Sayfa 112/1004 İlkİlk ... 1262102110111112113114122162212612 ... SonSon
Arama sonucu : 8025 madde; 889 - 896 arası.

Konu: Viop LV

1. EBRD Türkiye Direktörü Tuerkner: Daha fazla yabancı yatırımcının Türkiye'ye gelmesini destekleyeceğiz- bloomberght.com

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Türkiye Direktörü Arvid Tuerkner "Yeşil yatırımlar her zaman çok önemli ve bunlara devam edeceğiz. Özel Sektör için, 2035’e kadar yüzde 65 oranında enerji üretim kapasitesinin yenilenebilir enerjiden gelmesi gerekiyor. Özel Sektöre mesajım yatırım yapmaya devam edin. Zor bir yıl olsa da uzun vadeye bakmamız gerekiyor. Burada net sıfıra ulaşabilmek için yatırımları sürdürmemiz gerekiyor" dedi.

Tuerkner "2024’te de geçen yıla benzer yatırımlar olacak ama Türkiye ekonomisine bakış açısı daha pozitif bu sene çünkü ortodoks politikalara geçiş oldu ve bu da daha fazla istikrar var şu anda. Bu da bize daha fazla güven veriyor. Kredi kuruluşlarından not artışı da bekliyoruz. Daha fazla yabancı yatırımcının Türkiye’ye gelmesini destekleyeceğiz. Yeşil dönüşümü desteklemeye devam edeceğiz ve tabi deprem bölgesinin kalkınmasına destek vermeye de devam edeceğiz.

Deprem bölgesi için birkaç hafta içinde yeni bir proje daha imzalayacağız ki bu da alışveriş merkezleri ile alakalı. Alışveriş merkezlerinin zarar görenlerinin yeniden inşaa edilmesi ve güçlendirilmesi üzerine bir yatırım olacak. Deprem bölgesi için 1.5 milyar euro’luk iki yıllık bir fon ayırdık ve hali hazırda bunun 800 milyonunu kullandık. Bunun vesilesiyle bankacılık sektörüne likidite sağladık ve bankalarda bölgedeki müşterilerine, ihtiyaç sahiplerine bu likiditeyi kullandırdı. Bölgedeki kobileri de destekledik. Onlar için özel bir danışmanlık programı yaptık. Oradaki hayatı istikrara kavuşturmak için çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

Tuerkner "Yeşil yatırımlar her zaman çok önemli ve bunlara devam edeceğiz. Özel Sektör için, 2035’e kadar yüzde 65 oranında enerji üretim kapasitesinin yenilenebilir enerjiden gelmesi gerekiyor. Sonrasında her sektörün belediyeler olsun şehirler olsun üretim ihtiyaçlarının yeşil yatırımla olması gerekiyor. Yani biz bunu finansal anlamda destekleyebiliriz. Özel Sektöre mesajım yatırım yapmaya devam edin yani zor bir yıl olsa da uzun vadeye bakmamız gerekiyor çünkü burada net sıfıra ulaşabilmek için karbonda yatırımları sürdürmemiz gerekiyor" dedi.

bloomberght.com internet sitesinde yayınlanan sözkonusu habere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://www.bloomberght.com/ebrdtuerkner-2348594?page=2
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Marmara'nın GÜNEYDOĞU sahili
    Gönderi
    9,534
     Alıntı Originally Posted by TOKATYILDIZI470 Yazıyı Oku
    bence de.....Geçen de yazdım Erdoğan emeklilere sert bir maaş artışı yapar bir kaç gün içinde.....bu benim iddam.....bakalım erdoğanı tanımış mıyım....?
    Maaş zammı konusu artık kapandı Temmuz için ancak havuç sunabilir ..Şimsek de onaylamaz
    Ha anket sonuçlarına bağlı Milyarda bir ihtimal belki

çok zor

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,660
     Alıntı Originally Posted by bahriyeli Yazıyı Oku
    Maaş zammı konusu artık kapandı Temmuz için ancak havuç sunabilir ..Şimsek de onaylamaz
    Ha anket sonuçlarına bağlı Milyarda bir ihtimal belki

çok zor
    Evet katılıyorum.Seçime 4 hafta var.Seçime dönük bir adımın sonuç vermesi için 2-3 ay önce yapılır.

Zaten ülke tam seçim zeminine girmiş.TBMM den böyle bir düzenlemenin geçmesi için zaman çok daraldı.

Bence olsa olsa bayrak ikramiyesi artar ama maaş işi GEÇTİ..
    Az ciddiyet, Çok geyik...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,660
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Adam açıkladı istediğin kısmını alıyon istemediğin kısmını nöronlarından siliyor sun
    Normal reiste aynısını yapıyor ama onun istemediği çok olduğundan milletin söylediklerinden pek bişey kalmıyor.
    Tamam sonra sıvadı.Danışmanları hemen''SAKİN OL ŞAMPİYON'' demişlerdir...ve söylenen sözün vehametini-oluşan tepkiyi hatırlatmışlardır.

Güya DEM e mesafe yapacağım diye bu taraftaki çamları devirdi.

Ama söylediği siyaset tarihinde az bulunan ÇAM DEVİRMELERİNDEN...

ÖZGÜR başkan ,yazılı metin dışına çıkmasın .''HEYECANLIYIM-GENCİM'' ayaklarına züccaciye dükkanına girmiş fil gibi; sağı solu yıkıyor....

''SAKİN OL-SAKİN OL'' diye 40 kere telkinden sonra konuşmalı.

Ben REİSİ burada çok eleştirdim...Ama mesela senin CEHEPE yi-KEMALİ-ÖZGÜRÜ eleştirdiğini hiç görmedim.Ciddiyim tek bir yorum görmedim.

Bize göre onlar insan ve her zaman hata yaparlar. BİAT yok,kutsama yok.

KEMAL dedeyi sevmezdim ama bu ERGEN RUHLU abimizden sonra PİROMUZU arar oldum.Hele 6 lı masadaki ö görüntüyü çok özledim...CİDDEN YAHU NEREDE O 6 LI MASA?

KEMAL piromuz sempatikti.Hataları kırdığı potlar ile rendice etmezdi.Ama bu yeni başgan hani MATKAP DÜĞMESİ TAKILIR da matkat sağa sola saldırır ya...öyle....

Hayır KEMAL dedemiz olsaydı REİS seçimden korkar MAAŞ ZAMMI BİLE verirdi...6'lı masa ayağına.

Ama bu yeni başgan sayesinde maaş zammından da olduk.YAKTIN BİZİ ÖZGÜR BAŞGAN...

Siyasi gelişmelerden direk menfaatimiz yoksa siyaseti çok da ciddiye almamak lazım. DAVA-MAVA hikaye ...YETKİ-GÜÇ-PARA -İŞ için yapıldığını düşünüyorum.

MÜCAHİTLER MÜTEAHHİT OLDU..ÇAYCI GÜRSEL TEKİN KARUN GİBİ ZENGİN OLDU..ÇAYCILIK BU KADAR KARLI MI?

Hele demiyorlar mı: MİLLETİME HİZMET İÇİN HER TÜRLÜ FEDAKARLIĞA HAZIRIM
    Son düzenleme : ABKA; 04-03-2024 saat: 08:32.
    Az ciddiyet, Çok geyik...

5. Emekliler bile bizim kadar emekli maaşlarını konuşmuyorlar. Adamlar 2024 yılında ülkenin yarısından fazlasını taş devrine götürdü. İlk insanlarin temel sorunu olan barınma ve yemek bugün hala ulkenin en büyük sorunu. Adamlar yemin etmişler asgaride bir avuç şanslı azınlık hariç herkesi esitleyecekler.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye/İstanbul
    Gönderi
    3,448
    GSYH ilk kez 1 trilyon $’ı aştı kişi başına milli gelir 13,1 bin $...

Bu hesaba 1 aylık bebek dahil...

Bilenler bilmeyenlere anlatsın...

Çalıyorlar ama az Çalıyorlar iş yapıyorlar..Ben ikna oldummm

SM-M346B2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Hiç bir şey göründüğü gibi değildir...

7. Şimşek konuşuyor.

Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    Dediğin gibi borcu dolar
    Yani kendi basıyor....

Bu rakamın önemi yok. 1971 den önce doların altın karşılığa endeksli olduğu zamanlarda önemi vardı..

Borç abd hazinesinin.
    Abd hazinesinin banknot basma yetkisi yok. Banknotu fed basıyor....
    Yani basılan yeni paralar devlet hazinenin kasasına girecekse, yine borç olarak giriyor....
    O borçlar eninde sonunda ödenecek. Yada balon şişe şişe patlayacak....

Sayfa 112/1004 İlkİlk ... 1262102110111112113114122162212612 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •