Sayfa 315/342 İlkİlk ... 215265305313314315316317325 ... SonSon
Arama sonucu : 2732 madde; 2,513 - 2,520 arası.

Konu: BAKAB - Bak Ambalaj

Geçen ay içinde tarıhı bi adım attım ve 7 nin üzerinde yüzde 90 a yakın sattım elimde 7125 kot kaldıydı dün 5.58 den 184 kot aldım.Tuprasa gömdum orda çarpıldık.patron utanmış garip gece 12 de gondermıs bilançoyu.insallah eşerınle ky bedduasıyla batarsın Cb....ytd

2. Şirket ile ilgili yazacak bişey kalmadı artık.

Üstte de yazdığım gibi piyasa değerinden fazla yatırım yaptığı halde satışları tonaj bazında 2012 yılının bile altına inmiş.Son 10 yılda hiç %10 kar marjını geçememiş ve ortalama %4-5 kar marjı ile çalışmış.

Adamlarda dürüstlük namına bir kırıntı bile yok. 2016 yılında 22.200 ton satış yapmış kapasite kullanım oranım %80 diyor. Bu sene 18500 ton satış yapmış %75 kapasite kullanımı diyor. Sen 2016 yılından sonra yaptığın yatırımın bir kısmı kapasite artışına yönelik diye açıklama yapmışsın. Hadi kapasite artmadı diyelim senin bu seneki oranın %60 olur ne %75'i. Her şeyleri uydurma olduğu için mutlaka bir yerden patlıyorlar.

Yaptığın yatırımın büyük kısmı fason açıkladığın bilanço fason. Her sene Bakiş Yapıya para aktarmak için yatırım gösteriyorsun. Bak-Net e aktardığın paranın yarısı üçkağıt. Nerden tutarsan orası elinde kalıyor.

3. Şirketlerin dönemsel olarak karsız veya düşük kar ile çalıştığı zamanlar olabilir. Ancak bir şirket 10 yıldır -şirketlerde normal kabul edilen- %10 kar marjını geçmemişse ve bunun 5 yılında da %5 kar marjının altında ise orda üçkağıt olduğunu düşünmek gayet normal. Üstelik çok büyük miktarda yatırım yapıp satışları da düşüyorsa iyice şüphelenirsin.

Şirket mevcut durumda bu işi millete hamallık olarak yapıyor. Avrupa'nın ve Türkiye'nin en büyük şirketlerine mal vereceksin yıllık karın %3-5 olacak. Bu şekilde bu işin yapılıyor olmasının hiçbir mantığı olmadığına göre patronun kulakları daha çok çınlar.

4. 11 yıl aradan sonra Bakab

Yetim hakkı yıyen jim B de corovite yakalanmış dıye duydum....insallah dogrudur...zebanilere Verdim siparısı....odunun kalınından atacaklar atasa....ytd

6. Bir ambalaj aşkı var borsada millet önüne gelene saldırıyo ama tek bir firma bak ambalaj gıda bisküi temizlik malzemeleri vs tek firma bilincli alan kazanır kıytırık firmalar uctu bu bir tık geride ve şahane

Bir bana uğurlu gelmedi 7.06 ört den sattım kurtuldum...kagıdın sipeki çorona olmadıktan sonra bi cacık olmaz...sımdı derler herkes hazır gıdaya yumuldu satışlar arttı...ama bakarsın bılanco nanık...yatırım yapar ama uretım artmaz...anlaması ve sabrı zor vesselam .Alanlar hayrını görsün...

8.  Alıntı Originally Posted by ALİBEYOĞLU Yazıyı Oku
    Bir bana uğurlu gelmedi 7.06 ört den sattım kurtuldum...kagıdın sipeki çorona olmadıktan sonra bi cacık olmaz...sımdı derler herkes hazır gıdaya yumuldu satışlar arttı...ama bakarsın bılanco nanık...yatırım yapar ama uretım artmaz...anlaması ve sabrı zor vesselam .Alanlar hayrını görsün...
    Bizim Blackm vardı ne oldu ona haberiniz varmı garibim şu günleri göremedi mi?

Sayfa 315/342 İlkİlk ... 215265305313314315316317325 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •