Sayfa 51/342 İlkİlk ... 41495051525361101151 ... SonSon
Arama sonucu : 2732 madde; 401 - 408 arası.

Konu: BAKAB - Bak Ambalaj

1. İyi bilanco acıklasın da , gec acıklasa da olur.. esas faaliyet karı 10-11 milyon TL ve üzeri olumlu algılanır.

2. Olumlu bir tahminde ben yapayım o zaman hani temennim bu,
    Geçen seneki ilk 3 aylık hasılat 80 milyon, kurdaki artış yaklaşık %30, bu seneki ilk 3 aylık hasılat 100 milyon olsa, stmm 82 milyon, brüt kar 18 milyon, faaliyet giderleri 8 milyon, esas faaliyet karı, 10 milyon, finansman gideri 5 milyon, diğer faal.gelirler ve giderler farkı + 2 milyon, eder size 7 milyon dönem karı, vergi 1,4 milyon, dönem net karı 5,6 milyon,
    Budur,

3.  Alıntı Originally Posted by BLACKM Yazıyı Oku
    Olumlu bir tahminde ben yapayım o zaman hani temennim bu,
    Geçen seneki ilk 3 aylık hasılat 80 milyon, kurdaki artış yaklaşık %30, bu seneki ilk 3 aylık hasılat 100 milyon olsa, stmm 82 milyon, brüt kar 18 milyon, faaliyet giderleri 8 milyon, esas faaliyet karı, 10 milyon, finansman gideri 5 milyon, diğer faal.gelirler ve giderler farkı + 2 milyon, eder size 7 milyon dönem karı, vergi 1,4 milyon, dönem net karı 5,6 milyon,
    Budur,
    Benim tahminin 100 milyon hasılat yapamaz. 80-85 milyon arası ciro olur.

100 milyon hasılat olursa 18 milyon brüt kar çok az. Çünkü hem euro arttı hem de hammadde fiyatları düşük seyretti. Ben tahmin ettiğim ciroya 18 milyon brüt kar gelir diyorum. Sonuç aynı yani.

Dediğiniz gibi yaklaşık 8 milyon faaliyet gideri olur. 5 milyon finansman gideri bu dönem için çok fazla. Bu seneye düşen uzun vadeli borç yoktu sanırım.Kambiyo kar-zarar farkı ile finansman gideri toplamı 3 milyon civarı olabilir.

Diğer faaliyet gelir-gider farkına yorum yapamıyorum. Ama 1 milyon civarı artı eksi olabilir.

Vergi öncesi karı ise dediğiniz gibi 6-8 milyon arası olması lazım.

Ama bu rakamlar son açıkladığı bilançolara göre yapılmış yorumlar. Burası bakab patronun keyfi kaç olmasını isterse o olur.

Olayın detayına inersek durum farklılaşır. Mesela bu şirketin faaliyet giderinin 8 değil 6 olması lazım. Holdinge verilen danışmanlık ücreti nedeni ile oluşan genel yönetim gideri bu kalemi şişiriyor.

80-85 milyon ciroda ise brüt karın en az 20 olması lazım. Orada da kendi şirketlerin aldığı mal ve hizmetlerden dolayı bir kayıp var.

Zaten bunlar çeyrek dönemde 3-4 milyon, yıllıkta ise 15 milyon karlılığa etki eder.

4. Bu şirket borsaya açıldığına pişman herhalde

Alıntı Originally Posted by Egem Yazıyı Oku
    Bu şirket borsaya açıldığına pişman herhalde
    Sahipleri Bn pişmandır ama katlanacaklar artık yapacak bi şey yok...ytd

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Karını henüz açıklamayan 5-10 şirketten biri de bu. Bunun gibi şirketler 10-15 milyon kar açıklarken biz 3 mü olacak 5 mi olacak onu tartışıyoruz.

7. Dost dediğin düştüğünde yanında olan değil,kalkman için el uzatandır.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez.

8. Dost dediğin düştüğünde yanında olan değil,kalkman için el uzatandır.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez.

Sayfa 51/342 İlkİlk ... 41495051525361101151 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •