Son düşüş ise mali tablolardan bağımsız garip bir düşüş oldu. Piyasanın genelinde fiyatlama kötü ancak Bakab genelden daha kötü fiyatlandı. Her ne kadar piyasa fiyatlaması tamamen patronun ekibinin kontrolünde olsa da bu mali tablolar devam ettiği sürece fiyat eninde sonunda olması gereken değere gelecektir.

6. 2012-2016 yılları mali tabloları çok enteresandı, tuhafliklarla doluydu bu yillarda yapılan mali işlemler, VUK da zaman aşımı süresi 5 yıldır, bu firma geçmiş yıllarda herhangi bir matrah artırımı da yapmadı, şu an 2013 yılı zaman aşımı 31.12.2018 tarihinde bitmek üzeredir! 2014-2015-2016 yıllarının zaman aşımı süreleri ise halen devam etmektedir.Bu yillarla ilgili yapilacak bir vergi incelemesi her şeyi ortaya çıkarır,
    mali tabloların şeffaf doğru ve gerçeği tam olarak yansıtması gerekir, firmanın açıklayacağı 2018 yılı son çeyrek bilançosu her şeyi belirleyecektir, işte o zaman göreceğiz şeffaf doğru ve tam olarak yansıtılan bir mali tabloyu, ben firmanın vergi incelemesine girmesini şahsen istemem, olur da bir vergi incelemesi olur ve bu incelemede vergi müfettişleri olur da bir usulsüzlük tespit ederlerse firmaya vergi ziya'ı cezası kesilir, bu istenilen bir durum değildir,
    Eyy CB şu da bir gerçek ki bizler 5-6 ýildir bekliyoruz ve hisseler hala yerlerde sürünüyor ve zarar ediyoruz her gecen gün, birşeylerin artik gerçekleşmesini istiyoruz, VUK zaman aşımı süreleri, Transfer fiyatlandırması, örtülü kazanc ve örtülü sermaye aktarımı olayı uzmanlık alanımdır ve bu konularda henüz bir sey yapılmış değil! Anladiniz siz onu😊

7. Bu hafta BAKAB hareketlenebilir. 7.00 lerden buraya geldi ama hala tepki vermedi. Bir düzeltme olur artık. 5.22 yi aşarsa biraz daha çıkabilir. Aşağıda 4.10 önemli. Bir yıllık en düşük gördüğü yer. Yalnız hacim ve derinlik çok zayıf. Karlılık iyi. Doların düşmesi karlılığı olumlu etkiler. Ptesi borsa eski olur. Amerika borsalari ciddi düşüşle kapandı. Bu eski piyasada bir de yükselirse yukaridan satıp düşmüş endeks hissesi alırız süper olur. 4.40 maliyetli cuma günü aldık.

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Bu ara aldığım her kağıt kısa sürede iyi tepki verdi. Bir tek erbos yatıyor... Afyon, avod, YKGYO ... Bu ara kısmetliyim. İnşallah BAKAB da aynısını yapar başka ortaklar da yararlanır...

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 242/342 İlkİlk ... 142192232240241242243244252292 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •