Sayfa 258/342 İlkİlk ... 158208248256257258259260268308 ... SonSon
Arama sonucu : 2732 madde; 2,057 - 2,064 arası.

Konu: BAKAB - Bak Ambalaj

29 milyon kar açıkladı. Bu da mı gol değil???

Huawei mate 10 pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Beklenti anladığım kadarıyla 50 -100 milyon olmalıymış. Golü kalemize yemişiz.

3. rakam çok iyi ciro patlaması yaşanmış

4.  Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    Kısa vadedeki test ise son çeyrekte açıklayacağı brüt kar oranı olacak.

2018 yılı üçüncü çeyrekte euro/tl ortalaması bir önceki çeyreğe göre %25 artmasına rağmen brüt karlılık sadece 3 puan (%26'dan %29'a) artmıştı. Son çeyrekte ise euro/tl ortalaması üçüncü çeyreğe göre %4 düştü. Bakalım bu durumda son çeyrekte brüt karlılık kaç gelecek.
     Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    Son çeyrekte oluşacak brüt karlılık oranını merakla bekliyorum...
    Kar rakamı beklediğimin epey altında geldi. Konsolide bilanço gelince net yorum yapabiliriz ama son çeyrekte brüt karlılık muhtemelen %20'nin altında olacak. Bu konudaki endişelerimi birçok kez dile getirmiştim. Euro/tl nin çok daha fazla arttığı üçüncü çeyrekte brüt karlılık 3 puan artmıştı euro tl nin az bir düşüşünde ise brüt karlılık 10 puan düşüş yaşamış olacak.

5. Neti 32.600-32.800 biter...

Sonuç??? O değil de bazı hisseler var bırak karı, zarar açıklıyor hisse yükseliyor. Bizimki 30 milyonu beğenmiyor.

7.  Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    Bilançoda dikkatimi çeken bir-iki husus var.

Brüt kar rakamı muhasebeleştirme farkından dolayı vergi dairesine gönderilen gelir tablosuna göre daha düşük geliyordu ancak bu bilançoda arada çok fark var. Vergi dairesine gönderilen tabloda 69 milyon olan brüt kar Spk bilançosunda 50 milyona düşmüş ki arada 19 milyon tl fark var. Mesela geçen senenin tamamında vergi dairesi brüt karı 95 milyon iken Spk bilançosunda bu rakam 83 milyon idi. Euro kurunun bilanço tarihindeki ortalama fiyatı ile kapanış rakamı arasındaki makasa göre bu rakam artıyor ama son bilançoda aradaki bu farkı çok anlamlandıramadım.Ben vergi dairesine gönderilen bilanço sonrası brüt karı 58-60 milyon bandında net karı ise 17-18 milyon aralığında bekliyordum.
    Şirketin vergi dairesine gönderilen mali tablodaki kar ile konsolide bilançodaki karı hemen hemen aynı geliyor. Ancak bu sene 6 aylıkta kar olarak değil ama detaylarda farklılıklar vardı. 6 aylık vergi dairesine gönderilen mali tablo ile konsolide bilanço arasındaki farkı yukarıdaki şekilde yorumlamıştım.

Son üç senedir yıllık euro ortalaması ile euro kapanışı arasında %10 fark oluşuyor. 2018 yılında da aşağı yukarı aynı durum oldu. Bu durumda 2016 ve 2017 yıllarında şirketin faaliyet karı her iki mali tabloda da aynı gelmişti. Ancak bu sene 6 aylık bilançolarda farklılaşma oldu. Eğer vergi dairesine gönderdiği gibi 85 milyon civarında faaliyet karı olacaksa yıllık karın 35 milyon civarında olması lazım.

8. keko vardı yazıp dururdu nerde ???

Sayfa 258/342 İlkİlk ... 158208248256257258259260268308 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •