Sayfa 302/342 İlkİlk ... 202252292300301302303304312 ... SonSon
Arama sonucu : 2732 madde; 2,409 - 2,416 arası.

Konu: BAKAB - Bak Ambalaj

1.  Alıntı Originally Posted by BLACKM Yazıyı Oku
    Bende 2.çeyrekte 115-120 milyon TL.arasi ilave hâsılat bekliyorum, ocak-haziran hasilat toplamda 225-230 milyon TL.civari olmasini bekliyorum, ocak-haziran donemi net kâri ise 11-12 milyon TL.arasi bekliyorum, umarım daha yüksek olur
    Neden 11-12 milyon TL.kar beklediğimi söyleyeyim, ilk çeyrekte net kar/Brüt satışlar oranı %3,5 civarı, bu dönemde %4-5 olsa 11-12 milyon TL.civarı bir net kar oluşur minimum, diğer yıllara göre kıyaslarsak eğer net kar/brüt hasılat oranı %6-7 gibi, bunlar bir türlü satışlarını artıramıyorlar ve kar marjları da 2019 ilk çeyrekte düşük seyretmiş, buna göre yorum yaptım, ancak kur tarafındaki gelişmeler, operasyonel karlılık(yatırımlardan kaynaklanan maliyet azaltıcı etkiler) belki bu çeyrekte farklı olabilir, o zamanda %7-8 gibi bir net kar/brüt satışlar oranı yakalanırsa 17-18 milyon TL.civarı bile net kar oluşabilir, ama ben bu çeyrekte bu kadar kar beklemiyorum, gelse çok iyi olur

2. İkinci çeyrekte eur/tl kuru ortalaması ilk çeyreğe göre %8 arttı. Hem bu nedenle hem de ilk çeyrekte çok düşük olan birim satış fiyatının bu çeyrekte artmasını beklediğim için 130 milyon tl civarı hasılat bekliyorum.

Yine stoktaki hammaddenin daha düşük kurdan alınması ile karlılık oranının artmasını bekliyorum. İkinci çeyrekte finansal gider-gelir farkı da çok olmayacak. Bu nedenle de ikinci çeyrek kar beklentim 13-15 milyon arası. 6 aylık toplamda ise kabaca 15-20 milyon tl arası net kar bekliyorum.

Bn her çeyrek 4 milyon kar açıklar buda yolluk 16 milyon kar eder birazda bilançonun borç kısmını düzenlesinler ..yıl sonuna doğru yeni yatırım planı açıklarlar...bak neti sap programı ile doyururlar da pak yapı yı neyle doyuracaklar...bu yüzden yalancıktan uretım kapasitesıne yansımayan çatı tamiri yakıt tankı vs imali yaparlar adınada 3 yıllık yatırım programı derler kap ta yayınlanır...Sonrası hortum...sap max 4 milyon liralık yatırımdır gerısı bostur...4 yıl ülkesınde çalıştım.eyi bilirim....dün de 418 lot aldım...ytd

4. Yatırım kararı açıklamasa da her sene inşaat şirketine 2-3 milyon tl aktarıyor. Kafadan iş uydurup fatura kesmekten kolay ne var? Bak-Nete ve holdinge ödenen ücretin zaten en az yarısı fazlalık. Bu şekilde her sene 8-10 milyon tl'yi buharlaştırıyor.

Aynı ürünleri üreten ve cirosu daha düşük olan Pilenpak ve Propak'ın karı nasıl daha yüksek oluyor diyorsun genel müdür onlar nasıl bilanço açıklıyor bilmiyorum diyor. Kaç çeşit bilanço açıklama şekli var sanki. Senin iki hesaplama yönteminde biri 29 diğeri 36 milyon kar. Adamlar neredeyse 100 milyon kar etmiş. Biz grup şirketlerine para aktarıyoruz diyemeyeceğin için komedi gibi açıklama yapmak zorunda kalıyorsun.

Ben yine de bu sene geçen senenin üstünde kar bekliyorum. Aslında kar beklentim 50 milyon tl'nin üzerinde idi ama ilk çeyrekte marjlar tuhaf şekilde düşük geldi.

Yıllardır Çeşme bolgedımde turizmi işiylen uğraştığınızdan İzmirli sermaye insanlarını ıyı tanırım...hepsi vizyonsuz aile sırketi en geç 3. Jenerasyonda gümlüyorlar...adam fabrıkayor ayağında terlikle işe grenleri duydum....bunların harcı degıl İstanbul sermayesı GB küresel çapta sırket olmak pikenpak ve polibak GB olmak...bu arada 5.21 fen 6 lot bu sabah aldım...ytd

6. Bunların misyon vizyon açıklamaları traşşş, vizyonsuz oldukları bir gerçek, geçen seneydi sanırım bir ara izmirdeydim bir cumartesi günü öğleden sonra fabrikaya gittim belki gezerim diye, tatil günü sebebiyle fabrikada kimsenin olmadığını, izinsiz giriş yapamayacağımı söylediler kapıdaki güvenlik görevlisi ve güvenlik görevlisine dikkat ettim 3-4 günlük sakalı vardı, bu nasıl bir kurumsallık? kurumsal firma olmak istiyorsan önce kapındaki güvenlikten başla NOKTA!

7. Bende pazartesi çarşamba arası 95 lot daha aldım

8. 5,21 de debeleniyor hala!

Sayfa 302/342 İlkİlk ... 202252292300301302303304312 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •