Sayfa 85/1004 İlkİlk ... 3575838485868795135185585 ... SonSon
Arama sonucu : 8025 madde; 673 - 680 arası.

Konu: Viop LV

Alıntı Originally Posted by smiless Yazıyı Oku
    canlı hayvanın et oranı yaklaşık %50 dir, 2 sinin hesabıda doğru oluyor bu açıdan. üreticinin maliyeti gerçekten yüksektir ve sayısıda gitgide azalmaktadır zaten
    % 50 değil hocam
    biz hersene kurban kesiyoruz... eti,kemiği ayırırız
    et 22-23 kilo gelir... kemik11-13 arası... %65 gibi
    birde dikkate almadığım bir konu var galiba
    siz BÜYÜKŞEHİRLERİ kastediyorsunuz,
    ben küçük şehirde yaşadım ve bilirim çoğu esnaflığı

şöyle bir öğreti vardır bizde... KASAPLAR EN GADDAR esnaflardır. (o yüzden zenginlikleri uzun sürmez, başka bişeyler gelir başlarına )
    bizim zamanımızda öyle idi, köylerde hayvan bakılırdı... şimdi köylerde hayvan besleyen falan kalmadı
    kasaplar köylere gider, nerede ihtiyaçlı olan, mecbur kalmış, gariban adam varsa onun hayvanını üç otuz paraya alır ( misal :tarım bağkuru yok, 65 aylığı yok, kocası yok, yaşlı dul kadın... tarla ekemez bişiy yapamaz, 2 ineği vardır, ee ekmek alınacak, elektrik parası şu bu, ineğin birini mecbur satması lazım )

tükanda kaç katına satar
    bilinçaltımda bu yerleşmiş olduğu için, öyle düşünmüş olabilirim
    büyükşehir başkadır herhalde

en basitinden, dükkan kirası 5 katıdır.. o bile % 5 maliyet fazlası yapar esnafa

2. Aracımı değiştirme zamanım geldi de geçti,normalde 6-7 yaşında değişim yapardım,12 yıldır aynı araca biniyorum,iyi sabır ettim.

https://twitter.com/LuxuryCars365/st...09957342634146

https://twitter.com/LuxuryCars365/st...35855210308008

Asfalt ağlıyoooorrr....

3. KAP: OPET [ ] OPET PETROLCÜLÜK A.Ş. Finansal Durum Tablosu (Bilanço)

Orjinal Link:

https://www.kap.org.tr/Bildirim/1254112
    Dosyalar:

https://www.kap.org.tr/ek-indir/4028...8dfb6a5c5e3cae

Net Dönem Karı veya Zararı 2.590.001.000

YTD

Alıntı Originally Posted by abicim Yazıyı Oku
    abey koparttın yine ama harbiden psikolojimizi bu hale soktu çakal. bu arada özletme kendini be abeyim.
    Paranoyak olmasaydık, bu kadar yıl hayatta kalamazdık. İlk hissemi 88-89 da almıştım, merdiven altından ayaklı borsadan, direk cash verdik eline, o da böldü bi naylon torbaya koyup verdi, pul gibi...Ereğli idi...bölünecek diye almıştık...ilk öğrendiğim oydu, bölününce fiyat da bölünüyormuş, bir ay sonra geri verdik, işlem hacmi yaratmış olduk.

2001 de SAHOL' ü tarihi dibinden almıştım, 3500 TL idi, 5500 e vermiştim.

Uzatmıyayım...bence devran dönecek...yani bu devasa düzeltme bitmiş olmalı...ilk leadingi çiziyoruz muhtemel 4 gelecek...

Ama şu ana kadarki yatırımcı tarzını değiştirmenin vakti geldi gibi...Ereğli mereğli bi sepet yapıp yatmak, Warren Buffet kitapları filan okumak lazım..

Neresinden bakarsanız bakın, ABD psikopatı, kaybedilemeyecek kadar değerli olduğumuz gerçeğini görecektir. Yoksa eksenden bi kayarsak, dünya savaşına kadar yolu var bu hamlenin. ABD nin, ulan başlarım BOP una da, Büyük İsrail'ine de demesini bekliyorum, ne var yani, pohlarında boncuk mu var bunların şeklinde...bakalım...

Saygılar selamlar kaçtım.

5. şehirlerde üretici kesim yapırdığında karkasa ciğer dahil edebiliyorsa (parasını alabiliyorsa ciğerin) yüzde 50 den biraz fazladır oran. besiye göre 48-53 arasında değişir. kurbanlığa benzemez haliyle. ticari kesim öyledir. canlı hayvan satılırken (adak- kurban hariç)et fiyatı x hayvanın yarı canlı ağırlığıdır. büyükbaşta karkas %60 yaklaşır besisine göre. Sorun et ithalinin pratik oluşu ve gereken avantanın alınabilmesi kaynaklıdır. hayvan üreticisinden alınabilecek 1 oy vardır oda zaten bi şekilde alınmaktadır

6.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Paranoyak olmasaydık, bu kadar yıl hayatta kalamazdık. İlk hissemi 88-89 da almıştım, merdiven altından ayaklı borsadan, direk cash verdik eline, o da böldü bi naylon torbaya koyup verdi, pul gibi...Ereğli idi...bölünecek diye almıştık...ilk öğrendiğim oydu, bölününce fiyat da bölünüyormuş, bir ay sonra geri verdik, işlem hacmi yaratmış olduk.

2001 de SAHOL' ü tarihi dibinden almıştım, 3500 TL idi, 5500 e vermiştim.

Uzatmıyayım...bence devran dönecek...yani bu devasa düzeltme bitmiş olmalı...ilk leadingi çiziyoruz muhtemel 4 gelecek...

Ama şu ana kadarki yatırımcı tarzını değiştirmenin vakti geldi gibi...Ereğli mereğli bi sepet yapıp yatmak, Warren Buffet kitapları filan okumak lazım..

Neresinden bakarsanız bakın, ABD psikopatı, kaybedilemeyecek kadar değerli olduğumuz gerçeğini görecektir. Yoksa eksenden bi kayarsak, dünya savaşına kadar yolu var bu hamlenin. ABD nin, ulan başlarım BOP una da, Büyük İsrail'ine de demesini bekliyorum, ne var yani, pohlarında boncuk mu var bunların şeklinde...bakalım...

Saygılar selamlar kaçtım.
    Yunus Paksoy
    @yunuspaksoy
    ·
    1 sa
    Son Dakika

ABD Başkanı Biden

Amerikan hava kuvvetleri Gazze'ye havadan insani yardım atacak.

https://twitter.com/yunuspaksoy/stat...42868994834843

7. https://x.com/TechCharts/status/1763...134458351?s=20

2001den beri en yüksek seviyede.

8. 8. Yargı Paketi TBMM Genel Kurulunda

- Teklif üzerindeki görüşmelerde, "suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama, silahlı örgüt, terörizmin finansmanı suçlarının bir şirketin faaliyeti çerçevesinde işlenmesi halinde kayyım atanmasına karar verildiğinde, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun kayyım olarak atanabilmesine" yönelik düzenleme metinden çıkarıldı

TBMM (AA) - TBMM Genel Kurulunda, "suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama, silahlı örgüt, terörizmin finansmanı suçlarının bir şirketin faaliyeti çerçevesinde işlenmesi halinde kayyım atanmasına karar verildiğinde, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun kayyım olarak atanabilmesine" yönelik düzenleme 8. Yargı Paketinden çıkarıldı.

Genel Kurulda, "8. Yargı Paketi" olarak bilinen Ceza Muhakemesi Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve 659 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin görüşmeleri devam ediyor.

Görüşmelerde, Genel Kurulda kabul edilen değişiklik önergesiyle, "suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama, silahlı örgüt, silahlı örgüte silah sağlama, terörizmin finansmanı suçlarının bir şirketin faaliyeti çerçevesinde işlenmesi hususunda kuvvetli şüphe sebeplerinin varlığı halinde yargı mercilerince kayyım atanmasına karar verildiği takdirde, bu düzenlemenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 5 yıl süreyle Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) kayyım olarak atanabilmesini" içeren düzenleme teklif metninden çıkarıldı.

Kaynak : Anadolu Ajansı

YTD

Sayfa 85/1004 İlkİlk ... 3575838485868795135185585 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •