Sayfa 267/342 İlkİlk ... 167217257265266267268269277317 ... SonSon
Arama sonucu : 2732 madde; 2,129 - 2,136 arası.

Konu: BAKAB - Bak Ambalaj

1. Son 5 yılda yapılan yatırımların bir kısmı grup şirketlerinden Bakiş Yapıya para aktarmak için yapılan yatırımlardı. Şu anda yatırım yapmasını gerektirecek bir durum yok. Yeni bir yatırım kararı alırsa tamamen şaibeli olur.

Euro/tl kurunda 2018 yılındaki gibi ciddi bir hareket olmazsa bu yıl minimum 50 milyon kar bekliyorum. Esas faaliyet karı ve FAVÖK rakamında bu yıl büyük bir artış olmaz ama net kar rakamı yüksek olmalı. Mesela ilk çeyrekte finansman gider-gelir dengesi çok az eksi olacak. Bu kapsamda 12 milyon çeyrek karı bekliyorum.

Bakab inceledim hem sektör avantajı hemde sektöründe cazip olması açısından olumlu ve yüzde 45 kapasitesini arttırmış kur yönetimi pek iyi değil 4 de 3 ü ihracat kur yükselişi ve kapasite artışı ile ilk çeyrek 15 milyon kar tahmini çıkardım sonuç yüzde 70 potansiyel hesapladım alış yeri belirlemek kaldı bunlar benim çıkarımlarım yatırım tavsiyesi değil asla tahta sığ ürkütürler normaldir bol kazançlar izlemedeyim..

Lenovo P1a42 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ANKARA'nın batısı
    Gönderi
    2,703
     Alıntı Originally Posted by sertol Yazıyı Oku
    Bakab inceledim hem sektör avantajı hemde sektöründe cazip olması açısından olumlu ve yüzde 45 kapasitesini arttırmış kur yönetimi pek iyi değil 4 de 3 ü ihracat kur yükselişi ve kapasite artışı ile ilk çeyrek 15 milyon kar tahmini çıkardım sonuç yüzde 70 potansiyel hesapladım alış yeri belirlemek kaldı bunlar benim çıkarımlarım yatırım tavsiyesi değil asla tahta sığ ürkütürler normaldir bol kazançlar izlemedeyim..

Seyir bedava izle bakalım.
    Malının üstünde oturamayan, oturup kalkmasını bilmeyen borsada NAH kazanır.
    İnandığı hissede kaşıntısı tutan, bir günde 30 dilberi becermeye yeltenen kazanovalar KAZANDİBİ olurlar. (Sultan1.Krokodil)

Alıntı Originally Posted by güccükyatırımcı Yazıyı Oku
    Seyir bedava izle bakalım.
    Sağol eksik olmayasın üstadım :))))

5. Hedef 5,20 olarak bayrak gösterdi lanet grafik. İyi trade edemedik. Hisseye güvendik mal gibi

PLK-L01 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Şirketlerin %90'ı mali tablolarını açıkladıktan sonraki 5-10 gün içinde genel kurul tarihini ve temettü verip vermeyeceğini açıklar. Bakab ise yıllardır bu konularda ne hikmetse hep en geç kalan şirketlerden biri oluyor. Bu sene de bu durum değişmedi.

Hisse fiyatı ile ilgili olarak ta Cuma günkü satış tarafındaki kurumlar her yükselişte hisseye baskı kuran ekip. Muhtemelen patronun gayriresmi hesabı olan bu kurumlar fiyatı istediği gibi ayarlıyor. Bist'te ortalama F/K şu anda 8 civarında. Bakab ise 5'lerde. İlk çeyrek bilançosuna göre de muhtemelen şu andaki fiyatlara göre F/K 5 altına inecek. Hangi veriye bakılırsa bakılsın (FD/FAVÖK, F/K, PD/DD vs.) şirket çok ucuz ancak patronun hisseyi yukarı götürmesi için de bir nedeni yok.

7.  Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    Hisse fiyatı ile ilgili olarak ta Cuma günkü satış tarafındaki kurumlar her yükselişte hisseye baskı kuran ekip. Muhtemelen patronun gayriresmi hesabı olan bu kurumlar fiyatı istediği gibi ayarlıyor. Hangi veriye bakılırsa bakılsın (FD/FAVÖK, F/K, PD/DD vs.) şirket çok ucuz ancak patronun hisseyi yukarı götürmesi için de bir nedeni yok.
    Şirketin olması gereken piyasa değeri ile ilgili çok net veriler olmasına rağmen hisse yukarıda yazdığım nedenden dolayı yükselmiyor.

Ana fabrika hariç son 5 yılda 50 milyon euro yatırım yaptı şirketin piyasa değeri 30 milyon euro,

Bakab'ın 2/3'ü kadar olan Kalenobel 100 milyon euroya satıldı ama Bakab 30 milyon euro,

2018 yılında 97.5 milyon FAVÖK elde etti şirketin değeri 190 milyon tl,

Şirketin sadece maddi duran varlıkları 195 milyon tl,değeri 190 milyon tl.

Bunun dışında bilanço son iki yılda büyük oranda düzelse de hala para aktarımı mevcut. Genel yönetim giderleri içinde muhasebeleştirilen 9.4 milyon tl danışmanlık ve dışarıdan sağlanan hizmetler ile 4.9 milyon tl olan bilgi işlem gideri anlamsız derecede yüksek. Zaten bu yüzden genel yönetim gideri 26 milyon gibi yüksek bir rakam.

Hisselerin %95'e yakınının patron ve ekibinde olması nedeni ile fiyat kontrol altına alınıyor. Her yükselişte belli kurumlar hemen satış tarafında beliriyor. Dolaşımda az hisse olduğu için 100-200 bin lotla tahta kontrol edilebiliyor.

8. Kendine küçük yatırımcı diyen ve elinde en az 10Bin lot olan hatta 30Bin lotu olan , baştan katılan durdo dan dalan kişilerin katkıları yok diyorsun yani her yükselişe az az kaçan ki o azlık benim butunumden daha büyük.. her basışta yeniden toplayan ve kendine küçük yatırımcı diyenler onlar masum..

PLK-L01 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 267/342 İlkİlk ... 167217257265266267268269277317 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •