Sayfa 308/342 İlkİlk ... 208258298306307308309310318 ... SonSon
Arama sonucu : 2732 madde; 2,457 - 2,464 arası.

Konu: BAKAB - Bak Ambalaj

1. Bilgiler araştırmaya yönelik olup al,sat ya da tut tavsiyeleri içermez...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ANKARA'nın batısı
    Gönderi
    2,702
     Alıntı Originally Posted by çobanyıldızı Yazıyı Oku
    Geldi ama heçte iyi gelmedi:notr:
    Malının üstünde oturamayan, oturup kalkmasını bilmeyen borsada NAH kazanır.
    İnandığı hissede kaşıntısı tutan, bir günde 30 dilberi becermeye yeltenen kazanovalar KAZANDİBİ olurlar. (Sultan1.Krokodil)

Uzun zamandır soylefıgımız şeyler sırket satış problemi yaşıyor.����Ciro döviz artmasına rağmen yeterli ivme yok.Gıderler yüksek.Bos yatırımların yüksek finansman maliyeti var...sırketın vizyonu yok iyi yönetilmiyor.ky duduklemekten başka gayesi olmayanlara haktır.Beter olsunlar.onu da mı düşüncez.Tek olumlu şey göremedim...temettuyle yuro aldım bekliyorum 3 e insin lot artıralım ...ytd
    Son düzenleme : ALİBEYOĞLU; 09-08-2019 saat: 07:14.

4.  Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    İkinci çeyrek bilançoları gelmeye başladı. Gelen bilançolarda marjlar ilk çeyreğe göre iyi.

Bakab'da ikinci çeyrek beklentim çok olumlu. Çeyreklik bazda 130 milyon civarı ciro, 30 milyon üzeri brüt kar, 20 milyon üzeri faaliyet karı ve 13-14 milyon civarı net kar bekliyorum.
    Yine ters köşe olduk. İkinci çeyrek bilançosu çok açık ve net şekilde manipülasyonlu.

Şirketin satış maliyetlerinin %65 i hammadde. İlk çeyrekte 3.81 euro ortalama ile mal satışı yapıldı ve brüt kar %17.8 idi. İkinci çeyrekte ise 4.28 euro ortalama ile satış yapılmış ve brüt kar %16.8 olmuş.

Şirket ürettiği malı Euro bazında %12 daha fazla fiyatla satmasına ve Euro kurunun daha düşük olduğu zaman aldığı hammaddeyi kullanmasına rağmen nasıl oluyor da brüt karlılık düşüyor.

Tüm sanayi şirketleri içinde brüt karlılığı ilk çeyreğe göre düşen belki de tek şirket. Bu bilançoyu çeşitli nedenlerle bilerek ve isteyerek bozdular. Burada bunun peşini kesinlikle bırakmayacak bir yatırımcı topluluğu olduğunu da belirtelim.

Niye bilançoyu bozmuş olabileceğine gelince benim yorumum şöyle. Şirketi sosyal medyada bir kişinin ve grubun tavsiye etmesi nedeni ile birçok yeni yatırımcı hisseye dadandı. Bu süreçte hisse fiyatını kontrol etmek için patronun gayri resmi hesaplarından yoğun satışlar oldu. (Bir kurum elindeki malı sıfırladı diğer kurum başka kuruma virman yaparak malın %30'unu sattı) Hisse fiyatlarını belirleme konusu küçük oğlanın hiç istemeyeceği şekilde ellerinden kaymaya başladığı için bilançoyu tarihinde görülmemiş bir şekilde erken açıkladı ve bilerek bozdular. Resmi hesaplardan satış yapmayı istemediklerini düşünüyorum. Şimdi dikkat edin o kurumlar düşük fiyatlardan yoğun şekilde alıma geçeceklerdir.

5. Her çeyrek 5 milyon TL.civari kâr açıklamaya başladı, STMM nin bu denli yuksek olmasi anlasilir gibi degil, dönem net kari/brüt satişlar oranı %4 ,
    235 milyon TL.6 aylık hâsılat, sene sonu 480-500 milyon TL.arasi hâsılat oluşur, 20 milyon TL.net kar olusur bu rasyolarla sene sonu net kar geçen senenin altında kalacak gibi duruyor, sene sonu %4 lük oran ile 20 milyon TL.kar oluşur ancak döviz kurundaki değişimler, hammadde fiyatlari, operasyonel karlılık vs neticesinde %6 lik oran yakalansa en fazla 30 milyon kâr oluşabilir ancak bu iyimser bir tahmin olur, üstü olamaz bu hıyarların idaresinde,

6. Allah cezalarını versin, mevcutlara ilave olarak şirketin şu andaki piyasa değerinden daha fazla yatırım yapılmış olmasına rağmen yapılan yatırım kadar bile piyasa değeri yok nasıl bir mantıktır bu? İzmir işadamları böyle örümcek kafalı işte gelsinler istanbul piyasasında ders alsınlar istanbul suyu içsinler biraz , akılsız şaşkın ördekler gidişatımızı etkiliyorsunuz bilmem farkındamısınız?

7. SMM çok yüksek dedik yani çok fazla tutarli hammadde alis gideri yazılmış ve stok sanki azalmis gözüküyor, 30 haziran 2019 tarihli maliye bakanlığı tarafindan bunlara stok denetimi yapılsa ellerinde bilançoda görünenden daha fazla ilk madde malzeme, hammadde, mamul, yari mamul gözükecektir buna eminim yani TL. olarak daha az hammadde, ilk madde malzeme, yari mamul tuketmelerine rağmen TL. olarak daha fazla sarf edilmiş gibi gösterip bilançoda stoğu az göstermiş olabilirler, stogun daha az görünmesi demek alinan hammaddenin, ilk madde malzemenin, yari mamullerin ve mamullerin buyuk bölümümün giderlestirilmesi demektir buda SMM yi yükseltir, nasıl olsa stok denetimi yapan yok bu ulkede, yaz yazabildiğin kadar SMM denetim yok bir sey yok, YMM firması da sınırlı denetim raporu toktamış ve sorumluluğu yönetime atmış, korler sagirlar birbirini ağırlar olmuş,
    Bak CB efendi bu durumu bir an önce düzeltmez isen vergi denetim kurulu başkanlığına hem ortulu kazanç ve ortulu sermaye transferi ile stok denetimi yapılması hususunda acilen başvuru yapacağız bilginize...

8. Yetti artik ulan! Bu firmanin bizlerde hissedariyiz yani firmanin ortağıyiz bizimi si..iyorsunuz

Sayfa 308/342 İlkİlk ... 208258298306307308309310318 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •