Sayfa 371/1004 İlkİlk ... 271321361369370371372373381421471871 ... SonSon
Arama sonucu : 8025 madde; 2,961 - 2,968 arası.

Konu: Viop LV

1. Not olayının 2 gün önceden ilgili hükümetlere bildirildiği öteden beri yazılır, söylenirdi. Muhtemelen haber perşembe alındı ve özellikle banka hisselerinde Perşembe açılışından cuma kapanışına %10-11 civarı primler oluştu. 2 gündeki yükselişin temel nedeni bu bana göre. Pazartesi, salı da 'not artırımı geldi hisse alalım' diyenlere %3-5 yukarıdan mallar devredilecektir. Seçime 3 hafta kala bir daha borsaya yarayacak başka hikaye bulunamayabilir. Hele de az bir farkla kaybetmeyi hazmedemeyen 'hile var, oy çaldılar gibi' gerekçelerle seçim iptali yapmaya meraklı bir iktidar, ve bu gerilimi geçen yerel seçimde dibine kadar yaşamış yatırımcılar varken. Pazartesi sabahı borsanın ivmesini törpüleyecek bir unsur, yükselen döviz talebi ve fiyatı. Fakat bunlar belki yine birkaç milyar dolar satarak 'Bakın not artırımı dövizi de düşürdü' feykini yapmak isteyebilirler. Devalüasyon endişesiyle döviz alan birey ve şirketler 'Fitch not artırmış awk, döviz elimizde patlamasın' diye satarlar mı, hiç sanmam. Eğer birkaç milyar dolar satarak dediğim feyki yaparlarsa da düşüşün alım fırsatı olarak kullanılacağını düşünüyorum.

Prof. Dr. Haluk Görgün:
    Milli Gücümüz Göğsümüzü Kabartıyor, Yüreklere Huzur Veriyor!
    Vatan evlatlarımızın enerjisi ile güç verdiğimiz Türkiye’nin ilk Millî Turbofan Motoru #TF6000 millî motor test sisteminde ilk kez çalıştırıldı!
    Test sürecinin ardından Milli Turbofan Motorumuz TF6000 #KIZILELMA ve #ANKA-3’e güç verecek!
    Başta mühendislerimiz ve teknik ekiplerimiz olmak üzere projede emeği geçen herkesi yürekten tebrik ederim.
    Ülkemize, milletimize hayırlı uğurlu olsun.
    https://twitter.com/halukgorgun/stat...7Ctwgr%5Etweet

Alıntı Originally Posted by mandradasutvar Yazıyı Oku
    Şu kanaldaki tiplere göre işlem yapma rallici başkan. Boş beleş tipler diyeceğim sonra cv lerini falan gösterecekler. Sahiplerinin sesi. Önce verileri banttan düzgün versinler de..
    Yok hayatta onkara bakarak bir şey yapmam sadece beklentilerini belirttim
    Amq belkide gerçek düşüncelwri değildi. 2 gün önceden bşldiriyorlar d2mişti biri.
    Bunu içeriden öğrenen bu şebekler tets algınyqratmaya çalışmış oalbilir.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

4.  Alıntı Originally Posted by İnternational Yazıyı Oku
    Not olayının 2 gün önceden ilgili hükümetlere bildirildiği öteden beri yazılır, söylenirdi. Muhtemelen haber perşembe alındı ve özellikle banka hisselerinde Perşembe açılışından cuma kapanışına %10-11 civarı primler oluştu. 2 gündeki yükselişin temel nedeni bu bana göre. Pazartesi, salı da 'not artırımı geldi hisse alalım' diyenlere %3-5 yukarıdan mallar devredilecektir. Seçime 3 hafta kala bir daha borsaya yarayacak başka hikaye bulunamayabilir. Hele de az bir farkla kaybetmeyi hazmedemeyen 'hile var, oy çaldılar gibi' gerekçelerle seçim iptali yapmaya meraklı bir iktidar, ve bu gerilimi geçen yerel seçimde dibine kadar yaşamış yatırımcılar varken. Pazartesi sabahı borsanın ivmesini törpüleyecek bir unsur, yükselen döviz talebi ve fiyatı. Fakat bunlar belki yine birkaç milyar dolar satarak 'Bakın not artırımı dövizi de düşürdü' feykini yapmak isteyebilirler. Devalüasyon endişesiyle döviz alan birey ve şirketler 'Fitch not artırmış awk, döviz elimizde patlamasın' diye satarlar mı, hiç sanmam. Eğer birkaç milyar dolar satarak dediğim feyki yaparlarsa da düşüşün alım fırsatı olarak kullanılacağını düşünüyorum.
    Özellikle İBB öyle yağlı bir kuyruk ki, öyle bir rant alanı ki, bu rantın önündeki engel olan İmamoğlu az farkla kazanması durumunda seçim iptali, çok farklı kazanması durumunda da hakkında açılan ve sürmekte olan dava sonucu siyasi olarak yasaklanma ihtimalini (mahkeme seçimden 3 hafta sonra 24 Nisanda) hiç de azımsanmayacak derecede ihtimal dahilinde görüyorum. Borsayı, ekonomiyi ve Türk siyasetini çok etkileyebilecek 1-2 ay içinde olabiliriz.

5.  Alıntı Originally Posted by İnternational Yazıyı Oku
    Not olayının 2 gün önceden ilgili hükümetlere bildirildiği öteden beri yazılır, söylenirdi. Muhtemelen haber perşembe alındı ve özellikle banka hisselerinde Perşembe açılışından cuma kapanışına %10-11 civarı primler oluştu. 2 gündeki yükselişin temel nedeni bu bana göre. Pazartesi, salı da 'not artırımı geldi hisse alalım' diyenlere %3-5 yukarıdan mallar devredilecektir. Seçime 3 hafta kala bir daha borsaya yarayacak başka hikaye bulunamayabilir. Hele de az bir farkla kaybetmeyi hazmedemeyen 'hile var, oy çaldılar gibi' gerekçelerle seçim iptali yapmaya meraklı bir iktidar, ve bu gerilimi geçen yerel seçimde dibine kadar yaşamış yatırımcılar varken. Pazartesi sabahı borsanın ivmesini törpüleyecek bir unsur, yükselen döviz talebi ve fiyatı. Fakat bunlar belki yine birkaç milyar dolar satarak 'Bakın not artırımı dövizi de düşürdü' feykini yapmak isteyebilirler. Devalüasyon endişesiyle döviz alan birey ve şirketler 'Fitch not artırmış awk, döviz elimizde patlamasın' diye satarlar mı, hiç sanmam. Eğer birkaç milyar dolar satarak dediğim feyki yaparlarsa da düşüşün alım fırsatı olarak kullanılacağını düşünüyorum.
    güzel yazı, rep veremedim, dön-gel dedi
    ben palanın yerinde olsam Pazartesi neyiniz varsa görün derim .mk
    bakın sabah nasıl %2- açıyoruz
    Mükemmeli ararken iyiden vazgeçmekten korkma!

6.  Alıntı Originally Posted by İnternational Yazıyı Oku
    hala 77 milyar dolar kkm stoku bulunuyor. Birde üstüne cari açığı ekle. Var sen gerisini hesap et. Şimdiki merkez bankası yönetimi böyle birşey yapmazlar diye umuyorum. Yaparlarsada dediğin gibi beleşe dolar yakarlar. Memleketin yakılacak tek bir centi bile yok kkm belasindan kurtulmadan.

7. Sok bir faiz artırımı işi bitirir ama seçim sonrası,ha faiz artırımı hangi sektöre yarar onu hesap etmek lazım,
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

Alıntı Originally Posted by çıtak Yazıyı Oku
    Tabi milyarlarca dolar değil de
    Yapılan manipülasyonun, insıderın büyüklüğüne dem vurmak üçün öyle yazdım
    Hatrımda yok rakamlar, ama kabacaaaa
    Mmmm
    10-15 milyar tl ye denk gelebülür, sanırsam
    çok üfürmüşüz

Alıntı Originally Posted by çıtak Yazıyı Oku
    Thy de vade boyunca maks 3-4000 k birikiyor
    7...7 15000 kontrat long açtı 2 günde
    Garanda... maks 20000 oluyor
    50...50... 100000 kontrat long açtı